TUR HAKKINDA

Konya tarihsel özelliği, dogal güzellikleri ve Mevlana’nın kültüründen gelen bakış açısı ile adından söz ettirmektedir. Hızlı tren ile yapacağımız yolcuğumuz sonrasında dolu dolu ve farklı bir Konya turu bizi bekliyor. Mevlana, Arkeoloji müzesi, Karatay müzesi, Arkeologların neolitik dönemin en önemli yerleşim yeri olan Çatalhöyük, rengarek güzellikleri ile lale bahçeleri, uçuşup üzerinize konan rengarek güzellikleri ile neşe dolacağımız dünyanın heryerinden gelen  tropik kelebekler, restore edilmiş antik evleri  ile Sille programımızda yer almakta. Bu güzellikler ile harmanlanmış harika bir doğa ve kültür turu bizi bekliyor.

1.Gün: İstanbul - Konya

Saat: 07.00 da YHT yemekli vagon yolculuğu ile Söğütlüçeşme'den hareket. saat 11.45'te Konya varış. Kahvaltımızı trende yapıyoruz. Konya’ya vardığımızdaki ilk durağımız Mevlana türbesi ve müzesi. Mevlâna müzesi’nin bulunduğu yer, Selçuklu Sarayı’nın gül bahçesi iken Konya’ya gelen Mevlâna’nın babası Alimlerin Sultanı Bahaeddin Veled’e Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından hediye edilmiştir. Alâeddin tepesini gördükten sonra, Konya arkeoloji müzesine geçerek müzeyi geziyoruz. Daha sonra içerisindeki eşsiz çinileriyle ünlü bugün çini müzesi olarak hizmet veren Karatay Medresesini (müzesini) ziyaret ediyoruz. Klasik Konya konaklarını, görüyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün: Çatalhöyük - Lale Tarlaları - Meke Gölü

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra, Konya - Çumra yolunu izleyerek insanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden ve Unesco Dünya Kültür Mirasi Listesi’nde yer alan Çatalhöyük Neolitik Kenti'ne gidiyoruz. İki höyükten oluşan Çatalhöyük Neolitik Kenti’nin daha uzun olan doğu höyüğü, M.Ö. 7400 ve 6200 yılları arasına tarihlenen 18 Neolitik yerleşim katmanından oluşmaktadır. Söz konusu katmanlarda, sosyal örgütlenmeyi ve yerleşik hayata geçişi simgeleyen duvar resimleri, rölyefler, heykeller ve diğer sanatsal öğeler yer almaktadır. Batı höyüğü ise M.Ö. 6.200 ve 5.200 yılları arasına tarihlenen kalkolitik döneme ait kültürel özellikler göstermektedir. Çatalhöyük gezimizin ardından 35 ayrı renkte milyonlarca lalenin boy attığı tarlaları gezmeye gidiyoruz. Turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler Konya Ovası’na inmiş bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği 300 dönümlük tarlaların renk cümbüşünü izleyip fotoğraflıyoruz. Daha sonra, Dünya harikası Meke Gölü Maar'ına hareket. 4 km'ye yakın çevresi olan Meke tuzlası Krater Gölü’nün içinde oluşan Volkan bacası örneği adacıklar doğa tutkunlarına ayrı bir görsel lezzet sunuyor. Fotoğraf çekimi ve manzara keyfi için serbest zaman verdikten sonra dönüşe geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: Kelebekler Vadisi - Sille - İstanbul

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra Sille’ye hareket ediyoruz. Eski bir Rum köyü olan Sille’de bulunan ve Rum yerleşimlerinde sıkça gördüğümüz taştan yapılmış evler, Kapadokya bölgesinde görmeye alışık olduğumuz kayalara oyulmuş evler ve kiliseler oldukça güzel görüntüler sunarlar. Burada bulunan Hacı ağa hamamı ve müzesi, Osmanlı köprüleri, binlerce yıl öncesine ait kaya mezarları ve 1500 yıl önce yapılmış olan Aya-Elena kilisesi göreceğimiz eserler arasında. Burada gerçekleştirdiğimiz kısa geziden sonra, binlerce kelebeği görebileceğimiz Tropikal Kelebekler Vadisi’ni geziyoruz. Tren saatine göre manevi bir huzurla dolu olarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Saat: 17:40 YHT yemekli vagon ile İstanbul’a hareket. Saat 21.55 İstanbul’a varış. Akşam yemeğimiz trende.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : Konya Lale Tarlaları ve Çatalhöyük Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart