TUR HAKKINDA

Güneyi ve batısında bulunan Yıldız (Istıranca) Dağları ile sırt sırta veren İğneada Longozu, mevsimsel olarak oluşan su basar ormanlarıdır. Ender oluşan bu ekosistem; Bataklıkları, tatlı su gölleri ve kıyı kumullarının bir arada bulunması oluşur. Fauna ve florası ile muhteşem doğal güzellikleri barındırmaktadır. Biz de son baharla birlikte bu güzelliğin içinde ruhumuzu dinlendireceğimiz program hazırladık sizlere.

1.Gün: İstanbul - Vize - Dupnisa - İğneada

Belirtilen saatlerde yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecek. Çakıllı köy ’ünde bulunan tarihi Çınaraltı’nda kahvaltımızı yapacağız. Ardından Kırklareli Vize’ye varıyoruz. Burada bize köklü tarihi ve Trakya medeniyetinin izlerini yansıtacak olan Vize Kalesi’ni gezeceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra Demirköy’e gidiyoruz. Sarpdere köyü sınırlarında yer alan Dupnisa Mağarası'nı görüyoruz. 3200 metre uzunluğa sahip mağara, üç girişten oluşan yeraltı sistemidir. Girişten itibaren ilk 1000 mt'si suludur. Mağaradan çıkan kaynak Türk - Bulgar sınırı olan Rezerve Deresi'ni oluşturmaktadır. Ziyaretçilere açık olan mağara yürümeyi seven herkes tarafından kolaylıkla yürünebilecektir. Mağara gezimizden sonra Limanköy'e gidiyoruz. Bulgaristan sınırına en yakın nokta olan bölge fener'i ile ünlüdür. Feneri gezip fotoğraf çekeceğiz. Bu güzel manzaraya veda edip İğneada merkezde bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyeceğiz.

2.Gün: İğneada - Kıyıköy - İstanbul

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapacağız. Ardından dünyanın sayılı ormanları arasında yer alan, İğneada Longoz (Subasar) Ormanları Milli Parkı'nı gezeceğiz. Sarp deresi ve mert gölü rotamız üzerinde yer almakta. Patika yolları ve orman içindeki gölleri fotoğraflayacağız. Bu güzel nadide ormanlarımızı belki de son kez göreceğiz. Maalesef ki geçen yıl termik santral yapımına başlanacağı haberini aldık. Buradan ayrıldıktan sonra aracımız ile Kıyıköy’e gideceğiz. Batıdaki Karadeniz sahilleri arasında en popüler olan ve doğal güzelliği hala bozulmayan Kıyıköy’e gidiyoruz. Kıyıköy gezimizin ardından burada bulunan balıkçı lokantasında akşam yemeğimizi yedikten sonra güzel bir hafta sonunun ardından evlerimize doğru yola çıkıyoruz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : İğneada - Kıyıköy Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart