TUR HAKKINDA

Avrupa'nın en çok turist çeken ülkesi; Fransa. Avrupa turlarımızdan birisi olan Fransa turumuzda Paris'in sokaklarında kaybolmaya gidiyoruz.

1.Gün: İstanbul - Paris - Chambord - Blois

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz.İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Pegasus hava yolları ile saat 08.45'de başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 11.35'de turumuzun başlangıç noktası olan Paris Orly Havalimanı'na varıyoruz. Havalimanında bizi beklemekte olan tur otobüsümüzle şatolar bölgesi olarak bilinen Loire Vadisi'ne doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında chambord şatosu'na varıyoruz. Şatolar içerisinde en büyüğü ve görkemlisi olan Chambord Şatosu'nu gezdikten sonra yine bir şato kenti olan Blois’da otelimize giriş yapacağız. Konaklama Blois’de ( Paris – Blois: 180 km )

2.Gün: Blois - Amboise - Chenonceau - Saint Malo

Sabah otel çıkış işlemlerimiz sonrasında Loire vadisi şatolarını gezip görmeye devam ediyoruz. Bugünkü ilk durağımız bir zamanlara Fransa monarşisinin önemli bir kalesi olan ve Leonardo Da Vinci’nin huzur içinde uyuduğu Amboise Şatosu. Bölgeden ayrılmadan önce son olarak "hanımlar şatosu" olarak da bilinen Chenonceau Şatosu'nu da fotoğrafladıktan sonra Normandiye kıyılarına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat ile en uzun parkurumuz olan bu yolculuğumuzun sonunda yine muhteşem bir kent bizi bekliyor olacak. Bozulmamış tarihi dokusu ve çok ıyi korunmuş şehir surlarıyla Saint Malo bu gece bize ev sahipliği yapacak. Konaklama Saint Malo’da ( Blois – Saint Malo: 420 km )

3.Gün: Saint Malo - Mont St. Michel - Honfleur

Turumuzun bu üçüncü gününde hedefimiz batı Fransa’nın incisi “Le Mont St. Michel”. Unesco listesinde yer alan ve küçük bir ada üzerinde yükselen manastır olarak inşa edilmiş bu mistik yapı, Fransa gezimize dair hiçbir zaman unutamayacağınız bir yer olarak hafızalarınızda yer edecek. Günümüzde de halen kutsal bir mekân olarak Hristiyan hacılar tarafından ziyaret edilen bu özel yapıyı keşfedip Atlantik’in kuzey kıyılarında bulunan Honfleur’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Tarihinde Gustave Courbet, Eugène Boudin, Claude Monet gibi empresyonist ressamlara ilham kaynağı olmuş bu şirin balıkçı kentinde keyifli zaman geçirip bugünkü turumuzu tamamlıyoruz. Konaklama Honfleur’da. ( Saint Malo – Honfleur: 290 km )

4.Gün: Honfleur - Paris

Otel çıkış işlemlerimiz sonrasında yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Paris’e giriş yapıyoruz. Fransa’nın başkentine varışımızla birlikte düzenleyeceğimiz şehir turumuzda Paris’e dair özel ne varsa gezip fotoğraflayacağız. Ülkenin simgesi Eyfel kulesi başta olmak üzere Notre Damme, Lüksemburg bahçesi, opera binası ve meydanı, Concorde meydanı, Champs-Elysees caddesi, zafer takı, Louvre sarayı ve müzesi gibi önemli yapıları ve yerleri gezip, fotoğrafladıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle otelimize yürüyüş mesafesinde olan ressamlar tepesine çıkacağız. Konaklama Paris’te.

5.Gün: Paris

Güne Eyfel Kulesi ile başlıyoruz. Daha önce dışarıdan fotoğraflamış olduğumuz Paris’in en önemli simgesi olan bu kuleye çıkıp şehir manzarasının keyfini çıkaracağız. Daha sonra şehir manzarasını bir de sen nehri üzerinden tekne turu ile çıkarma fırsatımız olacak. Serbest zaman olarak değerlendireceğimiz günümüzün geri kalan zamanını Louvre müzesi, Orsay müzesi gibi önemli müzelere, bireysel gezilerimize yada alışverişlerimize ayıracağız. Konaklama Paris’te.

6.Gün: Paris - İstanbul

Otel çıkış işlemlerimiz sonrasında bir zamanlar Fransa krallığının yönetim merkezi olan Versay sarayı gezimizi gerçekleştireceğiz. Avrupa'da ve ülkemizde bir çok kraliyet sarayına model olmuş, devasa bahçeleriyle etkileyici bu saray gezimiz ile Fransa turumuzu tamamlayıp hiçbir zaman unutamayacağımız güzel anılarla dolu, bu özel turumuzu sonlandırıp havalimanına transfer oluyoruz. Pegasus Hava Yolları'na ait saat 17.20 uçağıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
Bayram dönemleri ve diğer özel dönemlerdeki seyahatlerinizi planladığınız tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 60 gün önce yapmanız gerekmektedir. Fransa Turu (Paris ve Loire Vadisi Şatolar) Turuna katılacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye seyahatleri vizelidir.
K.B. : Fransanın Bahçesi Loire & Şatoları Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Gezi Biçimi: Fransa turumuz'da kullanacağımız rota tur programımızda belirttiğimiz gibidir. Bu rotada yol alırken grubumuza ait özel araç kullanılır. Bir kente ya da ören yerine vardığımızda ortak program uygulanarak oryantasyon yapılır. Kentin önemli yerlerine, görülecek eserlere ve ziyaret edilecek yerlere birlikte gidilir. Katılımcılar bütün zamanlarını tüm grupla birlikte ve rehberin peşinde dolaşarak geçirmek zorunda değillerdir. İsteyenler ortak programlara katılır, isteyenler için serbest program üretebilecekleri koşullar yaratılır. Rehberiniz, ilgi alanlarınıza göre neler yapabileceğinizi, nereleri görebileceğinizi, istediğiniz yerlere nasıl ulaşabileceğiniz önerir ve gerekli ilişkileri kurmanızı sağlar. Katılımcıların gidilecek yerler konusunda ön araştırma yaparak bu yolculuğa çıkmaları önerilir. Yolculuk sırasında grup lideri-rehber yol akışında, rotada ve programda değişiklik yapabilir.

Konaklama: Fransa'da konaklayacağımız otellerimiz sizler için özenle seçilmiş rahat edeceğiniz hotellerdir.

Yeme & İçme: Yolculuk sırasında yerel mutfaklardan yararlanırız. Temiz ve ekonomik lokantalarda yeriz. Programda belirtilenler dışındaki yemeklerin tamamı katılımcılara aittir ve serbesttir. Katılımcılar akşam yemekleri için ortak programa katılabilecekleri gibi kendi programlarını da yapabilirler. Yiyeceklere uyum sağlanamadığı zamanlarda ya da gerekli durumlarda diyet koşulları yaratılır.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart