TUR HAKKINDA

Küçüklüğümüzden beri yel değirmenleri denince birçoğumuzun aklına Dulcinea’nın sevgili şövalyesi Don Kişot gelir. Bu mimari şaheserlerle tanışma ve fotoğraf çekme fırsatımız olacak.

1.Gün: İstanbul - Brüksel

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Pegasus hava yolları ile saat 11:10'da başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 13:55'te turumuzun başlangıç noktası olan Brüksel Charleroi Havalimanı'na varıyoruz. Havalimanında bizi beklemekte olan tur otobüsümüzle Brüksel turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda Kraliyet Sarayı, Grand Palace meydanı, Avrupa Biriliği Parlamento binası, Atomium, meşhur Heisel stadı gibi şehrin en özel noktalarını ve simgelerini fotoğraflayacağız ve sonrasında serbest zaman için otelimize yerleşeceğiz. Konaklama Brüksel’de.

2.Gün: Gent - Brugges - Rotterdam

Turumuzun bu ikinci gününde Gent ve Brugges turlarını gerçekleştirip Hollanda’nın liman kenti Rotterdam’a hareket ediyoruz. Otel çıkış işlemleri sonrasında ilk durağımız olan Gent’e varıyoruz. Gravensteen kalesi ve dünyaca ünlü St. Bavo Katedrali'ndeki ünlü Altar’a ev sahipliği yapan Gent gezimizi tamamlayıp bir sonraki durağımız olan Brugge’e hareket ediyoruz. Çikolatanın başkentlerinden biri olarak bilinen, orta çağdan kalma mimarisiyle bizi kendine hayran bırakacak açık hava müzesi tadındaki Brugge’ün yapılarını fotoğrafladıktan sonra Belçika maceramızı sonlandırıyoruz. Tur otobüsümüzle Hollanda sınırlarına giriş yaparak Rotterdam’a doğru yol alıyoruz ve varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Rotterdam pazarı - Erasmus köprüsü - Williem köprüsü – ilginç mimarisiyle küp evler ve Rotterdam limanı gibi önemli yerlerini görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Rotterdam’da.

3.Gün: Den Haag - Zaanse Schans - Amsterdam

Kahvaltı sonrası ilk durağımız olan Lahey turumuzda, Vredes sarayı ( Lahey adalet divanı ), Kraliyet sarayı gibi özel yerleri gezip Zaanse Schanse kasabasına doğru yol alıyoruz. Ülkenin sembollerinden biri olarak bilinen yel değirmenlerini fotoğraflayacağımız bu güzel kasabada dileyen misafirlerimiz, hediyelik eşya mağazalarından Hollandalıların Clog/Kompen dedikleri tamamen el yapımı olan tahta ayakkabılardan satın alabiliriler. Sonrasında bir balıkçı kasabası olan pastel renkli evleriyle ve kanallarıyla bizi büyüleyecek olan Volendam'ı ve Marken’i gezip Amsterdam’a doğru hareket ediyoruz. Konaklama Amsterdam’da.

4.Gün: Amsterdam

Bugünü sokak sokak gezeceğimiz Amsterdam turuna ayırıyoruz. Kahvaltı sonrası otel çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Amsterdam turumuzu düzenleyeceğiz. Günümüzü rehberimizin öncülüğünde Amsterdam sokaklarına, meydanları, parkları, çarşı ve pazarlarına ayırıyoruz. Dolu dolu yaşayacağımız bu Amsterdam günümüzde şehrin en özel noktalarını keşfedeceğiz. Damrak caddesi, red Light, dam meydanı, dam meydanı yapıları, ulusal anıt, kraliyet sarayı, albert cuypstraat pazar yeri, elmas fabrikası, peynir imalathanesi gibi şehrin tarihi ve kültürel öneme sahip yerlerini gezerken; Van Gogh / Rijks müzelerinin bulunduğu meydanı gezmeyi, yerel tadları da denemeyi ıhmal etmiyoruz elbette. Grup turumuz sonrası verilecek serbest zamanı bireysel keşiflerimiz için değerlendirip rehberimiz tarafından belirtilecek buluşma saati ve noktasında havalimanı transferi için bir araya geliyoruz.

5.Gün: Amsterdam - İstanbul

Saat 01:20 uçuşumuzda Amsterdam Schipol Havalimanı'ndan İstanbul'a dönüş için uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
Bayram dönemleri ve diğer özel dönemlerdeki seyahatlerinizi planladığınız tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 60 gün önce yapmanız gerekmektedir. Don Kişotun Yel Değirmenleri turuna katılacak olan Türkiye vatandaşlarının bu ülkelere seyahatleri vizelidir.
K.B. : Don Kişot'un Yel Değirmenleri Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Gezi Biçimi: Brüksel Hollanda'da kullanacağımız rota tur programımızda belirttiğimiz gibidir. Bu rotada yol alırken grubumuza ait özel araç kullanılır. Bir kente ya da ören yerine vardığımızda ortak program uygulanarak oryantasyon yapılır. Kentin önemli yerlerine, görülecek eserlere ve ziyaret edilecek yerlere birlikte gidilir. Katılımcılar bütün zamanlarını tüm grupla birlikte ve rehberin peşinde dolaşarak geçirmek zorunda değillerdir. İsteyenler ortak programlara katılır, isteyenler için serbest program üretebilecekleri koşullar yaratılır. Rehberiniz, ilgi alanlarınıza göre neler yapabileceğinizi, nereleri görebileceğinizi, istediğiniz yerlere nasıl ulaşabileceğiniz önerir ve gerekli ilişkileri kurmanızı sağlar. Katılımcıların gidilecek yerler konusunda ön araştırma yaparak bu yolculuğa çıkmaları önerilir. Yolculuk sırasında grup lideri-rehber yol akışında, rotada ve programda değişiklik yapabilir.
 • Konaklama: Amsterdam, Roterdam ve Brüksel'de konaklayacağımız otellerimiz sizler için özenle seçilmiş rahat edeceğiniz hotellerdir.
 • Yeme & İçme: Yolculuk sırasında yerel mutfaklardan yararlanırız. Temiz ve ekonomik lokantalarda yeriz. Programda belirtilenler dışındaki yemeklerin tamamı katılımcılara aittir ve serbesttir. Katılımcılar akşam yemekleri için ortak programa katılabilecekleri gibi kendi programlarını da yapabilirler. Yiyeceklere uyum sağlanamadığı zamanlarda ya da gerekli durumlarda diyet koşulları yaratılır.
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart