loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Yılbaşı Küba Turu

TUR HAKKINDA
Rengarenk bir yılbaşı için, Yılbaşı Küba Turumuzu kaçırmayın! Tur lideri Özcan Yurdalan anlatımıyla Küba'yı keşfedeceğiz. Meydanlar, tepeler, yüreklerden özgürlüğe açılan şanşlı ada Küba. Hala bununlada Dünya da tek olma özelliğini taşıyor. Arnavut kaldırımlı sokaklarda geçen sade bir yaşamın, cıvıl cıvıl dans ile bütünleştiği, eşitliğin izinde yaşamın paylaşıldığı, Latin amerikanın inicisi Küba. Küba’da yılbaşı eğlenceleri de çok ilgi çekici. Meydanlardan, sokaklara, barlardan, gösteri merkezlerine kadar eğlencenin hissedildiği Yılbaşı Küba turunu sizler için hazırladık.

 

1.Gün: İstanbul - Havana
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Misafirlerimiz ile 30 Aralık Perşembe gece yarısı Türk hava yollarının direkt uçuşu olan TK183 nolu seferi ile saat 02.25 ‘de Havana’ya uçuyoruz. Aynı gün sabah 08.00 gibi Havana’ya varıyoruz. Şehirde evlerimize yerleşiyor ve biraz dinlendikten sonra şehirde keşfe ve dolaşmaya başlıyoruz.


2.Gün: Havana
Bugün Havana Turu ile başlıyoruz. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real, Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesi’ni gördükten sonra Malecon’a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda havana akşamının tadını çıkaracağız. Gece bizler için özel hazırlanan yılbaşı yemeği ve yılbaşı programına dahil oluyoruz ve yeni yılı karşılıyoruz.


3.Gün: Havana
Kahvaltı sonrası isteyen katılımcılar Havana’da gezinmeye devam edecek, isteyenlerle Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan Cojimar’a gideceğiz. Hamingway’in "ihtiyar balıkçı ve deniz" romanını yazdığı köyde müze olarak kullanılan evini gezeceğiz. Havana'ya geri döndükten sonra. Sokakları gezmeye devam ediyoruz.


4.Gün: Havana - Cienfuegos - Trinidad
Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıp Amerikalıların Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer domuzlar körfezi üstünden Cienfuegos’a doğru yola koyulacağız. Küba evrimine ilk destek veren kentlerden biri olan Cienfuegos, Batista güçleri tarafından ağır baskılara uğramış. İlginç mimarisinin yanı sıra küçük bir liman kenti olan Cienfuegos’u dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Kolonyal mimarinin en güzel örneklerini barındıran şehirde vakit geçireceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek bir yolculuğun ardından Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip olan şehirde gezineceğiz. 


5.Gün: Trinidad
Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. İsteyen katılımcılar şehirde gezinmeye devam edecek, isteyenler Karayip Denizi’nin Ancon plajında serinleyecek. Akşam Trinidad merdivenlerinde dans edenlerin arasına biz de katılacağız.


6.Gün: Trinidad - Santa Clara - Havana
Bugün Tirinidad’dan ayrılarak Santa Clara’ya doğru yola devam edeceğiz. Küba Devrimi’nin önemli kentlerinden biri olan Santa Clara’da, Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği trene gideceğiz. Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Santa Clara sokaklarında gezindikten sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek.


7.Gün: Havana - Vinales
Sabah Havana’dan ayrılıp yaklaşık üç saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmini, Mural De La Prehistoria’yı gördükten sonra Vinales’e döneceğiz.


8.Gün: Vinales
Sabah kahvaltının ardından Vinales'i dolaşmaya devam edeceğiz. Cueva Del Indio mağarasında sandal turu yapacağız. Mağarayı kaplayan doğal oluşumların ilginç dokusunu seyredeceğiz.


9.Gün: Vinales - Havana
Kahvaltının ardından yola çıkacağız. Bir saat sürecek yolculuktan sonra ilk durağımız devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti Las Terrazas’a gideceğiz. Dağların ortasında bir göl, ve gölün etrafında bir küçük bir kasaba Las Terrazas’ta ısteyen katılımcılar nehirde yüzecek. Kalan grup ile tropik ormanda bir yürüyüş yaparak kahvelerin fermente edildiği çiftliklere gideceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru yola devam edeceğiz.


10.Gün: Havana
Tam gün serbest zamanımız olacak. İsteyen misafirler ile Küba’ya özgü alışverişlerimizi yapıyoruz. Son kahve ve yerel içeceklerin tadına bakıyoruz. Küba’ya kendi dilinde veda ediyoruz.


11.Gün: Havana - İstanbul
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, İstanbul’a dönmek için TK183 nolu uçuş ile yola çıkıyoruz.


12.Gün: İstanbul
İstanbul’a varışımız sabah 10.00 olarak gerçekleşiyor.  İstanbul'dan gelen misafirlerimiz turumuzun sonunda havaalanından alarak  transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Yılbaşı Küba Turu

Son 10 Kişi
EUR 1.950,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY İstanbul - Havana - İstanbul Uçak Bileti
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
10 Gece Konaklama
Rehberlik
Programda Belirtilen Turlar
Özel Yılbaşı Eğlencesi
Kahvaltılar
Özel Aracımızla Şehirlerarası Ulaşım
Seyahat ve Kaza Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba Vizesi 50 Euro
Yurtdışı Çıkış Harcı
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Programda Bulunan Müzelerin Giriş Ücretleri
At Safari
Tekne Turu

Hareket Saatleri

  • 00.00 İstanbul Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi