loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Yenice Ormanları Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
1999 ‘da Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), biyolojik değerlerin çeşitliliği olarak incelendiğinde en kıymetli ve acil korunması gereken 100 doğal orman alanını tespit ederek ‘’ Avrupa Ormanları Sıcak Alanları’’ olarak belirlemiştir. Karabük ili Yenice ormanları; Türkiye sınırları içerisindeki 9 sıcak noktanın içerisinde yer almaktadır. Biyolojik olarak farklı çeşitleri bünyesinde barındırması ve tropikal ülkeler veya bölgeler dışında dünyanın az rastlanır bölgelerinde yer alan anıtsal nitelikli ağaçlar ve nadide ekosistemi ile zengin bir bölgemizdir. Yenice ormanları trekking turu yapacağımız alan çok genişitir. Alternatif rotaları ile 396 km yi bulan yürüyüş parkurlarından sectiğimiz en güzel  Yenice ormanları doğa yürüyüşü rotaları doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor.

Biz de bu ilkbaharla birlikte bu güzelliğin içinde ruhumuzu dinlendireceğimiz program hazırladık sizlere.

1. Gün: İstanbul - Yenice Ormanları - Subatan Yaylası - Arboretum Anıt Ağaçlar
Sabahı erken saatte aracımız ile yola çıkıyoruz. Yenice ormanları trekking turuna başlayacağımız noktaya varmamız araç yolculuğu ile yaklaşık 4,5 saat sürecek. Kahvaltımızın ardından Tabiatı Koruma Alanı ilan edilen Gökpınar ormanı tesisinden bugünkü rotamıza giriş yapıyoruz. Arboretum Anıt ağaçlarını geziyoruz. Aşağıkavak ve Yukarı Kavak yaylalarını geçerek Şahinkaya seyir terasında manzarayı izleyerek inişe geçiyoruz. Yürüyüşümüzün ardından pansiyonumuza giderek akşam yemeğimizi alıyor ve dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

2. Gün: Sorgun Yaylası - Keltepe zirve - Eğriova Karabük Göleti
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ediyoruz. Bugün Sorgun Yaylasından başlayacak olan yürüyüşümüz Keltepe zirve’sine devam edecek. Burada vereceğimiz mola ardından Eğriova Karabük Göleti ‘ne devam ediyoruz. Doğanın içerisinde geçireceğimiz harika bir yürüyüşün ardından Pansiyonumuz giderek dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

3. Gün: İncebacaklar Köyü - Şeker Kanyonu - Yazıköy - Kent Ormanı >> İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından hareket ediyoruz. Bugün İnce bacaklar Köyü’nden başlayacak olan yürüyüşümüz de Şeker Kanyonu’nu Kent ormanını gezecek ve Kanyonu üstten göreceğiz. Ardından Yazıköy’den devam edecek olan rotamızı Kent ormanında tamamlayacağız. Doğanın içerisinde geçireceğimiz harika bir yürüyüşün ardından aracımız ile İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 7 km

Yenice Ormanları Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 1.400,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Butik Otel Konaklama
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği
Rehberlik
Ulaşım
Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Öğlen Yemekleri

Hareket Saatleri

  • 06.30 İncirli Metrobüs Üst Geçiti
  • 07.00 Mecidiyeköy Yapı Kredi
  • 07.30 Kadıköy belediyesi Evlendirme
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi