loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Van Turu

TUR HAKKINDA
Van’ın kültür varlıkları ve doğal güzellikleri; 4 günlük Van gezimizi kesinlikle unutulmaz anılarımız arasına katacak.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van kedisi araştırma merkezindeki Van Kedi Villası, Muradiye Şelalesi, Tuşpa Kalesi (Van Kalesi), Çavuştepe, Hoşap Kalesi, Nemrut Dağı ve krater gölleri, Ahlat, Ahtamar kilisesi, Van Gölü ve daha pek çok güzellik bu gezide bizleri bekliyor olacak.
Meşhur Van kahvaltısı da gezimizin olmazsa olmazlarından.
Van ve yöresinin somut olmayan kültür mirasının en özellerinden olan dünyaca ünlü Van kilimleri ve Savat (gümüş) ilgili bilgi almak için halı – kilim ve Savat atölyelerine de uğrayacağız

 

1.Gün: İstanbul >> Van >> Muradiye
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 10.00’da Van’a hareket ediyoruz. Havalimanında bizi karşılayacak aracımız ile Van kahvaltısı yapacağımız mekana geçiyoruz. Keyifli bir Van kahvaltısının ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi içindeki Van kedileri araştırma merkezindeki Van Kedi Villası'nı geziyor ve Van kedileri hakkında bilgi alıyoruz.
Daha sonra Van'ın Muradiye ilçesindeki doğa harikası Muradiye Şelalesini ziyaret ediyor ve ardından Van'a dönüp otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Van'da otelimizde.

 

2.Gün: Van
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Prof. Dr. Afif Erzen tarafından yapılan kazılarla gün ışığına çıkartılan, Urartu'nun önemli kalelerinden olan Çavuştepe Kalesi'ni ziyaret ediyoruz ve ardından Van - Hakkari karayolu üzerinde bulunan ve önemli Ortaçağ kalelerinden olan Hoşap Kalesi'ni ziyaret ediyoruz.
Van'a dönüyor serbest öğle yemeğimizin ardından Tuşpa (Van Kalesi) ziyaret ediyor ve Türkiye'nin en güzel müzelerinden biri olan Van Müzesini geziyoruz.
Sonrasında Van'ın dünyaca meşhur Savat (gümüş) işçiliği ile ilgili bilgi almak için Savat atölyesine uğruyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün: Van >> Tatvan >> Nemrut >> Ahlat
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan'a geçiyoruz ve oradan Nemrut Dağı krater gölünü görmeye gidiyoruz. Daha sonra Tatvan'da alacağımız serbest öğle yemeğimizin ardından Ahlat'taki Selçuklu Mezarlığı ve kümbetlerin ziyaretinin ardından Van'a dönüyoruz. Van Gölü kıyısında dünyaca ünlü Van kilimleri ile ilgili bilgi almak üzere halı-kilim atölyesine uğruyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün: Van >> Akdamar >> İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından valizlerimizle otelimizden ayrılıyor ve Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni gezip, adada bir gezinti yapıyor ve tekrar tekne ile Gevaş’a dönüyoruz.
Serbest öğle yemeğimizi alacağımız Gevaş'ta Van Gölü'nün ve harika yemeklerin tadını çıkartacağımız anlar bizi bekliyor. Gezimizin sonunda Van Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarının saat 17.30 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına dönüşe geçiyoruz.  Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

 

Van Turu

Son 10 Kişi
TL 4.200,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uzman Rehberlik Hizmeti - (Rehber: Nükhet Everi)
İstanbul - Van - İstanbul Uçak Bileti
Ev Havaalanı Transferi
3 Gece 4 Yıldızlı Otelde Konaklama
3 Kahvaltı
1.Gün Van Kahvaltısı
3 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • Sabiha Gökçen Havaalanı saat: 08.00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi