Küba Turları

1 Mayıs Küba TURU
23 Nisan 2020 - 04 Mayıs 2020
11 GECE 12 GÜN - 9 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Uçak Dahil Küba Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
  • Uçak Dahil
  • 1 Mayıs
  • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Sömestrede Küba TURU
16 Ocak 2021 - 24 Ocak 2021
8 GECE 9 GÜN
İstanbul Çıkışlı , Uçak Dahil Küba Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
  • Uçak Dahil
  • VİZESİZ
Küba TURU
31 Ekim 2020 - 08 Kasım 2020
8 GECE 9 GÜN - 7 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Türk Hava Yolları Güney Amerika Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
  • Türk Hava Yolları İle Aktarmasız Uçuş
  • İstanbul Ev Havaalanı Transferi

Küba Turu

Komünizmin son kalesi olan Küba’nın kendine özgü tarihi yapılarını ve mimarisini, 1950’li yıllardan kalma nostaljik Amerikan arabalarını, purolarını, kültürünü, dans ve müziklerini, insanlarını ve eşsiz doğal güzelliklerini hep beraber keşfetmeye çıkıyor, unutulmaz bir yolculuk yaşıyoruz.

Uçak dahil Küba turlarımıza katılarak Küba gezisi boyunca Küba denildiğinde ilk akla gelen isim olan Che Guevara ile Küba Devrimi’nin lideri Fidel Castro’nun izlerini birçok yerde görecek, kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.

Küba

Karayipler’de bir ada ülkesi olan Küba, Isla de la Juventud ve çevresindeki küçük adalardan oluşmaktadır. Havana, Küba’nın hem başkenti hem de en büyük şehridir. Santiaga de Cuba ise ikinci büyük şehridir. Küba’nın batısında Meksika ve Bahamalar, güneyinde Jamaika ve Cayman Adaları ve güneydoğusunda Dominik Cumhuriyeti ile Haiti bulunmaktadır. 
Kristof Kolomb’un 1492’de karaya çıktığı Küba, İspanya-Amerikan Savaşı’na kadar İspanya’ya bağlı kalmış ve 1902’de bağımsızlığını kazanmıştır.
Resmi dili İspanyolca olan Küba’da CUC ve Peso olarak iki para birimi mevcuttur. 1 CUC 1 Euro'ya eşittir. Turistler için genellikle CUC para birimi kullanılırken; Peso devletin işlettiği yerlerde geçerlidir ve halk kendi arasında kullanır.

Küba’da Dans ve Müzik

Küba; tek veya eşli, çekici ve neşeli müzikler eşliğinde kendinizden geçerek dans edebileceğiniz eşsiz bir coğrafya. Müziğin ritmine kendinizi bırakın ve Küba’da dansın ve müziğin büyüsüne kendinizi bırakın.
Eğer konu müzik ve dans ise Küba gerçekten efsane bir ülke. Sokaklarda, kumsalda, evlerde kısacası müziğin ve dansın olduğu her yerde rumba, mambo, ça-ça, salsa, bolero dansları ile mutluluk ve eğlence Küba turlarında sizi hiç yalnız bırakmayacak.

Küba’ya Ne Zaman Gidilir?

Küba, bulunduğu coğrafi konum itibari ile yılın her günü ılık bir havaya sahiptir. Türkiye’de kış mevsimi hakimken Küba’da şort ve tişörtle gezebilirsiniz. Tropikal iklime sahip Küba’yı yılın her mevsiminde gezebilirsiniz.
Küba turları her ne kadar yılın her günü gidilebilecek bir rota olsa da neredeyse tüm dünyada İşçi Bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs’ı Küba’da geçirmek, 1 Mayıs coşkusunu komünizmin son kalesi olan Küba’da yaşamak eşsiz bir deneyim için son derece önemlidir. 

Düş Patikası 1 Mayıs Küba Turları ile bu eşsiz deneyimi beraber yaşayıp Küba'nın eşsiz güzellikteki doğasını ve Latin ateşini birlikte keşfediyoruz.

Küba’da Gezilecek Yerler

Dar sokaklar, sıcakkanlı insanlar ve kolonyal tipi binalar denildiğinde il akla gelen yer Küba oluyor. Çeşit çeşit renkler, çeşit çeşit müzikler, danslar ve unutulmaz anılarla ölümsüzleştirilmiş fotoğraflarla Küba’ya bayılacaksınız.

Havana

Küba turu programımızın ilk durağı olan, Küba’nın başkenti ve en büyük şehri olan Havana, şirin ve küçük kafeleri, renkli Küba insanları ve muhteşem tarihi yapıları ile sizleri büyüleyecek. 

Tarihi dokusuyla oldukça etkileyici bir şehir olan Havana’da; Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real Fuerza Kalesi, Devrim Müzesi olan Ernesto Che Guevara’nin Evi, Havana’nın sahil yolu olan Malecon  ve Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağı mutlaka görülmesi gereken yerleridir.

UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan mimari dokuyu görmek, sokaklardaki hareketliliğe, günlük hayatın akışına tanık olmak için Eski Havana’ya mutlaka uğramalısınız.

Trinidad

Plajları ile ünlü Küba’nın güzel kenti Trinidad, Küba turlarında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Arnavut kaldırımlı sokakları, şirin ve renkli evleri ile Trinidad’ın bu muhteşem dokusunun keyfini çıkartmalısınız.

Santa Clara

Che Guevara’nın yattığı Santa Clara şehrine mutlaka uğrayıp Ernesto Che Guevara’nın mozolesini,  Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini mutlaka görmelisiniz.

Vinales Vadisi

Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. 
Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini görebilir, yürüyerek veya ata binip çevreyi gezebilirsiniz.
Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural De La Prehistoria’yı mutlaka görmelisiniz.

Las Terrazas

Las Terrazas, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti olan cennet mekândır. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas, yüzmek ve tropikal ormanda yürümek isteyenler için oldukça uygundur. 

Las Terrazas’dan Havana’ya giderken Havana’nın bahçesi olarak adlandırılan Artemisa’ya ve Küba’nın tarım merkezi olan Pinar Del Rio’ya uğramayı unutmayın.

Küba’da Yeme & İçme

Küba’da yemek için alternatifleriniz mevcut. Devletin işlettiği Paladar’lardan tutun, otellerin restoranlarına ve özel işletmelere kadar bir çok yerde yemek yeme imkanınız mevcut. Eğer ki domuz eti tüketiyorsanız yerel restoranları deneyip yerel yemeklerin tadına da bakabilirsiniz.

Tabağınızda seçtiğiniz ana yemeğe göre genelde yemeğin yanında siyah fasülye, pilav, muz kızartması, salata veya tatlı patates gibi garnitürler de oluyor.

  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart