Karadeniz Turları

Şavşat - Macahel Yaylaları TURU
10 Haziran 2020 - 14 Haziran 2020
4 GECE 5 GÜN - 4 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Doğa ve Yayla Turu Yurt İçi Turlar
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
  • Doğa ve Yayla Turu
Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum TURU
07 Haziran 2020 - 13 Haziran 2020
6 GECE 7 GÜN - 6 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Doğa ve Yayla Turu Yurt İçi Turlar
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
  • Uçak Dahil
  • Yayla ve Batum Turu
  • Evtra Tur Yoktur
Macahel Yaylaları Trekking TURU
17 Haziran 2020 - 21 Haziran 2020
4 GECE 5 GÜN - 4 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Yaylalar Karadeniz Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
  • Bulut denizini görüp, yaylaları yürüyeceğiz.
  • Gürcü yemeklerinin tadına bakacağız.
  • Buluşma Trabzon

Karadeniz Turu

Düş Patikası Turizm farkı ile mavi ve yeşilin uyum içinde birbirine karıştığı Karadeniz turlarımıza siz de katılın, Karadeniz'in bulutların üzerindeki yaylalarına çıkarak bu masalsı serüvene siz de ortak olun. 16 kişilik ve bölgeye özel araçlarla yapılan butik Karadeniz turlarımız, bölge hakkında deneyimli ve uzman rehberlerimiz eşliğinde özel olarak programlanmıştır.
2020 Karadeniz turlarımızda misafirimiz olmak ve uygun fiyatlarla Karadeniz'in bulutların üzerindeki yaylalarına hep beraber çıkmak için hemen rezervasyon yaptırın!

Karadeniz Turuna Ne Zaman Gidilmeli?

Karadeniz Turu için bölge hava koşullarının en güzel olduğu dönemler özellikle Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Uzman rehberlerimiz Karadeniz turlarına bu dönemlerde çıkmanızı önermektedir.

Karadeniz Turuna Neden Gidilmeli?

Karadeniz’in tüm doğal güzelliklerine ve bulutların üzerindeki yaylalarının eşsiz görüntüsüne şahit olmak, bölgenin zengin kültürünü ve doğasını tecrübe edinmek ve fotoğraflarla bu anıları ölümsüzleştirmek, temiz havası ve bol oksijeni ile kendini zinde hissetmek ve dillere destan lezzetli Karadeniz yöresine ait yemekleri tatmak isteyen herkes mutlaka Karadeniz turuna çıkmalıdır.

Karadeniz Turuna Çıkarken Yanımıza Neler Almalıyız?

Karadeniz turları ağırlıklı olarak doğa turlarıdır. Yağışlı bir bölge olan Karadeniz bölgesine uygun lahana modeli olarak da adlandırdığımız inceden kalına bir giyim tarzı seçmeliyiz. İnce kısa kollu tişört ve gömlek ve polar gibi bir ara katman tercih edilmeli, yağış ihtimaline karşı mutlaka yanınızda yağmurluk bulundurmalısınız.
Doğa yürüyüşleri için uygun mümkünse altı tırtıklı rahat bir spor ayakkabısı ve mutlaka küçük de olsa bir sırt çantası, gezinizi oldukça konforlu yapmanıza yardımcı olacaktır.
Ayrıca güneşten rahatsız olmamak için güneş gözlüğü ve bu muhteşem turu ölümsüzleştirmeniz için fotoğraf makinenizi unutmamanızı öneririz. 

Karadeniz Turunda Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler Nereleridir?

Doğu Karadeniz Bölgesi Kaçkar Dağları ve Karçal Dağları içerisinde yer aldığı için yemyeşil doğaya sahiptir. Bu doğal güzellik bitki örtüsü ve yasayan canlılarında doğal olarak yaşamasına imkân verir. Pokut Yaylası’nda kahve içmenizi, Sal Yaylası’nda sac kavurma ve sütlaç yemenizi, Gito Yaylası’nda salıncağa binerek kaçkar manzarasında fotoğraf çektirmenizi, yayla yollarında bulut denizi izlemenizi, Macahel’de derin derin nefes almanızı, armut pekmezi ve bal yemenizi, Cevizli Kilisesi’nde kahve içmenizi, Şavşat’ta ahşap yayla evlerini fotoğraflamanızı, Gürcistan Türkiye sınırında çiçeklerin fotoğrafını, Borçka’daki Karagöl’ü, Maral Şelalesi’ni, Polovit Şelalesi’ni, Zil Kalesi’ni, Sümela Manastırı’nı, Şavşat’ta tarlalarla birleşen colmar tarzı yaşamı görmeden gelirseniz tam bir Karadeniz turu yapmamışsınız demektir.

  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart