TUR HAKKINDA

St Paul Yolu, Antalya’nın 10 km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzey doğusundaki Yalvaç arasında yer alan Türkiye’nin üçüncü uzun mesafeli yürüyüş rotası olup 500 km’lik rotadır. Türkiye toprakları tarihi boyunca, dünya üzerinde bulunan birçok dinlerin doğduğu, geliştiği, yayıldığı, farklı değerleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Bu topraklarda farklı inanıştan insanların, sevgi ve anlayışta birleştiği, birlikte ahenk içerisinde yüzyıllar boyunca yaşamlarını sürdürmektedirler.

1.Gün: Antalya - Sagalosos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Zindan Mağarası - Isparta

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden gelen misafirlerimiz ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile 07: 30’da Antalya Havalimanında buluşuyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Eğirdir’e doğru yola çıkıyoruz. 1,5 saat sürecek yolcuğumuz ardından Sagalasos Antik Kentin'i gezmeye gideceğiz. 2000 yıldır akmaya devam eden antik çeşmesi ile 1600 metre yükseklikte dağın yamacında bulunan Sagalasos Antik Kenti'ne varıyoruz. Ağlasun ilçesine 7 km uzaklıkta bulunan antik kent, Antik Yunan’da Pisidia’nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin birçok bölümü kısmen ayakta kalmıştır. En iyi bölümlerinden biri olan tiyatro, agorası ve yamaç evleri ile Sagalasos zaman içinde bir yolculuğa bizleri sürüklemektedir. Antik kent gezimizin ardından Ardından M.Ö hüküm sürmüş Arzava Krallığı'ndan bugüne, kalesiyle, kiliseleri, muhteşem doğasıyla göller yöresinin göz bebeği Türkiye’nin dördüncü büyük gölüne ev sahipliği yapan Eğirdir’e gidiyoruz. Eğirdir’de Dündar Bey Medresesi'ni gezerek, Eğirdir’den 30 km 30 dk. araç yolcuğu ile Zindan Mağarasını ziyaret edeceğiz. Eğirdir'de Can Ada, Yeşil Ada’yı Gezerek, Göl Kenarında Dinleneceğiz. Fotoğraf ve çay molasından sonra konaklayacağımız Isparta’da bulunan otelimize gidiyoruz.

2.Gün: Isparta - Kovada Gölü - Sütçüler - Yazılı Kanyon - Çandır Konaklama

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Kovada Gölü Milli Parkı'na gidiyoruz. Kovada Milli Parkı’nı tepeden gören yürüyüşümüzü yapacağız. Yürüyüşün ardından Kovada Gölü doğal yaşam bölgesini gezeceğiz. Göl etrafında yapacağımız yürüyüşümüzün ardından Şütçüler'de bulunan pansiyonumuza yerleşiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 6 saat.

3.Gün: Sütçüler - Kral Yolu - Adada Antik Kenti - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra 35 km 45 dk. sürecek araç yolcuğu ile yürüyüşe başlayacağımız Sağrak Köyü’ne hareket ediyoruz. Yürüyüşe buradan başlayacağız. Antik taş patikaları (kral yolu) adımlayarak rotamız üzerinde bulunan adada Antik Kenti'ni gezeceğiz. Antik kent gezimizden sonra Çandır köyünün yakınlarındaki yazılı kanyon kitabesini görmeye gidiyoruz. Burada da kısa bir yürüyüş yapacak dileyenler ile Yazılı Kanyon’da yüzeceğiz. Ardından 15 dk araç yolculuğu ile pansiyonumuza dönüyoruz. Akşam yemeğimizi pansiyonumuzda alacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 6 saat.

4.Gün: Gaziler - Köprülü çay - Tazı Kanyonu

Kahvaltı sonrası aracımızla yürüyüşümüze başlayacağımız yere 140 km 3 saatlik araç yolculuğu ile Gaziler Köyü’ne gideceğiz. Rotamız üzerinde bulunan Tazı kanyonu seyir noktasını gezerek yürüyüşümüze devam edeceğiz. Köprülü çay manzarasında devam eden Yürüyüşümüzü Yelköprü’de tamamlayacağız. Ardından pansiyonumuza gidiyoruz.

Yürüme Mesafesi: 12 km 6 saat

5.Gün: Çaltepe - Selge - Adam Kayalıklar

Kahvaltı yaptıktan sonra aracımızla yürüyüşümüze başlayacağımız noktaya 35 km 1 saatlik araç yolculuğu ile gideceğiz. İlk olarak Selge Köyü’ndeki antik tiyatroyu gezeceğiz. Karışık patikalarla başlayan yürümüşüz meşe, ardıç, kestane, ceviz ve çınar ağaçları ve kırsal Roma patikası ile devam etmekte. Ören kasabasının yanından geçerek, birkaç sarmaşıkla kaplı evden oluşan kestanelike uğrayarak mola veririz. Ardından Çaltepe Köyü ile yaylaları arasında çobanların kullandığı taş döşeli çok eski bir yol olan patikaları takip ederek Çaltepe ’ye varacağız. Pansiyonumuza dönerek lezzetli yemeklerin ardından dinlenmeye çekilerek sohbete koyulacağız.

Yürüme mesafesi: 15 km 8 saat.

6.Gün: Çaltepe - Köprülü Kanyon - Kurşunlu Şelalesi - Antalya

Kahvaltı sonrası aracımızla Köprülü Kanyon’a gidiyoruz. Burada fotoğraf çektikten sonra rafting yapacağımız alana geçiyoruz. Dileyenler ile rafting yapacak ardından çayın kenarında dinleneceğiz. Artık geri dönüş vakti. Yolumuz üzerinde bulunan Kurşunlu Şelalesi'ni gezeceğiz. Güzel bir tatilin ardından diğer parkurlarını da yürümek üzere bölgeye veda ediyor, 18:00 da havaalanında olacak şekilde havaalanına doğru yola çıkıyoruz. İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakıyoruz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

Pegasus Hava Yolları ile ;

31 Mart - 05 Nisan tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     31.03.2020, Salı
Havayolu Firması :
Pegasus
Kalkış Havaalanı : Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı : Antalya
Kalkış Saati : 05:45
Varış Saati : 07:00
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     05.04.2020, Pazar
Havayolu Firması :
Pegasus
Kalkış Havaalanı : Antalya
Varış Havaalanı : Sabiha Gökçen
Kalkış Saati : 19:10
Varış Saati : 20:25


Türk Hava Yolları ile ;

31 Mart - 05 Nisan tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     31.03.2020, Salı
Havayolu Firması :
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı : İstanbul Havaalanı
Varış Havaalanı : Antalya
Kalkış Saati : 05:45
Varış Saati : 07:15
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     05.04.2020, Pazar
Havayolu Firması :
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı : Antalya
Varış Havaalanı : İstanbul Havaalanı
Kalkış Saati : 19:25
Varış Saati : 21:00

Pegasus Hava Yolları ile ;

13-18 Ekim  tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  13.10.2020, Salı
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Antalya
Kalkış Saati:06:35
Varış Saati:07:55
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  18.10.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Antalya
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:20:40
Varış Saati:21:55


Türk Hava Yolları ile ;

13-18 Ekim  tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  13.10.2020, Salı
Havayolu Firması:
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı:İstanbul Havaalanı
Varış Havaalanı:Antalya
Kalkış Saati:05:45
Varış Saati:07:15
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  18.10.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Onur Air
Kalkış Havaalanı:Antalya
Varış Havaalanı:İstanbul Havaalanı
Kalkış Saati:20:25
Varış Saati:21:50
K.B. : Saint Paul Yolu Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önemli not: Tüm eşyalarımızı araçımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandwich olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve v.b.

Kimler Katılabilir: Dünyaca ünlü St. Paul yolunun görseli en güzel parkurlarını yürümek isteyenler, Yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır. Konaklama: Bu turumuzda konaklama yörenin dokusuna uygun pansiyonlarda yapılacaktır. Tura katılan bütün misafirlerimiz konaklama koşullarını kabul eder.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart