TUR HAKKINDA

İlyada Destanı ve Işıklar ülkesine masalsı yolculuklarla güzel mi güzel yürüyüş keyfi... Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş parkurudur. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmustur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplam uzunluk yaklaşık 550km. dir. Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır.Rota üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte bir çok antik kent yer almaktadır. Bu programımızda; Likya yürüyüş yolunun beş günlük bölümünü yürüyeceğiz. Eşsiz güzellikteki kumsallarda dinlenip, muhteşem denizde yüzerek, bedenlerimizi, ruhumuzu dinlendireceğiz. Rotamız üzerinde yerleşim yerleri, zeytinyağı ve üzüm, tarım, antik kentler, liman kentleri, askeri ve kule yerleşimleri yer almakta. Tunç Çağından itibaren bölgede görülen deniz ticareti, mor boya, sedir ağacı, zeytinyağı ve üzümün yıllanmış hikayelerini Likya Birliği’nin bugun 6 büyük kentinin Ksanthos, Patara, Pınara, Olympos, Myra ve Tlos antik kentlerindeki gizemde keşfe çıkacağız.

1.Gün: Ovacık - Faralya

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden gelen misafirlerimiz ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Dalaman Havaalanı'nda buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Fethiye’ye doğru hareket ediyoruz. Yolda kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından aracımız ile Likya Yolu'nun başlangıcı olan Ovacık’a geliyoruz. Baharın cıvıltısı ile canlanan doğa ve mis gibi havada, görseli çok güzel olan coğrafyanın içine karışıyoruz. Ovacık’tan başlayarak Faralya’ya (Kelebekler vadisi) kadar harika manzaranın eşliğinde yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Eşyalarımızı aracımız pansiyonumuza getirmiş olacak.

Konaklama Faralya’da.Yürüyüş mesafesi: 12 km

2.Gün: Faralya - Kabak Koyu

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. Faralya’dan eşsiz güzelliğe sahip Kabak Koyu’na sahilden yürüyeceğiz. Bu rotanın manzarası harika. Kabak Koyu’na geldiğimizde 2 saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile pansiyonumuza dönüş yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

3.Gün: Kabak Koyu - Patara

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından buradan ayrılıyoruz. Aracımız ile Kabak Koyu’na geliyoruz. Yürüyüşümüze Kabak’tan başlayacağız. Bugün ki yürüyüşümüz, eşsiz güzelliğe sahip Yedi Burunlar manzarası eşliğinde geçecek. Alınca’da yürüyüşümüzü tamamlıyor sonrasında aracımız ile Patara’ya geçiyoruz. Ardından dillere destan olup, en uzun ve güzel plajların başında gelen Patara Plajı'nda denizin keyfini çıkartarak bol bol fotoğraf çekiyoruz. Konaklama Patara’da.

Yürüyüş mesafesi: 9 km


4.Gün: Sarıbelen - Gökçeören

Kahvaltımızın ardından bugünkü programımıza başlıyoruz. Patikaları arşınlamaya devam ediyoruz. Pansiyonumuzdan ayrıldıktan sonra bugünkü yürüyüşümüze başlayacağımız Sarıbelen sırtlarına aracımız ile gideceğiz. Sarıbelen Köyü'nden başlayacak olan yürüyüşümüzü Gökçeören Köyü'nde tamamlayacağız.

Yürüyüş mesafesi: 13 km

5.Gün: Dalaman - İstanbul

Kahvaltımızın ardından pansiyonumuzdan ayrılıyoruz. Aracımız ile yürüyüşe başlayacağımız Kalkan sırtlarına geliyoruz. Bugün rotamız inişten oluşmakta ve kolay bir rotadır. Yürüyüşte bize Patara Kumsalı görseli ile eşlik edecek. Aracımızdan indikten sonra Delik Kemer’e giden sırt hattı boyunca yürüyeceğiz. Delik Kemer hattını geçerek Gelemiş Köyü’nde yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya Likya Yolu'nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı ayrılma saatimiz 18:00'dir. İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 4 saat


Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

Pegasus Hava Yolları ile ;

04-08 Kasım tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  04.11.2020, Çarşamba
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Dalaman
Kalkış Saati :06:10
Varış Saati:07:25
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  08. 11.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Dalaman
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:20:15
Varış Saati:21:30


Türk Hava Yolları ile ;

04-08 Kasım tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  04.11.2020, Çarşamba
Havayolu Firması:
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı:İstanbul Havaalanı
Varış Havaalanı:Dalaman
Kalkış Saati:06:25
Varış Saati:08:00
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  08.11.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı:Dalaman
Varış Havaalanı:İstanbul Havaalanı
Kalkış Saati:21:20
Varış Saati:22:55
K.B. : Likya Yolu Ovacık Kalkan Parkuru Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önemli not: Tüm eşyalarımızı araçımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandwich olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir: Dünyaca ünlü Antik Likya yolunun görseli en güzel parkurlarını yürüymek isteyenler, Yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart