TUR HAKKINDA

Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş parkurudur. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmustur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplam uzunluk yaklaşık 550km. dir. Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır.Rota üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte bir çok antik kent yer almaktadır. Bu programımızda beş günlük etaplara böldüğümüz Likya yürüyüş yolunun üçüncü etabını yürüyeceğiz. Eşsiz güzellikteki kumsallarda dinlenip, muhteşem denizde yüzerek, bedenlerimizi, ruhumuzu dinlendireceğiz. Rotamız üzerinde yerleşim yerleri, zeytinyağı ve üzüm, tarım, antik kentler, liman kentleri, askeri ve kule yerleşimleri yer almakta. Tunç Çağından itibaren bölgede görülen deniz ticareti, mor boya, sedir ağacı, zeytinyağı ve üzümün yıllanmış hikâyelerini Likya Birliği’nin bugün 6 büyük kentinin Ksanthos, Patara, Pınara, Olympos, Myra ve Tlos antik kentlerindeki gizemde keşfe çıkacağız.

1.Gün: Dalaman - Alınca-Ge-Bel

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden gelen misafirlerimiz ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Dalaman Havaalanı'nda buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile iki saat sürecek yolcuğumuza başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile rotamızın başlancıgı olan Alınca'ya gidiyoruz.  Buradan yürüyüşe başlıyoruz.Alınca'dan  başlayan rotamız Ge'den devam ederek  Bel'de  tamamlanacak. Aracımız ile Patara'ya doğru gidiyoruz. Dileyenler ile Patara'da yüzme keyfi yapıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 8 km 4 saat.

2.Gün: Belceğiz - Gavurağılı - Patara

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra yürüyüş rotamızın başlangıcı Bel’e gidiyoruz. Taşlık bir patikadan aşağıya doğru inerken, engin deniz ve gökyüzü manzarasının eşliğinde yürüyoruz. Belceğiz’i geçtiğimizde Yolumuz bizi küçük ve kimselerin olmadığı bir kumsala ulaştıracak. Yürüyüşümüzü Gavurağılı’nda tamamlıyoruz. Rotadan çıkış zamanımıza göre, vaktimiz kalırsa Patara’da bir saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile pansiyonumuza gidiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 7 km 4 saat.

3.Gün: Gökçeören - Phellos - Çukurbağ

Kahvaltımızın ardından aracımız ile yürüyüşe başlayacağımız Gökçeören köyü’ne gidiyoruz. Yolumuz üzerinde Gökçeören vadisi, Hacıoğlan deresi, Dereköy vadisi, ev mezarları ve sırt hattının tepesinde Phellos orman kulesi yer almaktadır. Susuz dağı manzarası eşliğinde, katır yollarında yapacağımız yürüyüşümüzü Çukurbağ köyünde tamamlıyoruz. Rotadan çıkış zamanımıza göre, vaktimiz kalırsa İnceboğaz’da bir saat yüzme molası vereceğiz. Yürüyüş ve yüzme molamızın ardından aracımız ile pansiyonumuza giderek dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 17 km 6 saat

4.Gün: Kekova - Kaleücağız - Demre Kuş Cenneti

Kahvaltımızın ardından aracımız ile yürüyüşe başlayacağımız Kekova Bölgesi’ne gidiyoruz. Kaleücağız limanından başlayan yürüyüşümüz Kılıçlı’dan geçerek Demre Kuş cennetinde tamamlanacak. Yüzme molasının ardından aracımız ile pansiyonumuza gidiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 14 km 5 saat

5.Gün: Kaş - Boğazcık - Üzümlü - Dalaman

Kahvaltımızın ardından pansiyonumuzdan ayrılıyoruz. Aracımız ile Kaş’a bağlı Boğazcık Köyü’ne gidiyoruz. Rotamız Üzümlü koyunda tamamlanacak. Rota dan çıkış zamanımıza göre kaş sahillerinde bir saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile Hava limanına giderek likya yoluna bir sonraki etaba kadar veda ediyoruz. Dalaman Havalimanı ayrılma saatimiz 18:30 dur.İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz. 

Yürüyüş mesafesi: 6 km 4 saat

Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

Yok

Pegasus Hava Yolları ile ;

25 - 29 Mart tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     25.03.2020, Çarşamba
Havayolu Firması :
Pegasus
Kalkış Havaalanı : Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı : Dalaman
Kalkış Saati : 06:15
Varış Saati : 07:35
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     29.03.2020, Pazar
Havayolu Firması :
Pegasus
Kalkış Havaalanı : Dalaman
Varış Havaalanı : Sabiha Gökçen
Kalkış Saati : 20:45
Varış Saati : 22:00


Türk Hava Yolları ile ;

25 - 29 Mart tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     25.03.2020, Çarşamba
Havayolu Firması :
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı : İstanbul Havaalanı
Varış Havaalanı : Dalaman
Kalkış Saati : 06:25
Varış Saati : 08:00
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     29.03.2020, Pazar
Havayolu Firması :
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı : Dalaman
Varış Havaalanı : İstanbul Havaalanı
Kalkış Saati : 20:25
Varış Saati : 21:55
K.B. : Likya Yolu Patara- Kekova Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önemli not: Tüm eşyalarımızı araçımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandwich olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir: Dünyaca ünlü Antik Likya yolunun görseli en güzel parkurlarını yürüymek isteyenler, Yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir. Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart