TUR HAKKINDA

İlyada Destanı ve Işıklar ülkesine masalsı yolculuklarla güzel mi güzel yürüyüş keyfi... Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş parkurudur. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmustur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplam uzunluk yaklaşık 550km. dir. Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır. Rota üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte bir çok antik kent yer almaktadır. Bu programımızda; Likya yürüyüş yolunun beş günlük bölümünü yürüyeceğiz. Eşsiz güzellikteki kumsallarda dinlenip, muhteşem denizde yüzerek, bedenlerimizi, ruhumuzu dinlendireceğiz. Rotamız üzerinde yerleşim yerleri, zeytinyağı ve üzüm, tarım, antik kentler, liman kentleri, askeri ve kule yerleşimleri yer almakta. Tunç Çağından itibaren bölgede görülen deniz ticareti, mor boya, sedir ağacı, zeytinyağı ve üzümün yıllanmış hikayelerini Likya Birliği’nin bugün 6 büyük kentinin Ksanthos, Patara, Pınara, Olympos, Myra ve Tlos antik kentlerindeki gizemde keşfe çıkacağız.

1.Gün: Limanağzı - Boğazcık Köyü

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden gelen misafirlerimiz ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz  ile Antalya Havaalanı'nda belirlenen saatle toplanıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek yola çıkıyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile yürüyüşe başlayacağımız Kaş’a bağlı Limanağzı’na gidiyoruz. Yolumuz üzerinde sarnıçlar, kayalık kıyı hattı, Çoban Plajı ve Fakdere’de bulunan koy, Dinek Tepe ve Kale Tepe yer almakta. Körmen Adası manzarasında yürüyeceğimiz patikamızı Boğazcık Köyü'nde tamamlıyoruz. Rotadan çıkış zamanımıza göre, vaktimiz kalırsa kaş sahillerinde bir saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız İle pansiyonumuza giderek akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 7 saat

2.Gün: Boğazcık - Kekova

Kahvaltımızın ardından yürüyüşe başlayacağımız Boğazcık’a geliyoruz. Rotamız üzerinde bulunan Aperlia Antik Kenti'ni geziyoruz. Yürüyüşümüz Kaleüçağız’da (Kekova) bitecek. Burası küçük bir sahil kasabası. Biraz dinlendikten sonra gün batımını izlemek İçin Sinema Kalesi'ni gezmeye çıkıyoruz. Aracımız İle pansiyonumuza giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km

3.Gün: Gelidonya Feneri - Adrasan

Kahvaltımızın ardından aracımız ile Gelidonya Feneri parkurunun başlangıç noktasına geçiyoruz. Adrasan’a kadar sürecek olan yürüyüşümüzde manzara muhteşem. Adrasan’da pansiyonumuza yerleşip deniz keyfi İçin kumsala geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 15 km

4.Gün: Adrasan - Olympos

Adrasan’da başlayacağımız yürüyüşümüz Musa Dağı’nın doruklarında devam edip Olympos’ta bitecek. Olympos Antik Kenti gezisi ve deniz keyfinin ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Alev dağı Yanartaş’ı gezip gecenin keyfini sürüyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km

5.Gün: Phasilis - Göynük - Antalya

Kahvaltımızın ardından Olympos’tan ayrılıyoruz. Phasilis Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiz. Ardından Göynük Kanyonu'na gideceğiz. Kanyon gezimizin ardından akşam yemeğimizi alıp havaalanına doğru giderek Likya yoluna veda ediyoruz. Antalya havalimanı ayrılma saatimiz 17:00 dır.İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

07-11 Ekim 2020  tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  07.10.2020, Çarşamba
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Antalya
Kalkış Saati:06:10
Varış Saati:07:25
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  11.11.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Antalya
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:19:10
Varış Saati:20:25

Türk Hava Yolları ile ;

07-11 Ekim 2020 tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     07.10.2020, Çarşamba
Havayolu Firması :
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı : İstanbul Havaalanı
Varış Havaalanı : Antalya
Kalkış Saati : 05:55
Varış Saati : 07:25
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     11.10.2020, Pazar
Havayolu Firması :
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı : Antalya
Varış Havaalanı : İstanbul Havaalanı
Kalkış Saati : 19:35
Varış Saati : 21:00


28 Ekim -1 Kasım 2020 tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  28.10.2020, Çarşamba
Havayolu Firması:
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı:İstanbul Havaalanı
Varış Havaalanı:Antalya
Kalkış Saati:05:55
Varış Saati:07:25
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  01.11.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Türk Hava Yolları
Kalkış Havaalanı:Antalya
Varış Havaalanı:İstanbul Havaalanı
Kalkış Saati:19:35
Varış Saati:21:00


Pegasus Hava Yolları ile ;

28 Ekim - 1 Kasım 2020 tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  28.10.2020, Çarşamba
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Antalya
Kalkış Saati:06:10
Varış Saati:07:25
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  01.11.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Antalya
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:19:10
Varış Saati:20:25

K.B. : Likya Yolu Kaş Olympos Parkuru Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önemli not: Tüm eşyalarımızı araçımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandwich olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir: Dünyaca ünlü Antik Likya yolunun görseli en güzel parkurlarını yürüymek isteyenler, Yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir. Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart