Trekking Turları

 • SON 10 KİŞİ KALDI
 • VİZESİZ
Gürcistan Mestia Svaneti Trekking TURU
15 Ağustos 2020 - 22 Ağustos 2020
7 GECE 8 GÜN - 6 Gece Otel Konaklamalı
Trindad Çıkışlı , 8 Kişilik Doğa ve Yayla Turu 8 Kişilik Özel Turlar
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Vizesiz.
 • Kimlik veya pasaportunuz ile sınırdan geçiş yapabilirsiniz.
 • Yüzyıllardır erimeyen buzulu görme şansımız var.
 • Buluşma Trabzon
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
 • SON 8 KİŞİ KALDI
Kaçkar Yaylaları Trekking TURU
15 Ağustos 2020 - 22 Ağustos 2020
7 GECE 8 GÜN - 7 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Trekking 8 Kişilik Özel Turlar
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Yüzyıllardır erimeyen buzullar erimeye başladı. Yok olmadan görmenizi tavsiye ederiz.
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
 • SON 6 KİŞİ KALDI
Macahel Yaylaları Trekking TURU
22 Ağustos 2020 - 26 Ağustos 2020
4 GECE 5 GÜN - 4 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , 8 Kişilik Doğa ve Yayla Turu 8 Kişilik Özel Turlar
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Bulut denizini görüp, yaylaları yürüyeceğiz.
 • Gürcü yemeklerinin tadına bakacağız.
 • Buluşma Trabzon
Likya Yolu Ovacık Kalkan Parkuru TURU
30 Eylül 2020 - 04 Ekim 2020
4 GECE 5 GÜN - 4 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Trekking Trekking Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Extra tur yoktur
 • Buluşma Dalaman
 • İstanbul Ev Havalimanı Transfer Dahil
Likya Yolu Kaş Olympos Parkuru TURU
07 Ekim 2020 - 11 Ekim 2020
4 GECE 5 GÜN - 4 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Trekking Trekking Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Extra tur yoktur
 • Buluşma Antalya
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Saint Paul Yolu TURU
13 Ekim 2020 - 18 Ekim 2020
5 GECE 6 GÜN - 5 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Trekking Trekking Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Antalya Buluşma
 • Treking Turu
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Karia Yolu Marmaris - Datça TURU
28 Ekim 2020 - 01 Kasım 2020
4 GECE 5 GÜN - 4 Gece Otel Konaklamalı
DALAMAN Çıkışlı , Trekking Trekking Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Extra tur yoktur
 • Buluşma Dalaman
 • VİZESİZ
Makedonya Trekking TURU
28 Nisan 2021 - 02 Mayıs 2021
4 GECE 5 GÜN - 4 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Trekking Balkan Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • Vizesiz
 • Extra Tur Yoktur
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
 • VİZESİZ
Saraybosna Una Ulusal Park Trekking TURU
27 Haziran 2021 - 03 Temmuz 2021
6 GECE 7 GÜN - 6 Gece Otel Konaklamalı
İstanbul Çıkışlı , Trekking Balkan Turları
Bilmeniz Gerekenler
Bilmeniz Gerekenler?
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
 • Trekking Turu ve Doğa Gezisi

Trekking Doğa Yürüyüşü Turları


Günlük hayatın tüm monotonluğundan kurtulup en çok tercih edilen rotalara yaptığımız trekking doğa yürüyüşü turlarımıza katılarak hem dinlenin hem spor yapın! 

Her bütçeye uygun fiyatlı yurtiçi ve yurtdışı trekking doğa yürüyüşü turlarımızla doğayı keşfedin; şehir hayatının stresinden, kalabalığından uzaklaşıp yemyeşil yaylaları, ormanları, dağları ve gölleri görüp fotoğraflarla ölümsüzleştirin. 

Düş Patikası farkı ile doğanın bize sunduğu bu eşsiz huzuru içinize doldurup bu mükemmel dinginliği hep beraber yaşamak için sizleri trekking doğa yürüyüşü turlarımıza bekliyoruz.

Trekking Doğa Yürüyüşü Turu için Nasıl Giyinilmeli?


Trekking doğa yürüyüşü turlarına katılan katılımcılara;  yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemelerini, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinesi, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinesi ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve yanlarına almalarını öneririz.

Yurtiçi Trekking Doğa Yürüyüşü Rotaları


Likya Yolu Trekking Doğa Yürüyüşü

İlyada Destanı ve Işıklar ülkesine masalsı yolculuklarla güzel mi güzel doğa yürüyüşü keyfi. Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli trekking doğa yürüyüşü parkurudur. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmustur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplam uzunluk yaklaşık 550 km'dir. Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır. Rota üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte bir çok antik kent yer almaktadır. 

St Paul Yolu Trekking Doğa Yürüyüşü

St Paul Yolu, Antalya’nın 10 km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzey doğusundaki Yalvaç arasında yer alan Türkiye’nin üçüncü uzun mesafeli trekking doğa yürüyüşü rotası olup 500 km’lik rotadır. Türkiye toprakları tarihi boyunca, dünya üzerinde bulunan birçok dinlerin doğduğu, geliştiği, yayıldığı, farklı değerleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Bu topraklarda farklı inanıştan insanların, sevgi ve anlayışta birleştiği, birlikte ahenk içerisinde yüzyıllar boyunca yaşamlarını sürdürmektedirler.

Kaçkar Yaylaları Trekking Doğa Yürüyüşü

Türkiye'nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan Kuzey Anadolu Dağları'nın doğudaki bölümünü oluşturur Kaçkar Dağları. Kaçkar Milli Parkı, Rize’nin Çamlıhemşin ve Artvin’in Yusufeli ilçesi bölgeleri arasındadır. Doğusundaki bir çok zirvesi 3500 metre üzerindeyken, batı kesimi 2000 metre yüksekliğe kadar ulaşır. Bu sahada birçok buzullarla birlikte; buzul gölleri, buzul vadileri ve morenler bulunur. 3000 metre yüksekliklere kadar yapılabilen uzun trekking doğa yürüyüşlerle doğanın gizemini, kendine özgü yapısını, her mevsim değişen biyolojik çeşitliliği, bu değişimlerin yöre halkının karakterinin oluşmasındaki etkilerini, tulumun yüreklerden kopup hayatları yansıtan o büyülü sesini, çayın yaprak yaprak toplanarak soframıza gelişinin hikayesini bulacak ve ‘’hangi taşı kaldırsanız altından su çıkar’’ deyiminin gerçekliliğinin ne demek olduğunu göreceksiniz. Bulut denizlerinin oluşumuna şahit olup, bulutların gökyüzü ve dağlar ile dans edip vadilere nasıl gerdan kırdığını izleyeceksiniz. Her daim yağan yağmurun güneşle kavuşma anındaki muhteşem görsele şahit olup, o anda yöre haklının gözlerindeki umudu ve mutluluğu görme fırsatı yakalamakla kalmayacak doğa yürüyüşü esnasında aynı hisleri sizlerde yaşayacaksınız. Kaçkarlarda; yeşilin her tonunun harman olduğu, yemyeşil dağlar, muhteşem ormanlar, görseli ile gözlerinizi kamaştıracak flora, her daim coşkuyla akan billur dereler, ülkemizin en güzel yaylalarıyla, doğanın hakimiyetinden gelen farklı kültürler sizi bekliyor olacak.

Macahel Yaylaları Trekking Doğa Yürüyüşü


Macahel Türkiye'in Artvin ili ve Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan vadinin ve tarihsel bölgenin adıdır. Eskiden kullanılan adı Bicihiani'dir. Türkiye’de kalan kısmı Artvin’in Borçka ilçesinin dağlık alanlarıdır. Macahel Bölgesi’nin Vadi boyunca akan, ana kollarını Uğur-Maral ve Efeler derelerinin oluşturduğu akarsu Macahel Suyu olarak anılmakta olup, sınırı geçtikten sonra, Acara Suyu’ndan önce sağdan Çoruh Nehrine birleşir. Macahel Bölgesi Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral Köylerinden oluşmaktadır. Macahel Bölgesi aynı zamanda zengin bitki ve canlı ceşitliliği sebebi ile Biyosfer Rezerv Alanı seçilmiştir. Ayrıca Macahel Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim Yağmur Ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır. ‘’Yeşil cennet ‘’ olarak anılan eşsiz güzellikteki bu coğrafyada, yeşilin her tonunu görebileceğiniz trekking doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Yaylalarını adımlayarak manzaranın keyfine dalıp, doğal güzellikler ile ruhunuzu harmanlayabilir, yöreye özgü enfes Gürcü yemekleri’nin tadına bakabilirsiniz.

Vizesiz Yurtdışı Trekking Doğa Yürüyüşü Rotaları


Gürcistan - Mestia - Svaneti Trekking Doğa Yürüyüşü


Sınır komşumuz Gürcistan, muhteşem doğası Avrupa kentlerini aratmayan şehirleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Üstelik bu ülkeye gitmek için sadece TC Kimlik Kartınızın olması yeterli. Vize derdi yok, pasaporta gerek yok. Gürcistan’da Svaneti bölgesi tam bir doğa cennettir. Kafkas dağlarının Gürcistan sınırlarında Svaneti 5.000 metrelik dağlar ve derin vadilerle izole olmuş bir coğrafyadır. Kafkasların en yüksek 10 zirvesi bu bölgede bulunur. Trekking doğa yürüyüşü için uygun olan bu bölge, el değmemiş doğası ve korunan tarihi değerleriyle görülmeye değer bu bölge Avrupa’nın en yüksek yerleşim merkezidir. Svaneti’nin genel görünümünü, derin vadilerle birbirinden ayrılan yüksek dağlar oluşturur. Bölgenin büyük bölümü, deniz seviyesinden 1.800 metreden daha yüksektir. Ormanlık alanlarda bölgeye özgü türlere, huş, ladin, köknar, kayın, meşe, gürgen gibi bitkilere rastlanır. 

Saraybosna Una Ulusal Parkı Trekking Doğa Yürüyüşü


Bosna Hersek; küçük yüz ölçüme sahip, Avrupa’nın renkli kültürü, tarihi ve en önemlisi de harika doğası ile nefes kesen manzaralarıyla unutulmaz ülkeler arasındadır. Fauna ve flora olarak zengindir. Eski dilde iyi insanların ve Suların Ülkesi olarak tanımlanır. Üzerinde bulunan milli parklar, dünyaca ünlü trekking doğa yürüyüş rotaları, nehirler, göller, şelaleler, ormanlar, vadiler ve doğal güzellikler ile farklı inanışlara sahip halkları ile bütünleşir. Bu güzel ülke Avrupa’nın en güzel trekking rotaları ve doğal güzelliği ile sizleri bekliyor.

Makedonya Trekking Doğa Yürüyüşü


Makedonya Cumhuriyeti Kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan ile komşudur. Eski adı Yugoslav Cumhuriyetidir. 1991 yılında özerkliğini ilan eden Makedonya, Balkanlar’da vizesiz gidilebilen ülkelerden biridir. Başkenti Üsküp; ülkenin ekonomik ve kültürel zenginliğini içerisinde barındırmaktadır. Resmi dili Makedonca olan ülke halkı arasında Türkçe, Arnavutça, Sırpça, Romca ve Ulahça da konuşulmaktadır. Makedonya Cumhuriyeti’nin tek büyük ırmağı tam ortasından geçen Vardar Nehri’dir. Makedonya’da yüksekliği 2000 metre den fazla 16 dağ, 50 kadar doğal göl bulunmaktadır. Bu göller Arnavutluk, Yunanistan ve Makedonya Cumhuriyeti’nin kesiştiği noktada bulunan Ohri, Prespa ve Doyran Gölü’dür. Coğrafyanın dağlık olmasından dolayı çok sayıda milli parka sahiptir. Bu milli parkların içerisinde; Krstovar Dağı, Vodno dağı, Matka Kanyonu, Ohri gölü, Galicica Milli parkı, Prespa gölü, Magaro dağı, Resen, Bitola, Pelister Milli Parkı, Baba Dağ, Begova Cesma, Pelister dağı yer almaktadır. İyi insanlar ülkesi olarak anılan bu güzel coğrafya ve tarihinde birçok medeniyetin izlerini barındıran, değişik dinlere ev sahipliği yapmış Makedonya doğasında trekking doğa yürüyüşü yapıp şehrin sokaklarını gezebilirsiniz.

Yorumlar

 • Evcim Bilgiç 22.04.2020 00:43

  Likya Yolunu her etabında doğanın bizlere armağan ettiği güzellikleri görme imkanına sahip oldum.Asuman Hanımla birlikte aynı etapları ilkbahar ve sonbahar mevsimde yürümenin keyfini çıkardım. Bir kadın lider ile birlikte trekking yapmak ayrıcalık.Yeni Rotalarda görüşmek umuduyla.Teşekkürler Düş patikası.

 • Gül Bilicioğlu 22.04.2020 15:02

  Doğa yürüyüşleri ,insanın doğanın bir parçası olduğunu hatırlatıyor. Bu yürüşler sessizliğin sesini dinlemek,şehrin stresli enerjisinden kaçmak,huzur bulmak için ideal bir deşarj yöntemi. Likya yolu efsane bir parkur. Düş Patikası olarak bu konudaki aktivitelerinize katılmaktan son derece memnun olduğumu bildirir,daha nice yeni aktivitelerde görüşmek üzere kolaylıklar diliyorum.

 • Gamze Eser 23.04.2020 17:55

  Ben istanbul ve yakın çevresinde kısa doğa yürüyüşleri yapıyordum.Asuman Hanım ile birlikte St.Paul yolu benim ilk uzun Trekking yürüyüşüm oldu.Konaklamalı bir Trekking faaliyetinde yer almak farklı bir duygu insanları tanımak ve doğayı daha iyi anlamak için vaktim oldu.Adam kayalar benim en beğendiğim rotaydı.Yeni faaliyetlerde görüşmek üzere :)

 • Nevin Beydağ 24.04.2020 19:01

  Asuman Bilgiç ile 2 kez yürüyüş yaptim. St. Paul yolu ve Spil dağı kula rotalarinda... her iki yürüyüşüm de çok keyifli geçti. Doğanın sessizliğinde kendinizi Asumana emanet edin ve başka bir şey de düsünmeyin... sizin için her detayı düşünür. Bu sene gidebilirsek macahel yaylalarında da trekking yapacağım onunla. Teşekkürler Asuman Bilgiç...Teşekkürler Düş Patikası...

 • Mustafa Derebey 16.05.2020 23:13

  Asuman Bilgiç Hn. rehberliğinde Likya Ovacık Kalkan parkuru ve Saint Paul yolu turu yürüyüşüne katıldım.Harika asla unutamayacağım, araçla görme şansımın olamayacağı tarihi , turistik ve doğanın binbir renkli yerlerini gezdim. Düş patikasının Yeni programlarına katılıp ülkemi yeni rotalarda keşfedip yeni anılar biriktirmek istiyorum .Teşekkürler Asuman hn.

 • nesrin uzlu metin 29.04.2020 18:55

  makedonya trekking turunuza eşimle beraber katıldım. güzergah, donanımlı rehberlik, konaklama ve yemek mekanları çok tatmin ediciydi... yeni turlarınızı takip ediyoruz :)

 • Tuba Selçuk Can 29.04.2020 21:25

  Sevgili Asuman Bilgiç kendisi profesyonel dağcı olup işin teknik kısmına son derece hakim. Kesinlikle gereksiz maceralara girmeyen, ekibini çok iyi organize eden, grup içi dinamikleri çok iyi koordine eden iyi bir ekip lideri.Kendisi ile gözüm kapalı her yere giderim. Ayrıca 70+ anne ve babam ayrıca onlarla kültür ve gezi turlarına katılmış olup hepsinden son derece memnun kaldılar. Diğer bir çok turun götürdüğü çokça bilinen yerlerin yanı sıra daha az popüler olan saklı cennetleri de bu sayede görme imkanları oldu. Rehberlik eden kişilerin son derece coğrafyaya ve tarihine hakim kişiler olmalarının yanında üstün anlatım yetenekleri ile de kendilerini etkilediklerini belirttiler. Biz ailece 7'den 70'e Düş Patikası diyoruz

 • Mürüvet Gündüz 03.05.2020 11:55

  Düş Patikası ile yurtiçi, yurdışı pek çok kültür ve trekking turuna katıldım. Her iki mecrada da son derece iyi organize olmuş turlardı. Pek çok arkadaşıma hiç tereddüt etmeden tavsiye ediyorum Düş Patikasını. Özellikle trekking turlarında Türkiye ve dünyanın değişik bölgelerinde hiç unutamayacağım, harika parkurlarda yürüyüşler yaptım. Trekkingi bana tekrar tekrar sevdiren Asuman'a, diğer lider arkadaşlara ve tanıştığım tüm dostlarıma teşekkür ederim. Sevgilerimle.

 • Mürüvet Gündüz 03.05.2020 12:02

  Bir defa denedim, sonrası hep Düş Patikası ile gezmeye döndü iş. Tanışmam Longoz Ormanları yürüyüşü ile oldu, ardından Likyası, Makedonyası, Gürcistanı, St.Paulu derken Kübası... Sırada başka yerler var. Memeleketimi Düş Patikası ile keşfedeceğim. Teşekkürlerimle.

 • Mürüvet Gündüz 03.05.2020 12:07

  Küba, Makedonya, Gürcistan, Saraybosna ve yurtiçinde pekçok bölgeyi Düş Patikası ile gezdim, yürüdüm, arşınladım. Şu covid denen dertten kurtulunca İran'ı ikinci kez Özcan Hoca ile keşfetmek istiyorum. Yollarda tanıştığım tüm arkadaşlara selam olsun.


Yorum Yaz

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart