TUR HAKKINDA

Şavşat, Artvin ile sınırları içerisinde bulunmaktadır. Eşşiz güzellikteki düzlükleri, dağların vadiler ile kesiştiği panoraması ile doğanın en nadide güzelliklerini barındırmaktadır. Göller, yaylalar, şelaleler, vadileri ile sizi doğanın mucivezi güzelliği ile karşılamaya hazırdır. Macahel Türkiye'in Artvin ili ve Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan vadinin ve tarihsel bölgenin adıdır. Eskiden kullanılan adı Bicihiani'dir. Türkiye’de kalan kısmı Artvin’in Borçka ilçesinin dağlık alanlarıdır. Macahel Bölgesi’nin Vadi boyunca akan, ana kollarını Uğur-Maral ve Efeler derelerinin oluşturduğu akarsu Macahel Suyu olarak anılmakta olup, sınırı geçtikten sonra, Acara Suyu’ndan önce sağdan Çoruh Nehrine birleşir. Macahel Bölgesi Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral Köylerinden oluşmaktadır. Macahel Bölgesi aynı zamanda zengin bitki ve canlı ceşitliliği sebebi ile Biyosfer Rezerv Alanı seçilmiştir. Ayrıca Macahel Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim Yağmur Ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır. ‘’Yeşil cennet ‘’ olarak anılan eşsiz güzellikteki bu coğrafyada, yeşilin her tonunu göreceğiz. Yaylalarını gezerek manzaranın keyfine dalıp, doğal güzellikler ile ruhumuzu harmanlayacağız. Yöreye özgü enfes Gürcü yemekleri’nin tadına bakacağız.

1.Gün: İstanbul - Hopa - Murgul - Ardanuç Cehhennem Deresi Kanyonu - Maden Köy - Şavşat

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. .Anadolu Jet Hava Yolları ile saat 08.05'da başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 09:45’da Trabzon Havalimanı'na varıyoruz. Trabzon havalimanı toplanma saatimiz 10:00'dır. Kahvaltının ardından gezimize Murgul Çayı üzerinde bulunan Delikkaya Şelalesi'ni gezerek başlıyoruz. Yolculuğumuz Çoruh Nehri’ne yapılan Borçka Baraj gölü ve Deriner Barajı manzarasında devam edecek. Türkiye’nin en yüksek barajı olan Deriner Barajı'nda fotoğraf ve çay molasının ardından Ardanuç’ta bulunan Cehennem deresi Kanyonu’nu gezeceğiz. Burası devasa kaya blokları arasında bulunan eşsiz güzellikte bir Cennet. Dünyanın sayılı kanyonları arasında yer almakta. Kanyon gezimizin ardından öğlen yemeğimizi yiyerek Maden Köy’e doğru yola çıkıyoruz. Burası Şavşat’ın meydancık beldesine bağlı bir köy. Tarihi dokusu bozulmamış ahşap evlerde, doğal güzellik ile bütünleşmiş yaşam hala tam canlılığı ıle devam ediyor. Burada çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Köy ile Gamaşat mahallesi arasında bulunan Bazgiret Gölü’nü de fotoğrafladıktan sonra Cittiaslow (yavaş şehir) ünvanı alan kente Şavşat’a doğru yola çıkıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yemyeşil doğanın içerinde bulunan otelimizde alacağız.

2.Gün: Şavşat - Cevizli Kilisesi - Balık Göl - Arşiyan Yaylası - Çim Gölü - Boğa Gölleri - Şavşat Karagöl - Şavşat

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Bugün harika manzara eşliğinde Şavşat’ın köylerini gezeceğiz. İlk durağımız geniş düzlükler ile birleşen dağların panoramasında bulunan cevizli köyü. Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni ve köyü gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile Şavşat çayı kenarında bulunan veli Köy’den geçerek Pınar’lı Köyü’ne gidiyoruz. Aracımız ile yarım saat sürecek yolculukla Pınarlı Köy’e bağlı Balık Göl’e ulaşıyoruz. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından bizi bekleyen Demirköprü Köyü’ne bağlı Arşiyan Yaylası’na gidiyoruz. Yemyeşil doğanın içerisinde yaylayı gezdikten sonra çim Gölü’ne gidiyoruz. Yüzen adaların fotoğrafını çekip bu güzelliğin keyfini çıkartacağız. Ardından Boğa Göllerine’ne gideceğiz. Manzara bizi büyüleyecek güzellikte. Aracımız ile devam ederek Şavsat Karagöl'e geçiyoruz. Akşam üzeri göl kenarında keyif yaparak, isteyenlerle kayık sefası yapacağız. Bol bol fotoğraf çekeceğimiz günün ardından otelimize dönüşe geçiyoruz.

3.Gün: Şavşat - Mısırlı - Curipura Yaylası - Macahel - Maral Şelalesi - Maral Köyü

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Yavuz Köy’de bulunan Şavşat Evi'nde sabah kahvelerimizi içerek 360 derecelik panaroma fotoğraflarımızı çekeceğiz. Ardından Meydancık’a bağlı Mısırlı Köyü’den geçerek Macahel bölgesine bağlı Curipura Yaylası'na gidiyoruz. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Macahel’e giden araç yolunun en üst noktasına geldiğimizde Karçal Dağları'ndan, Gürsitan’a kadar manzarayı göreceğiz. Kafkas arılarının dolaştığı bu yol bizi Macahel’e indirecek. Macahel bölgesinde bulunan Maral Köyü’ne ulaşıyoruz. Maral Köyü'nün anlamı bitişik, yakın, komşu yöre (Mindevne, Midamo) anlamına gelmektedir. Burada bulunan Maral Şelalesi'ne gidiyoruz. Gezimizin ardından pansiyonumuza gidiyoruz. Pansiyonumuz kendinizi köyünüze gelmiş gibi hissedeceğiniz manzarası harika bir aile işletmesi. Bu bölgede yaşayan halk samimi ve içten. Enfes güzellikte Gürcü yemekleri yapmaktalar. Akşam yemeğinden sonra manzaranın eşliğinde dinlenme, sohbet ve keyif zamanı.

4.Gün: Maral - Efeler Köyü - Fındık Yaylası - Lokoban Yaylası - Naciderav Gölü

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Maral Köyü'nde bulunan Elemit Camii'ni geziyoruz. Yıllara meydan okuyan bu ahşap camii ilginç mimarisi ve el işçiliği ile ilginizi çekecek. Ardından aracımız ile 2 saat sürecek yolculukla Efeler Köyü’nü geçerek harika manzara eşliğinde Fındık Yaylası'na varacağız. Burada fotoğraf molası vereceğiz. Kısa yürüyüşümüz ardından aracımız ile Lekoban Yaylası'na devam edeceğiz. Lekoban Yaylası'nda dinlendikten sonra yirmi dakikalık bir yürüyüşle Naciderav Gölü’ne varacağız. Çok güzel manzaranın eşliğinde yapacağımız bu yürüyüşümüz sağlıklı herkesin yapabileceği nitelikte. Naciderav Gölü'nde fotoğraf molasının ardından aracımız ile otelimize dönüşe geçiyoruz.

5.Gün: Macahel Biyosfer Alanı - Borçka Karagöl - Trabzon

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Karçal dağları ve Macahel Vadisi'ne veda ederek Macahel bölgesinde bulunan biyosfer Rezer Alanı'nda fotoğraf molası vereceğiz. Ardından Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı'na gidiyoruz. Bu güzel yerde vakit geçirip dinleniyor ve göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Öğlen yemeğimizi Rize’de yiyeceğiz. Ardından aracımız ile Trabzon’a doğru devam ederek bu güzel bölgeye veda ediyoruz.İstanbul’dan gelen yolcularımızla birlikte Anadolujet Havayolları ile saat 20.35’te İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakıyoruz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

İstanbul'dan Gelecek Misafirlerimiz İçin  Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri

10-14 Haziran 2020 

08-12 Temmuz 2020

05-09 Ağustos 2020

02-06 Eylül 2020 tarihleri için;

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  , Çarşamba
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Trabzon
Kalkış Saati:08:05
Varış Saati:09:45
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  , Pazar
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Trabzon
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:20:35
Varış Saati:22:20
K.B. : Şavşat - Macahel Yaylaları Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
Gezimize gelirken mutlaka kendi sağlığınız ve gezi düzeni adına yanınızda bulunması gereken önemli malzemeleri almalısınız. Gezi sırasında uzun süre doğa da olacağımız için sizleri düşünerek bu uyarıyı yapıyoruz. Bu malzemeler neler? Rahat bir bot; su geçirmeyen, bilekli outdoor, yağmurluk, tüm gün yanınızda olacak ihtiyaçlarınız için küçük sırt çantası (asla kol çantası olmamalı ), şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, ilaçlarınız.
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart