TUR HAKKINDA

Bosna Hersek; Küçük yüz ölçüme sahip, Avrupa’nın renkli kültürü, tarihi ve en önemlisi de harika doğası ile nefes kesen manzaralarıyla unutulmaz ülkeler arasındadır. Fauna ve flora olarak zengindir. Eski dilde iyi insanların ve Suların Ülkesi olarak tanımlanır. Üzerinde bulunan milli parklar, dünyaca ünlü yürüyüş rotaları, nehirler, göller, şelaleler, ormanlar, vadiler ve doğal güzellikler ile farklı inanışlara sahip halkları ile bütünleşir. Bu güzel ülke Avrupa’nın en güzel trekking rotaları ve doğal güzelliği ile bizleri bekliyor.

1.Gün: İstanbul - Saraybosna - Bjelasnica

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz.Saat 12:00’de Saraybosna Havalimanı'nda buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek ilk günkü rotamızı yürüyeceğimiz Bjelasnica kayak bölgesine doğru hareket ediyoruz. Bu bölge doğal güzelliği ile ilgi çekmekte. 1,5 saatlik araç yolculuğunun ardından yürüyüşümüze başlayacağız. Rotamız üzerinde kiliseler, abideler ve göl manzarası bize eşlik edecek. Yürüyüşümüzün ardından konaklayacağımız otelimize yerleşeceğiz.

Yürüyüş Mesafesi: 6 Km

2.Gün: Bjelasnica - Mostar

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra; aracımızla yürüyüş rotamıza doğru yola çıkıyoruz. 1,5 saat sürecek araç yolculuğunda, dağ kasabaları, çiftlik hayatlarını içeren güzel bir manzara eşliğinde gideceğiz. Ardından yürüyüşümüze başlayacağız. Rotamız üzerinde ibadethaneler, nehir ve dağ manzarası bize eşlik edecek. Yürüyüşümüzün ardından aracımız ile Mostar’a hareket ediyoruz. Bu araç yolu Avrupa’nın en güzel yolları arasında yer almaktadır. Mostar’daki gezimiz de Mostar köprüsünü, Koski Mehmet Paşa Camii ve Mostar’ın çarşısını gezeceğiz. Çarşı bugün restore edilmiş haliyle ve çarpıcı taş evleri ve binalarıyla, taş döşeli dar sokaklarıyla bizim bozulmamış Akdeniz kasabalarını anımsatmaktadır. Mostar gezimizin ardından konaklayacağımız otelimize yerleşeceğiz.

Yürüyüş Mesafesi: 15 Km

3.Gün: Mostar - Blagay - Pocitel - Kravice şelalesi

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra aracımızla yola çıkıyoruz. Bugün doğa gezisi yapacak ve kasabaları gezeceğiz. İlk durağımız olan Blagay’a varıyoruz. Küçük bir yerleşim birimi olan Blagay su kaynağının çıktığı mağaranın yanında bulunmaktadır. Blagay Dergahı'nı gezeceğiz. Buradaki balık restaurantları, kafelerde dinleneceğiz. Buradaki gezimizin ardından aracımız ile devam ederek Pocitel’e gideceğiz. Pocitel tamamen taştan inşa edilmiş eski bir sınır kentidir. İki kalesi, camii, dar taş sokakları, nar ağaçları ve nehir manzarası ile bizi karşılayacak. Burada kale ve dar sokakları gezerek, kahve molası vereceğiz. Aracımız ile yolculuğumuz devam ederek Kraviça Şelalesi’ne varacağız. Kravice şelaleleri, Bosna-Hersek'in Hersek bölgesinin Trebižat Nehri üzerinde bulunan, doğal güzelliğe sahip en güzel yerlerinden biridir. Büyük bir kiraç taşı yatağı üzerine bulunmakta ve döküldüğü yerde göl oluşmaktadır. Etrafı sarp ağaçlık alanları, kavak ve incir ağaçları, tüf oluşumları, yosun ve çimler ile doludur. Şelalenin doğal yapısı ile Avrupa’daki en güzel şelaleler arasındadır. Kravice Şelalesi yaklaşık 25 metre yüksekliğinden akmaktadır. Şelaleyi gezerek, yüzme molası vereceğiz. Bu güzel doğanın keyfine vardıktan sonra aracımız ile devam ederek Jajce’ye gidiyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleşiyor ve dinlenceye geçiyoruz.

4.Gün: Una National Park - Martin Brod Şelalesi - Kulen Vakuf

Sabah otelde yapacağımız kahvatının ardından aracımız ile hareket ediyoruz. Una National Park’a olan araç yolcuğumuz 2,5 saat sürecek. 2008 yılında kurulan national park, Bosna-Hersek'in en yeni national parkıdır. Bu park arazinin içinden geçen Una ve Unac nehirlerini korumak için kurulmuştur. Endemik bitki türleri ve canlı popülasyonu ile ünlüdür. Nehirler ve göller arazi üzerinde muhteşem şelaleler oluşturmuştur. Bugün Una Natioanl Park’ın güney bölümü olan Martin Brod’ta yürüyeceğiz. Yürüyüşümüze masmavi akan Martin Brod Nehri'nin kenarında, uçak balıklarının bulunduğu alandaki dar patikadan başlayacağız. Küçük tünelleri gezdikten sonra "Aşk Yolu" olarak adlandırılan kolay trekking rotasına gireceğiz. Martin Brod’u oluşturan iki nehri zirveden gördükten sonra inişe geçeceğiz. Bugün kolay olan rotamız Martin Brod Şelalesi'nde bitecek. Bu muteşem güzellikteki şelalede bol bol fotoğraf çektikten sonra Şelaleler Köyü'ne kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Köyün içinde küçük küçük şelaleler akmakta. Bu güzel köyde dinlendikten sonra aracımız ile Kulen Vakuf'a gidiyoruz. İçerisinde nehir akan küçük kasaba, sevimli ve güzel insanları ile bizi karşılamakta. Burada harika manzara sunan kaleye doğru kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Manzara keyfinden sonra kasabada kahve molası vereceğiz. Dinlencenin ardından aracımız ile konaklayacağımız Una National Park içinde bulunan, nehir kenarındaki pansiyonumuza yerleşiyoruz.

Yürüyüş Mesafesi: 10 Km

5.Gün: Una National Park - Štrbački Buk Şelalesi

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Una Natioanl Park’ın kuzey bölgesine doğru hareket edeceğiz. Bugün ki yürüyüş rotamız şifalı bitkiler ormanından başlayacak. Eski kalenin oradan devam ederek şelale yolunda tamamlanacaktır. Nehir kenarından yapacağımız kısa bir yolculuk bizi Štrbački Buk Şelalesi ile birleştirecek. Štrbački Buk Şelalesi Bosna Hersek’in ve Una Nehri'nin bozulmamış olan en büyük şelalesidir. Hırvatistan ve Bosna-Hersek sınırında yer almaktadır. Şelaleye doğru kısa bir yürüyüş yapacak bol bol fotoğraf çekeceğiz. Burası güzelliği ile kendisine hayran bırakacak güzellikte. Keyifli bir yürüyüş ve şelale gezisinden sonra aracımız ile konaklayacağımız Una National Park içinde bulunan, nehir kenarındaki pansiyonumuza gidiyoruz.

Yürüyüş Mesafesi: 10 Km

6.Gün: Una National Park - Bihaç - Jajce Şelalesi

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile ayrılarak Bihaç’a doğru yola çıkıyoruz. Bir saatlik yolculuk sonunda Bihaç gezisine başlıyoruz. Bu güzel şehirde, Fetih Camii, eski kilisesi, eski şehri, nehir ve göl kenarındaki kafeleri gezeceğiz. Kısa molanın ardından nehir kenarında tekne turu yapacak ve öğlen yemeğimizi yiyeceğiz. Ardından aracımız ile 2 saat sürecek yolculuk sonunda Jajce’ye varacağız. Jajce’den Liva ve Vrbas nehirlerini görebilirsiniz. Tarihi gelenekleri ve doğal güzellikleri ile ünlü olan Jajce; şehir merkezindeki kocaman şelalesi, su sporları yapılan Pliva Gölü ve yakınlarında Katolik hacılarının merkezi olan Podmiljaca ile ünlüdür. Jajce’de şelale, kilise ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Jajce’ye bağlı olan iki gölü görmek için kısa araç yolculuğu yapacağız. Bu iki göl birbirine doğal olarak bağlı ve üzerinde minik şelaleler oluşmakta. Bu şelaleler üzerindeki ahşap değirmenleri ve yüzen yumuşak adaları göreceğimiz keyifli bir göl gezintisi yapacağız. Panoramik alanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Jajce’de konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinlenceye geçiyoruz.

7.Gün: Sarajevo - Yaşam Tüneli - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Sarajevo’ya doğru hareket ediyoruz. 3 saatlik araç yolcuğu sonunda Sarajevo’ya varıyoruz. Avrupa’nın en büyük ve tanınmış çarşılarından olan Baş Çarşı ilk göreceğimiz tarihi mekan. Yaya olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Gazi Hüsrev Bey Camii ve Kütüphane Binası, Katolik Katedrali ve Ortodoks Kilisesi, Birinci Dünya Savaşı’nın gerçekleşmesinde sebep olarak görülen suikastın gerçekleştiği Latin Köprüsü ve Milyaçka Nehri'ni göreceğiz. Aracımız ile yapacağımız kısa bir yolculuk ile devam edeceğiz. Bir sonraki durağımız ise yakın zamanda yaşanan iç savaş sırasında yapılmış olan Hayat Tüneli. Tünelin açık olan bölümü ve müzeyi geziyoruz. Artık ayrılık vakti. Havalimanına doğru hareket ederek bu güzel ülkeye veda ediyoruz. İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
 • Vizesiz

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri

05 - 11 Temmuz tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     05.07.2020, Pazar
Havayolu Firması :
Pegasus
Kalkış Havaalanı : Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı : Saraybosna
Kalkış Saati : 11:00
Varış Saati : 11:55
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri     11.07.2020, Cumartesi
Havayolu Firması :
Pegasus
Kalkış Havaalanı : Saraybosna
Varış Havaalanı : Sabiha Gökçen
Kalkış Saati : 18:05
Varış Saati : 20:55
K.B. : Saraybosna Una Ulusal Park Trekking Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu, baton, yağmurluk veya panço, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, polar kazak, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, kafa feneri, su matarası veya su şişesi, Sinek kovucu, küçük sırt çantası, kişisel ilaçlarınız, sac kurtma makinasi, fotoğraf makinesı ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, v.b

Konaklama: 3 ve 4 Yıldızlı oteller

Kimler Katılabilir: Bu güzel ülkeyi görmek isteyerek tek başına gidemeyenler, yeşilde, bulutlar ve sislerde gezmek isteyenler, fotoğraf ve doğa tutkunları, zihnini tüm sıkıntı ve stresten arındırmak isteyenler, uzun yürümeyi, doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart