loading

Saint Paul Yolu Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
St Paul Yolu, Antalya’nın 10 km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzey doğusundaki Yalvaç arasında yer alan Türkiye’nin üçüncü uzun mesafeli yürüyüş rotası olup 500 km’lik rotadır. Türkiye toprakları tarihi boyunca, dünya üzerinde bulunan birçok dinlerin doğduğu, geliştiği, yayıldığı, farklı değerleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Bu topraklarda farklı inanıştan insanların, sevgi ve anlayışta birleştiği, birlikte ahenk içerisinde yüzyıllar boyunca yaşamlarını sürdürmektedirler. St Paul trekking programımızda bölgenin görseli en güzel rotalarını sizler için seçtik. St Paul doğa yürüyüşümüzde doğal oluşumların içerisinden geçecek, Tazı kanyonu, Köprülü Kanyon, Yazılı Kanyon vb kanyonların keyfini süreceğiz. St paul yolu trekking rotaları Arkeotrek rotaları aradında yer almakta olup St paul trekking turunda antik kentlerin içerisinden geçerek tarihe tanıklık edeceğiz. Adam  kayalar, düğmelievler, lavanta bahçeleri, Kovada gölü, Eğirdir gölü ve Zindan mağarası bu programımızda göreceğimiz yerler arasındadır.


1.Gün: Antalya - Sagalosos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Zindan Mağarası - Isparta
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Antalya Havaalanı'nda saat 09:00 da toplanıyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile St Paul yolu trekking turunun başlangıc  kabul edilen Eğirdir’e doğru yola çıkıyoruz. 1,5 saat sürecek yolcuğumuz ardından Sagalasos Antik Kentin'i gezmeye gideceğiz. 2000 yıldır akmaya devam eden antik çeşmesi ile 1600 metre yükseklikte dağın yamacında bulunan Sagalasos Antik Kenti'ne varıyoruz. Ağlasun ilçesine 7 km uzaklıkta bulunan antik kent, Antik Yunan’da Pisidia’nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin birçok bölümü kısmen ayakta kalmıştır. En iyi bölümlerinden biri olan tiyatro, agorası ve yamaç evleri ile Sagalasos zaman içinde bir yolculuğa bizleri sürüklemektedir. Antik kent gezimizin ardından Ardından M.Ö hüküm sürmüş Arzava Krallığı'ndan bugüne, kalesiyle, kiliseleri, muhteşem doğasıyla göller yöresinin göz bebeği Türkiye’nin dördüncü büyük gölüne ev sahipliği yapan Eğirdir’e gidiyoruz. Eğirdir’de Dündar Bey Medresesi'ni gezerek, Eğirdir’den 30 km 30 dk. araç yolcuğu ile Zindan Mağarasını ziyaret edeceğiz. Eğirdir'de Can Ada, Yeşil Ada’yı Gezerek, Göl Kenarında Dinleneceğiz. Fotoğraf ve çay molasından sonra konaklayacağımız Isparta’da bulunan otelimize gidiyoruz.


2.Gün: Isparta - Kovada Gölü - Sütçüler - Yazılı Kanyon - Çandır Konaklama
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Kovada Gölü Milli Parkı'na gidiyoruz. St. Paul trekking turunda bugün, Kovada Milli Parkı’nı tepeden gören yürüyüşümüzü yapacağız. Yürüyüşün ardından Kovada Gölü doğal yaşam bölgesini gezeceğiz. Göl etrafında yapacağımız yürüyüşümüzün ardından Şütçüler'de bulunan pansiyonumuza yerleşiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 6 saat.


3.Gün: Sütçüler - Kral Yolu - Adada Antik Kenti - Yazılı Kanyon
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra 35 km 45 dk. sürecek araç yolcuğu ile yürüyüşe başlayacağımız Sağrak Köyü’ne hareket ediyoruz. St. Paul yolu doğa yürüyüşüne buradan başlayacağız. Antik taş patikaları (kral yolu) adımlayarak rotamız üzerinde bulunan adada Antik Kenti'ni gezeceğiz. Antik kent gezimizden sonra Çandır köyünün yakınlarındaki yazılı kanyon kitabesini görmeye gidiyoruz. Burada da kısa bir yürüyüş yapacak dileyenler ile Yazılı Kanyon’da yüzeceğiz. Ardından 15 dk araç yolculuğu ile pansiyonumuza dönüyoruz. Akşam yemeğimizi pansiyonumuzda alacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 6 saat.


4.Gün: Gaziler - Köprülü çay - Tazı Kanyonu
Kahvaltı sonrası aracımızla yürüyüşümüze başlayacağımız yere 140 km 3 saatlik araç yolculuğu ile Gaziler Köyü’ne gideceğiz. Rotamız üzerinde bulunan Tazı kanyonu seyir noktasını gezerek yürüyüşümüze devam edeceğiz. Köprülü çay manzarasında devam eden Yürüyüşümüzü Yelköprü’de tamamlayacağız. Ardından pansiyonumuza gidiyoruz.

Yürüme Mesafesi: 12 km 6 saat


5.Gün: Çaltepe - Selge - Adam Kayalıklar
Kahvaltı yaptıktan sonra aracımızla yürüyüşümüze başlayacağımız noktaya 35 km 1 saatlik araç yolculuğu ile gideceğiz. İlk olarak Selge Köyü’ndeki antik tiyatroyu gezeceğiz. Karışık patikalarla başlayan yürümüşüz meşe, ardıç, kestane, ceviz ve çınar ağaçları ve kırsal Roma patikası ile devam etmekte. Ören kasabasının yanından geçerek, birkaç sarmaşıkla kaplı evden oluşan kestanelike uğrayarak mola veririz. Ardından Çaltepe Köyü ile yaylaları arasında çobanların kullandığı taş döşeli çok eski bir yol olan patikaları takip ederek Çaltepe ’ye varacağız. Pansiyonumuza dönerek lezzetli yemeklerin ardından dinlenmeye çekilerek sohbete koyulacağız.

Yürüme mesafesi: 15 km 8 saat.


6.Gün: Çaltepe - Köprülü Kanyon - Kurşunlu Şelalesi - Antalya
Kahvaltı sonrası aracımızla Köprülü Kanyon’a gidiyoruz. Burada fotoğraf çektikten sonra rafting yapacağımız alana geçiyoruz. Dileyenler ile rafting yapacak ardından çayın kenarında dinleneceğiz. Artık geri dönüş vakti. Yolumuz üzerinde bulunan Kurşunlu Şelalesi'ni gezeceğiz. Güzel bir tatilin ardından diğer parkurlarını da yürümek üzere bölgeye veda ediyoruz. Antalya havalimanı ayrılma saatimiz 19:00 dır. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Saint Paul Yolu Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 4.350,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

5 Gece Pansiyon Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
5 Kahvaltı
5 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Hijyen Paketi
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak biletleri
Tüm öğlen sandwichleri
Müze ören yeri girişleri,
Mağara girişleri
Rafting ücreti
Milli park girişleri

Hareket Saatleri

  • 09:00 Antalya havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi