loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Ramazan Bayramı Pamfilya Turu

TUR HAKKINDA
Ramazan Bayramı Turumuzda Pamfilya sınırları içinde kalan bölgeyi gezeceğiz. Bu güzel bölge Side’den, Tazı Kanyonu’na, Düğmelievler’den, Green Kanyon’a kadar Doğa ve Tarih turu konseptindedir. Pamfilya Turumuzda; kanyonlar, vadiler, şelaleler, antik kentler, özel mimarisi ile Düğmeli Evler, yaylalar, Yılkı Atları ve mağaralar bizi bekliyor.
Korsan yatağı olan ve Roma döneminin darphanesi olarak kullanılan Nar Şehri Side. Güzelliği ve gizemi ile bizi karşılayacaktır. Tazı Kanyonu turumuzda şahane fotograflar çekeceğiz. Torosların benzersiz mimari kültürü olan Düğmeli Evler doğa turu yolculuğumuzun yanısara Yılkı Atları, Altınbeşik Mağarası, yaylaları, antik göç ve tarihi ipek yolu, köyleri ve daha birçok doğal güzelliği ile ünlü Antalya Toroslardayız. Toroslar doğa gezisinde göreceğimiz Düğmeli evleri özellikleri ile tanıyacağız. Yılkı Atları doğa gezisi yapacağımız turumuzda; doğal yaşam, kültür ve tarihin iç içe olduğu size özel, hijyenik ve izole turumuz yerel lezzetleri ile damaklarımızı şenlendirecek olan, seyyah gibi gezen bizleri beklemekte.
Antalya’nın dağları ovaları, yaylaları, gölleri, mağaralarının bulunduğu eşsiz güzellikteki kısmıdır Toroslar. Giden Gelmez Dağları'ndan başlayan; Ormana, İbradı, Akseki, Üzümdere Milli Parkı, Altınbeşik Mağarası Milli Parkı ve Kocakoru Tabiat Parkı sınırları içerinde kalan bölgedir. Düğmelievler turumuzda; bölgenin kültürünü, mimari yapısı ile geçmişten günümüze yansıtan Düğmeli evleri göreceğiz. Bahar aylarında on iki çeşit endemik çiçek türlerini barındıran Eynif Ovası, iki bin metrelerde ansızın karşınıza çıkan Yılkı Atları, kuzular, oğlaklar ile çoban yatakları sizi beklemekte. Türkiye’nin yarı aktif karstik mağara sistemleri içerisinde yer alan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, antik dönemin izlerini süreceğimiz Erymna Antik Kenti ve sedir kokulu güzel bölge, Green Kanyon Turu ve daha nice güzellik Bayram turumızda bizi beklemekte.
1.Gün: Antalya Havalimanı >> Perge >> Köprülü Kanyon >> Tazı kanyonu >> Aspendos >> Side
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Antalya Havaalanı'nda saat 10:00 da toplanıyoruz. Aracımız ile hareket ederek Perge Antik Kenti’ni gezmeye gidiyoruz. Tarihin içinde yolculuğa çıkacağımız antik kent gezimizden sonra aracımız ile devam ederek Köprülü Kanyon’a doğru gidiyoruz. Köprülü çayın kenarında öğlen yemeğimizin ardından Köprülü Kanyon’un Tarihi köprüyü fotoğraflıyoruz. Aracımız ile Tazı Kanyonu’na gidiyoruz. Keyifli kısacık bir yürüyüşün ardından, Tazı Kanyonu’nun harika panoramasında fotoğraflarımızı çekip keyif yapıyoruz. Burada gezimizi yapıp aracımız ile devam ediyoruz. Panoramik noktada fotoğraf çekip bölge hakkında bilgi alıyoruz. Ardından aracımız ile devam ederek Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu’nu gezeceğiz. Tarihte yapacağımız yolcuğun ardından Side’de bulunan otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
2. Gün: Side >>Side Antik Kenti>> Manavgat Şelalesi >> Green Kanyon >> Ürünlü >> Altınbeşik Mağarası Milli Parkı >> Side
. Kahvaltımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile yola çıkıyoruz. Side antik kenti bugünkü ilk durağımız. Side antik kent gezimizden sonra aracımız ile Manavgat Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelaleyi geziyor, fotoğraf çekiyor ve keyif yapıyoruz. Aracımız ile devam ederek Green Kanyon’a gidiyoruz. Doğal güzelliği ile ünlü Green Kanyon’da tekne turu yapıyoruz. Yeşil ile mavinin kesiştiği bu kanyon bizi büyüleyecek güzellikte. Bol bol fotoğraf çekip dinlendikten sonra aracımız ile devam ederek Türkiye’nin bakir bölgesi; Toroslar’a doğru gidiyoruz. Ürünlü’de bulunan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı’nı ve mağarayı geziyoruz. Burası Torosların mavi incisi. Doğal güzelliği ile bizi etkileyecek mağara gezimizden sonra Side’ye giderek otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz.
3.Gün: Side>> Ormana >> Eynif Ovası >> Yılkı Atları ve Tayları >> Tol Han >> Ormana
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Ormana ve İbradı etrafındaki köyleri gezmek için yola çıkıyoruz. Ormana, Antalya’nın İbradı İlçesi sınırları içerisinde yer alır. Psidya sınırları içerisinde yer alan, Luvi’lerin dilinde İbradı, “akarsuyu gür” anlamda kullanılır. Burada sedir ağacının muhteşem kokusu ile karşılayan ve yörenin özgün mimarisini yansıtan otelimize yerleşip, kendimizi Ormana sokaklarının güzelliğine bırakıyoruz. Yılkı atları doğa gezimizi yapmak için, aracımız ile yaylalara çıkıyouruz. Eynif Ovası diğer bir adı ile Eynif Yaylası bizi beklemekte. Aracımız ile seyir halindeyken yolumuzun üzerinde olan trik sincapları, tavşanlar, endemik bitki türleri, çam ve katran ağaçlarını da görüyoruz. Çoban yatakları, hayvancılık yapılan yerlere verilen yöresel bir isimdir. Bizde çoban yataklarının içine girip oğlakları ve anne keçileri göreceğiz. Toroslarda yetiştirilen keçilerin sütünden yapılan çoban peyniri, güveçte keçi yahnisi ve köftesi de tadabileceğimiz lezzetler arasında. Yol kenarlarında dilek taşları görecek ve dilek dilemek için kısa molalar vereceğiz. Eynif Yaylası bizi özgür ve keyifle gezen yılkı atları ile karşılamakta. Kervanların geçiş hattı üzerinde bulunan Eynif Yaylası üzerinde kervanların konaklama için mola verdikleri Tol Han da bulunmakta. Tol Han bugün harabe durumda. Ayakta kalan birkaç kemeri ve duvarları bizi 1300'lü yıllara götürmeye yetecek yaşanmışlıkları barındırıyor. Osmanlı tarihinde padişahın izni ile İbradi parası bile basılmış. Harika fotoğraflar çekmek için hazır olun. Görseli, tertemiz havası ve bölgenin en yüksek noktalarından biri olan Eynif Yaylasına doyamayacaksınız. Yaylada sağlık sorunu olmayan herkesin yapabileceği kısa bir yürüyüş yaparak tertemiz Torosların havasını içimize çekiyoruz ve aracımız ile Ormana’ya dönüşe geçiyoruz. Ormana’da aracımız ile on dakika mesafede yer alan Onas Seyir noktasına giden yol, Çavuş üzümünün yetiştiği bağların arasından geçmekte. Panoramik olarak harika bir manzaraya sahip olan bu güzel noktada fotograflarımzı çekip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi alıyor ve dinlenmeye geçiyoruz. Konaklama Side'de.
4.Gün: Side >>Akseki >> Sarıhacılar >> İbradı >> Cevizli Köy >> Değirmenlik Köyü >>Side
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, bugün ilk durağımız Akseki. Antalya’nın bir ilçesi olan Akseki, kardelen çiçeklerinin ata toprağıdır. 1050 mt. irtifası olan Akseki; ormancılık, bağcılık, badem yetiştiriciliği ve meyveleri ve Toroslar’ın bozulmamış kültür izlerini görebileceğiniz bir ilçedir. Akseki’de bulunan Akseki Etnografya Müzesi’ni ve Restore edilmiş tarihi evleri geziyoruz. Ardından kısa bir yolculukla Sarıhacılar Köyü’ne gidiyoruz. Sarıhacılar Köyü, 800 yıllık geçmişi ile bizi beklemekte. Roma döneminden günümüze kadar kullanılan kervan göç yolu üzerinde bulmakta. Düğmeli evleri ile meşhur olan bu köyde bulunan 650 yaşındaki Ahşap Cami'sinin en dikkat çekici bölümü ise ahşap minberidir. Ahşap minberin sadeliğine karşılık mihrap, ajur ve boyama tekniği ile oluşturulmuş oldukça zengin süslemelere sahiptir. Sarıhacılar Köyü gezimizden sonra aracımız ile tarihsel adı,“kutsal ve güzel tepe” anlamına gelen K[uwa]-Akra kelimelerinden türetilen Kagrai (Kαγρα) Cevizli Köyü’ne doğru yola devam ediyoruz. Kagrai antik kenti üzerine yapılan Cevizli Köyü, planlı bir köy olma özelliği taşır. Tarihte Pisidia’dan gelen beylerin buraya yerleşmesi ile başlayan yaşam günümüzde devam etmektedir. Atatürk’ün talimatı ile imar planı yapılan köy, birbirini dik kesen ızgara biçiminde dikey ve yatay doğrultuda planlanmıştır. Düğmeli evleri ve düzenli sokakları ile Cevizli Köyü’nü gezecek, Kutsal ve Güzel Tepe’nin keyfini süreceğiz. Aracımız ile devam ederek Değirmenlik Köyü’ne gidiyoruz. Değirmenlik, Kocakoru Tabiat parkı sınırında bulunan Torosların Gidengelmez Dağlarına komşu olan bir köydür. Değirmenlik Köyü, Manavgat çayını besleyen ana su kaynağının çıktığı yerde kurulmuştur. İçerisinde 260 yaşında su değirmeni bulunmaktadır. Beş ailenin yerleşmesi sonucu yerleşimin başladığı Değirmenlik Köyü'nü ve bölgeyi geziyoruz. Ardından aracımız ile otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Konaklama Side.
5. Gün: Side>> Termasos >>Güher Vadisi>> Antalya
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımızla devam ederek Termasos Milli Parkına gidiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Güllük Dağı Termasos Milli Parkı içerisinde bulunan Termasos Antik Kentini geziyoruz. Aracımız ile Güher Çukuru Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından bu güzel bölgeye veda ediyor, Antalya Havaalanına doğru yola devam ediyoruz. Antalya havaalanından ayrılma saatimiz 19:00 dır. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile sizi güvenle evlerinize bırakıyoruz.

Ramazan Bayramı Pamfilya Turu

Son 10 Kişi
TL 3.300,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4 Gece Konaklama
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Ev Havaalanı Transferi
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi
Milli Park Araç Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Bileti
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Green Kanyon Tekne Turu
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • Antalya Havaalanı: 10.00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi