loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Ramazan Bayramı Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turu

TUR HAKKINDA
Ramazan Bayramı turumuzda, geçmişin izinde, merak edilenlere doğru yolculuğa çıkıyoruz. Gaziantep turumuzda, dini inançları, farklı kültüre sahip insanları, ibadet şekilleriyle Gaziantep’i mercek altına alıyoruz. Gaziantep mutfak kültürü ile ünlüdür. Antepli ustaların hazırladığı yemeklerin tadına bakıyoruz. Siyah güllerin hikayeleri ile Halfeti turumuzu gerçekleştiriyoruz. Mardin, hikayeleri ile yaşamı ile kadim bir uygarlığın merkezidir. Mezopotamya, hikayelerin başladığı bölge, başlangıçların merkezi, binlerce yıl önceden beri güneşe tapanların yaşadığı topraklar. Güneşin izinde Mardin turumuzu yapıyoruz. Gölleri, tarihi yapıları, ibadathaneleri, müzeleri ile Mezopotamya’nın en önemli kentlerinden biri olan Şanlıurfa turumuzu sizler için hazırladık.
1.Gün: Gaziantep
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Gaziantep Havaalanı'nda saat 09:00 da toplanıyoruz. Ardından kahvaltı mekanımıza gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından; Gaziantep Turumuza başlıyoruz. Gaziantep’in tarihi sokaklarında şehrin en özel yapılarını fotoğraflayıp çarşılarını gezeceğiz ve her fırsatta da yerel lezzetleri tadacağımız muhteşem bir gün bizleri bekliyor. Zincirli Bedesten – Bedesten Çarşısı – Tütün Han – Tahmis Kahvesi - Millet Han - Yeni Han - Gaziantep Kalesi – Medusa Cam Eserler Müzesi ve Yemek Müzesi, turumuz sırasında gezip göreceğimiz yerlerden bazıları. Göz ziyafetimizin yanı sıra gün içeresinde diyetimizi bir günlüğüne bozup Antep’in kebapları, baklavaları ve katmer gibi özel lezzetleri ile de Antep mutfağında damak ziyafeti yapıyoruz. Lezzet kokan Antep turumuzun ardından Zeugma Antik Kenti'nden kurtarılan ünlü Zeugma mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ni de ziyaret ettikten sonra konaklama için Gaziantep’teki otelimize geçiyoruz.
2.Gün: Gaziantep - Halfeti – Şanlıurfa
Sabah kahvaltımızın ardından Şanlıurfa turumuza başlayacağız. Şanlıurfa’nın siyah gülleri ile ünlü, baraj gölü altında kalan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Birecik İlçesi’nin ünlü kelaynak kuşlarını ziyaret etmeyi de ihmal etmiyoruz. Fıstık ağaçları arasından yapacağımız yolculuk ile Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de tekne turu ile Rumkale ve tarihi köyleri ziyaret ediyor ve Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Hz. Eyüp peygamberin sabır makamı, Balıklı Göl – Urfa Kalesi ve farklı zanaatların halen devam ettirildiği tarihi Urfa çarşılarını kapsayan güzel bir yürüyüş sonrasında yorgunluğumuzu atmak için tarihi Gümrük Han’da çay-kahve molası vereceğiz. Yöresel ürünler alışverişleri için verilecek serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Otelimizde bir müddet dinlendikten sonra bol eğlenceli sıra gecesine katılıyoruz.
3.Gün: Şanlıurfa – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Harran turumuz için yola çıkıyoruz. Pamuk tarlaları arasından yaklaşık bir saatlik yolculukla Harran’a varıyoruz. Urfa turuna, Kuzey Mezopotamya’nın önemli merkezlerinden Harran’nın tarih öncesi çağlardan kalma sit alanı ziyareti ile başlıyoruz. Harran Kalesi - İslam Medresesi ve Harran ören yerini gördükten sonra ilginç mimariye sahip konik kubbeli kerpiçten yapılmış Harran Evlerini keşfediyoruz. Harran gezimiz sonrasında dünyanın bilinen en eski tarihine sahip olduğu düşünülen kült yapılar topluluğu olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Şanlıurfa merkeze dönüp Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik müzesi'ni geziyoruz. Şanlıurfa çarşılarında vereceğimiz serbest zamanın ardından Mardin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.
4.Gün: Mardin
Sabah kahvaltımızın ardından Mardin turumuzu yapacağız. Mardin’de özel aracımızla panoramik bir şehir turu ve fotoğraf molalarının ardından eski bir güneş tapınağının üstüne kurulmuş ve bir zamanlar dünya süryanilerinin patriklik merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaretle güne başlıyoruz. Ardından Dara'ya geçiyoruz ve eski çağlarda Mezopotamya'nın önemli yerleşimlerinden biri ve ipek yolu üzerinde doğu roma döneminde askeri bir garnizon olan Dara / Anastasiopolis Antik Kentinde, kaya mezarları, sarnıçlar, zindan ve köy ziyaretlerimizin ardından Mardin’e dönüyoruz. Artuklu döneminde İnşaatına başlanıp Akkoyunlu döneminde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Osmanlı döneminde hamidiye milis alayları kışlası olan, şimdiki Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında yürüyerek şehri geziyoruz. Mardin'in en önemli süryani kiliselerinden Kırklar Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Mardin çarşıları (marangozlar, bakırcılar, kuyumcular çarşıları vb.), süryani taş ustalarının el emeği göz nuru Mardin evleri, artuklu dönemi önemli eserlerinden Ulu Cami, Mardin'in sembolü olmuş olan kız meslek lisesi kapısı ve Artuklu döneminin önemli medreselerinden Zinciriye Medresesi, şehirdeki yürüyüşümüzde göreceklerimizden bazıları.
5.Gün: Mardin – Midyat – Diyarbakır Havaalanı
Sabah kahvaltımızın ardından Midyat Turu için hareket ediyoruz. İlk durağımız 3 ayrı mezhebin kilisesinin bulunduğu tek merkez olan Kıllit Köyünü gezip Midyat’a devam ediyoruz. Turabdin bölgesi metropolitlik merkezi olan Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat Merkez'e dönüp, yürüyerek Midyat'ı gezerken süryani ustalarının el emeği göz nuru Midyat Evleri’ni, film platosu olarak da kullanılan Midyat'ın en güzel evlerinden Devlet Konuk Evi'ni ve Midyat çarşılarını görüyoruz. Serbest zamanımızın ardından Diyarbakır Havaalanına hareket ediyoruz. Diyarbakır Havaalanından ayrılma saatimiz saat 19.00 dır. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile sizi evlerinize bırakıyoruz.

Ramazan Bayramı Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turu

Son 10 Kişi
TL 4.400,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uçak Bileti
Ev Havaalanı Transferi
4 Gece Konaklama
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Sıra Gecesi
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • Gaziantep Havaalanı: 09.00
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi