loading

Peru Bolivya Turu

TUR HAKKINDA
Peru Bolivya turu ile yapacağımız bu yolculuk, bizlere yeni kıtanın mistik ve efsanevi kültür kapılarını aralıyor. Güney Amerika’nın sembolü Peru turunda, Machu Picchu’yu ziyaret etmek, çöllerde kum boardu yapmak, hala gizemi çözülememiş Nazca çizgileri üzerinde pırpır uçaklarla uçmak bizlere eşsiz deneyimler sunuyor. Darvin’e ilham veren Galapagos Adası’nın kopyası Ballestas Adaları Milli Parkı’nda penguenler ve foklar arasında tekne turu yapmak, İnkalar’ın kozmik vizyonuna göre Dünyanın göbeği sayılan Cusco sokaklarını keşfetmek ve arkeolojik hazineler ile dopdolu kutsal vadi deneyimi paha biçilemez. Bolivya Turumuzda, İnka İmparatorluğunun kuruluş efsanelerine yol açan dünyanın en yüksek gölü Lago Titicaca ve Dünyanın en yüksek başkenti La Paz hepsi bu programda.


1.Gün: İstanbul - Paris - Lima
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Hava Limanı’nda buluşma saatimiz sabah saat 02:00’dir.  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Air France hava yolları ile Paris üzerinden Lima’ya (Peru) uçuşumuz başlıyor. Akşamüzeri Peru’nun başkenti Lima varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odaların alınmasının ardından serbest zamana geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


2.Gün: Lima [ Peru ] ‘’ Krallar Şehri ‘’
Sabah kahvaltı sonrası, Lima şehir turumuzu yapmak için otelden ayrılıyoruz Unesco tarafından 1988 yılında dünya miras listesi İçerisine dahil edilen Lima tarihi şehir merkezi, koloni döneminden kalan göz alıcı mimari yapıları, 16. Ve 17. Yüzyıllardan kalan kilise, manastır ve mezarlıklardan kimilerinin katakomp denilen tünellerden oluşan gizli yer altı mezarlıkları ve geçitleriyle birbirlerine bağlandıkları söylenmektedir. Lima’nın otantik atmosferi, şehrin içinde ve çevresinde yer alan İnka ve Maya dönemlerinden kalan taş piramitlerle daha da gizemli bir hale gelmektedir. Daha sonra ünlü Larco Herrera Müzesi’ni geziyoruz. Tur bitiminde otelimize geçiyoruz.


3.Gün: Lima - Paracas - Huacachina
Sabah Lima’daki otelimizden ayrılarak bizi çöl ve ufak kasabalar arasından Ballestas Adaları’na götürecek olan yolculuğa başlıyoruz. Otobüs yolculuğu ardından Paracas limanına varıp sonra bize ayrılan tekneyle denize açılıyoruz. 2 saat boyunca mağaralar arasından geçip, Darvin’e ilham veren penguenler dahil onlarca kuş çeşidini, fokları ve çeşitli hayvanları gözlemliyoruz. Öğle saatlerinde limana geri dönüp, Pisco’daki bir yerel çiftliğe gidiyoruz. Burada ki öğlen yemeği ile beraber Peru yerel içeceklerini de tadacağız. Yemek sonrası ise çölün ortasında bir vaha olan Huacachina’ya doğru yola çıkıyoruz. Biraz dinlenip ardından özel çöl araçları olan Boogielere binip İca çölüne doğru yola çıkıyoruz. Çöldeki dev kum tepelerinden kum boardları veya kızaklarla kaymaya başlıyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra, nazca’ya doğru yola koyuluyoruz, konaklama ve akşam yemeği Nazca’da.


4.Gün: Nazca Çizgileri - Lima
Sabah oteldeki kahvaltı sonrası küçük uçaklara binmek için yola çıkıyoruz. (uçak turu extra 80 dolar) kentin havaalanına vardığımızda gerekli işlemlerimizi yaptırıp ufak uçaklarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir süre sonra muazzam bir çöl manzarasının üzerinde yükseliyoruz. Hala gizemi çözülememiş olan Nazca çizgileri üzerindeki uçuşumuz ile nazca çizgileri turumuz başlıyor. Çöl üzerindeki bu uçuş esnasında Astronottan, kertenkeleye yüzlerce yıl öncesi çizilmiş dev şekilleri gözlemleyeceğiz. Uçuşun ardından Nazca’da öğle yemeğine geçiyoruz. Yemek yedikten sonra ise Lima’ya otobüsümüzle geri dönüyoruz. Akşam yemeğini Lima’daki restoranımızda yedikten sonra otele dinlenmeye geçiyoruz.


5.Gün: Lima - Cusco
Lima’dan sabah uçuşuyla iknaların başkenti Cusco’ya gidiyoruz. Şehre vardıktan sonra otele yerleşiyoruz. Ardından ise öğle yemeği için restorana geçiyoruz. Yemekten sonra şehrin biraz dışında İnkalara ait Sacsayhuaman harabelerini ziyaret ediyoruz. Ardından Cusca turumuz için Cusco’ya dönüp tarihi sokaklarını keşfe başlıyoruz. Lamalar eşliğinde şehir turu yapıyoruz. İnka, işgalci İspanyol ve Peru medeniyetine ev sahipliği yapmış şehirde güneş tapınağı, Cusco meydanı ve katedral gibi önemli yapıları ziyaret ediyoruz. Otele dönüp biraz dinlendikten sonra şehrin dar ve mistik sokaklarından geçerek San Blas mahallesindeki restoranımıza varıyoruz. Yemek sonrası isteyenler bir gece turu atabilirler.


6.Gün: Kutsal Vadi - Pisac - Maras - Moray
Sabah kahvaltı sonrası otelden otobüsle İnka’lara yüzyıllar boyu ev sahipliği yapmış ve İnka kültürünün merkezi olan Kutsal Vadi ’ye doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Pisac oluyor. Burada kurulan pazar alanını dolaştıktan sonra dev inka harabelerini ziyaret ediyoruz. İknaların tarım konusunda yüzyıllar öncesi yaptığı müthiş çalışmaları inceledikten sonra öğlen yemeği ıçin mola veriyoruz. Daha sonra İnka’lar döneminde dağlar arasında oluşturulan setlerde güneşin suları buharlaştırması prensibiyle çalışan masalsı bir alan olan Maras tuzlasını ziyaret ediyoruz Maras sonrası ise Moray’daki İnka’lara ait tarım deneyi alanlarını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretin ardından dağlarından arasından geçen bir trene binip Machu Picchu’nun hemen altında yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra ertesi sabahın ilk saatlerinde göreceğimiz Machu Picchu için dinlenmeye çekiliyoruz.


7.Gün: Machu Picchu
Oteldeki kahvaltı ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile dünyadaki gezginlerin kutsal mekanı olarak kabul edilen Machu Picchu turumuz için hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde varacağımız ikonik İnka şehrini gezdikten sonra, dileyen misafirler ile şehirde İnka İmparatoru’nun ikametgah noktası olan Huayna Picchu tepesine de çıkıyoruz. Buradan şehri tepeden izledikten sonra Macchu Picchu ile vedalaşıp öğle yemeği için Machu Picchu Puebloya dönüyoruz. Öğle yemeği sonrası tepesi cam olan trenimizle Cusco’ya doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz kutsal vadi manzaraları eşliğinde geçen yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Cusco’daki akşam yemeğinden sonra otelde dinlenmeye geçiyoruz.


8.Gün: Cusco - Puno - Titicaca Gölü
Sabah kahvaltısı sonrası otobüsle Titicaca Göl’ü kıyısınca uzanan Puno’ya hareket. Yol üzerinde, Andahuaylillas (And Şapeli) ve Racchi’yi (Wiracocha ve Pukara tanrısı tapınağı) geziyoruz. Bu tapınak en önemli ve eski tapınaklardan biridir. Yol üzerindeki Sicuani kentinde yerel bir restoranda yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Puno’ya devam ediyoruz. Puno’daki otelimize transferin ardından akşam yemeği. Geceleme otelde.


9.Gün: Puno - Uros & Taquile Adaları - Puno
Kahvaltımızın ardından gezimizin en yüksek noktasına çıkmak üzere, dünyanın üzerinde su taşımacılığı yapılan en yüksek rakımlı gölü olması ile ünlü Titicaca ya hareket ediyoruz ve kısa bir yolculuk sonrası 3812mt rakımlı Titicaca gölündeyiz. Bu göl üzerinde 2 ada ziyaret edeceğiz. İlk adamız Taquile. Ada yerlileri İnka’lar öncesinde buraya yerleşmiş ve hala bazı geleneklerini koruyor. Unesco tarafından dünya sanatı olarak kabul edilen tekstil ürünleri ile ünlü bu ada da ayrıca Huaylon yerlilerini de ziyaret ederek onların günlük tarım, elişi ve sanat faaliyetlerine göz atacağız. Burada alacağımız geleneksel öğlen yemeği sonrası bu kez de masalsı bir diyarı andıran, sazlardan yapılan tekneler, evler, kuleler ve rıhtımları kullanan yerlilerin olduğu Uros adasına geçiyoruz. Günün sonunda Puno’daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


10.G: Puno - Copacabana - Güneş Adası - La Paz
Erken saatte alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Önümüzde epey yoğun bir gün var. Otobüsle, Chucuito, Juli, Pomata gibi Titicaca gölü kıyısındaki tipik Koloniyel köylerden geçerek Copacabana’ya varıyoruz. Burada Katedral’i gezip, Katamarana biniyoruz. Varacağımız yer güneş adası. İnka mitolojisine göre İnca İmparatorluğu’nun doğum yeri olan adada Inti Wata kültür merkezini ve Ekako yeraltı müzesini ziyaret edip antik bir törene katıldıktan sonra, Katamaran’a dönüyoruz. Öğle yemeğimizi Katamaran’da yiyoruz. Daha sonra Chua’ya dönüyor ve otobüsle Bolivya’nın başkenti La Paz’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


11.Gün: La Paz - Ay Vadisi - Tiawanaku
Sabah kahvaltısından sonra La Paz şehir turuna çıkıyoruz. Meşhur efsuncu doktor pazarı, San Francisco Koloniyel Kilisesi, Plaza Murillo, Katedral, Hükümet Sarayı, Milli Kongre binası, Jaen caddesi, Obrajes, Calacoto ve La Florida semtleri görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turun bitiminde eşsiz Ay Vadisi’ni gezeceğiz. Burada kısa bir yürüyüşe çıkabilir, seramik atölyelerinden birinde çömlekçilik sanatıyla ilgili bir gösteri izleyebilirsiniz. Öğleden sonra M.S. 8. Yüzyılda varlık göstermeye başlamış olan Tiawanaku Medeniyeti’nin başkentini görmeye gideceğiz. La Paz’a 72 km. Mesafede yaşamış olan Ayamara halkı zanaatkar bir topluluktu. Bu özellikleri, ardlarında bıraktıkları granitten yapılma yek pare sütunlardan anlaşılmaktadır. Akapana piramidi, Kalasaya tapınağı, yer altı tapınağı, Güneş kapısı’nı geziyoruz. Tiawanaku, Amerikan medeniyetinin beşiği olarak değerlendirilmektedir. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından geceleme otelde.


12.Gün: La Paz - Lima
Otelimizden erken ayrılıyoruz ve La Paz hava limanına transfer oluyoruz. Dış hat uçuşu ile Peru’nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Lima’da hava alanında biraz bekledikten sonra Air France –KLM hava yolları ile akşam 21.05 uçağı ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.


13.Gün: Lima - Paris - İstanbul
Yerel saat ile Paris’e 16.15’te varıyoruz. Burada 6 saat beklememiz var. Daha sonra 22.35 uçuşuna binerek, İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.


14.Gün: Paris - İstanbul
Saat 04:05 de İstanbul'a ulaşmış oluyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Peru Bolivya Turu

Son 10 Kişi
EUR 2.900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul - Lıma Uçak Bileti
Lıma - İstanbul Uçak Bilet
Lıma - Cusco Uçak Bileti
La Paz (Bolivya ) - Lıma (Peru) Uçak Bileti
Machu Picchu Tren Bilet Ücreti
Machu Picchu Giriş Ücreti
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
Tekne Turu
Çöl Jeep Safari
13 Gece Konaklama
Türkçe Rehberlik
Kahvaltılar
Özel Aracımızla Şehirler arası Ulaşım
Seyahat ve Kaza Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harcı
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Programda Bulunan Müzelerin Giriş Ücretleri
Extra Turlar

Hareket Saatleri

  • 02.00 İstanbul Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi