loading

Noel Zamanı Antakya Turu

Noel Zamanı Antakya turumuz ile Anadolu’nun en güzel ve gizemli köşelerinden biri olan, inançların ve barışın simgesi Antakya'da Noel Zamanı  kültür ve gastronominin iç içe geçtiği keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

 

1.Gün: İstanbul - Antakya

Antakya turumuzda ilk olarak, sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Pegasus Havayolları uçuşu ile saat 08:55 de Hatay’a uçuyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Hatay Havaalanı'nda saat 11:00 da toplanıyoruz. Antakya’da özel aracımızla şehir merkezine gidiyor ve yapacağımız panoramik turun ardından Hıristiyanlık tarihinin ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Burada rehberimiz Nükhet Everi’den Hıristiyan tarihinin gerçek hikayesini ve ilginç detaylarını dinliyoruz. Daha sonraki durağımız ilginç ve sıra dışı hikâyesiyle Habib-i Neccar Camii olacak. Öğle yemeği molamızın ardından Antakya'yı yürüyerek geziyoruz. Asi Nehri kıyısında dolaşıp, şehrin geniş caddeleri ile dar sokaklarına dalacak, eski Hıristiyan ve Müslüman mahallelerini keşfedecek, yolumuz üzerindeki kiliseleri, sinagogu ve Ulucami'yi görecek, Antakya evlerini inceleyeceğiz. “Nükhet Everi ile” gezilerinin olmazsa olmazlarından ölmeye yüz tutan bir gelenek olan kahvelere en güzel örneklerden Affan Kahvesi'nde harika bir mola da bizi bekliyor. Yürüyüş rotamızın üzerinde bir künefe molası vermeden de olmaz tabii… Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama Antakya’da bulunan otelimizde.

 

2.Gün: Antakya - Harbiye

Sabah kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en güzel yeni müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Hatay Arkeoloji Müzesi içinde barındırdığı eserler ile bölge ve Antakya hakkında pek çok sorumuza cevap verecek ve bu çok önemli şehrin binlerce yıllık tarihine ışık tutacak, kafamızda harika bir resim oluşmasını sağlayacak. Müze ziyaretimizden sonra şehrin sembollerinden olan renkli Antakya Çarşısını gezip Roma döneminde zenginlerin villalarının bulunduğu ve Apollon ile Daphne'nin öyküsüyle bilinen, el dokuması kumaşları, defne sabunu, zeytinyağı vs ile bölgenin gözbebeği Harbiye'ye geçiyoruz. Öğle yemeği molamızı Harbiye’de veriyoruz. Harbiye’yi gezip, şelaleleri de gördükten sonra Antakya’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ardından otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

 

3.Gün: Antakya – Samandağ- İstanbul

Kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelden ayrılıyor ve Samandağ’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda tarihte sütun azizleri olarak bilinen azizlerin en önemlilerinden Aziz Simeon’un St. Simon Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Samandağ’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Samandağ bölgesinde tamamı Ermeni nüfusa sahip son Ermeni köyü olan Vakıflı'yı ziyaret ediyor, Vakıflı Köyü Müzesini görüyoruz. Köy halkıyla sohbet ediyor, Vakıflı Köyünün kooperatifinde, köyün kadınlarının yaptığı müthiş ev likörleri, şarapları ve reçellerinden alıyoruz. Vakıflı Köyü’nün ardından Hıdırbey Köyü bir başka ziyaret noktamız. Burada Musa Ağacı'nı görüyor, köyde bir mola veriyoruz. Daha sonra muhteşem doğa manzarası eşliğinde Çevlik'e gelip bir mühendislik harikası olan Titus Tüneli'ni geziyor ve Beşikli Mağara'yı ziyaret ediyoruz. Çevlik'te deniz kenarında harika bir öğle yemeği molasında gördüklerimizi, yaşadıklarımızı sindirmeye çalışırken bölgeden ayrılmak istemeyeceksiniz. Dönüş uçağımız için Hatay Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Hatay havaalanından İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına giden  saat 19:10  uçuşuna biniyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, Antakya’nın güzelliği içinde bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Noel Zamanı Antakya Turu

Son 10 Kişi
TL 4.200,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uzman Rehberlik Hizmeti (Rehber: Nükhet Everi)
Pegasus Havayolları Uçak Bileti
Ev Havaalanı Transferi
2 Gece Butik Otel Konaklama
2 Kahvaltı 
2 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • 11:00 Hatay Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi