loading

Nazım Hikmet’in Kadıköy’ü Turu

TUR HAKKINDA
Düş Patikası Edebiyat ve Kültür Turları Serisi

Nebil Özgentürk’ün portre anlatımı; Nazım Hikmet 118 Yaşında - Nazım Hikmet’in ilk gençlik yıllarını geçirdiği semtlerde anıyoruz.

Sanat Danışmanı ve Portre Anlatımı: Nebil Özgentürk

Nazım Hikmet'in Kadıköy'ü turumuzda, edebiyatımızın ve şiirimizin en önemli isimlerin ’den Nazım Hikmet’in Kadıköy’deki yaşamı ve sanatının izlerini sürüyoruz.

 

Tur Programı
Misafirlerimiz ile sabah saat 10.00'da Kadıköy’deki Karaköy - Eminönü Vapur İskelesi'nin yanındaki Haldun Taner Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Anadolu Yakası'nın kalbi sayılan Kadıköy sokaklarında; sanata, tarihe, insana ve hayata dair bir yolculuğa çıkıyoruz. Buluşmanın ardından Haldun Taner Sahnesi’ni Ve Şehir Emaneti Binası'nı görüyoruz. Daha sonra bizi bekleyen kahvaltımızı almak için özel kahvaltı mekânımıza geçiyoruz. Kahvaltımızı keyifle yaparken, Nebil Özgentürk tarafından bu gruba özel olarak hazırlanan kısa belgeselimizi izliyoruz. Daha sonra Kadıköy sokaklarında usta şair Ve edebiyat adamı Nazım Hikmet'in yaşamı Ve sanatının izlerini Sürüyoruz. Nazım Hikmet’in ilk gençlik yıllarını geçirdiği semtlerde onun hayatı, şiirleri ve yaşamına dair kesitleri, Nebil Özgentürk’ten dinliyoruz. Buradan, Nazım Usta'nın Türkiye’deki yaşamında en son kullandığı evine gidiyoruz. Nazım Hikmet Evi’ni gördükten sonra, bizim de çok sevdiğimiz bir mekân olan Bahariye’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne Gidiyoruz. Bahçesindeki çınar ağaçlarıyla sizi içeri girdiğiniz ilk andan itibaren buyur eden bir yer burası, müthiş bir konuk severlik ve cabası. Burada bir çay molası veriyoruz. Nebil Özgentürk ile demli bir çay sohbetine dalıyoruz. Tabii ki konumuz Nazım Usta. Daha sonra gezimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz dönemde Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’de yaşayan sanatçıların yaşadıkları sokakların bilinirliğini arttırmak amacıyla ‘Yaşayan Sokaklar’ projesini başlatmıştı. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin duvarlarına ve Moda Caddesi’ndeki bloklara Nazım Hikmet'in bazı dizeleri asılmıştı. Kadıköy sokaklarında yürüyerek, usta şairin 20 farklı dizesine yol arkadaşlığı yapıyor ve Nazım Usta dolu günümüzü sonlandırıyoruz.

Nazım Hikmet’in Kadıköy’ü Turu

Son 10 Kişi
TL 400,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik
Tur Sırasındaki Transfer
Kahvaltı
Kulaklık Dinleme Sistemi
Bahşişler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Girişleri
Kişisel Harcamalar

Hareket Saatleri

  • 10.00 Haldun Taner Tiyatrosu
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi