loading

Munzur Vadisi - Ovacık ve Tunceli Turu

TUR HAKKINDA
Munzur turumuzda gideceğimiz bölge; Endemik bitki örtüsüyle Tunceli'ye 6 km. uzaklıkta bulunan Munzur Vadisi'dir. Türkiye'nin en önemli milli parklarındandır. Munzur doğa gezisi turumuzda Munzur, Tunceli ve Ovacık'ı gezip Anadolu'nun şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürüyle bezenmiş; Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusun tarihi mirasını ; Munzur Vadisi'nin doğal güzelliklerini hep birlikte keşfedeceğiz. Erzincan turumuzda; Girlevik Şelalesini görecek, Ovacık turumuzda Mercan Vadisinde gezeceğiz. Munzur Gözeleri, Halbori Gözeleri rotamız üzerinde yer almakta.  Elazığ turumuzda Feribotla Harput'a geçeceğiz. Kemaliye turumuzda Karanlık Kanyon'da bot gezisi sırasında harika fotograflar çekeceğiz. Tunceli ovacık turumuzu; Doğa ve kültür ile dolu mevsimin en güzel tarihinde yapacağız.


1.Gün İstanbul >> Erzincan >> Tunceli
Tuceli turumuzda, sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Erzincan Havaalanı'nda saat 10:30 da buluşuyoruz. Alanda bizi karşılayan aracımız ile Erzincan şehir gezimizin ardından Çağlayan Beldesi'nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Şelale gezimizin ardından birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresi'nde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından Tunceli merkeze geliyoruz. Tunceli merkezi gezdikten sonra konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama Tunceli.


2.Gün Tunceli >> Ovacık
Sabah kahvaltısı ardından, Munzur doğa gezimizde, görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi'nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağları'nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz ve sonrasında Mercan Vadisi'ne doğru yola çıkacağız. Mercan Vadisi'ndeki doğal yaşamı fotoğraflayıp, vadi içerisindeki kısa yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Munzur Gözeleri’ne doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraflar molaları da vereceğiz. Munzur suyunun doğuş yeri olan Gözeleri gezdikten sonra Ovacık’tan ayrılıyoruz. Munzur Vadisi'nde bulunan; Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüp otelimize dönüyoruz. 


3.Gün  Elazığ >> Kemaliye
Sabah kahvaltımızın ardından Harput’a geçiyoruz. Elazıg turumuza Harput'u gezerek başlıyoruz. Harput gezimizin ardından Eski Bağlar şarap üretim çiftliğine gidiyoruz. Buradaki şarap tadımının ardından Arapgir’e bağlı Alevi köyü olan Onar köyüne hareket ediyoruz. Köyde bulunan tarihi Cem evini gezdikten sonra Ocak Köyüne hareket ediyoruz. Köyü ve içerisinde bulunan müzeyi gezdikten sonra Kemaliye'de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Kemaliye.


4.Gün Kemaliye >> Erzincan >> İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye turumuza başlıyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Doğa Tarih  Müzesi, Çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve Taş Yolu geziyoruz. Karanlık Kanyon'da tekne turu yaptıktan sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirinin (Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür.) yazdığı Apçağa köyüne gidiyoruz. Köyü ve köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini gezdikten sonra Erzincan’a hareket ediyoruz. Munzur turumuzun ardından bu güzel bölgeye veda ediyoruz. Erzincan Havaalanından ayrılma saatimiz 20:15'dir. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Munzur Vadisi - Ovacık ve Tunceli Turu

Son 10 Kişi
TL 3.600,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları İle İstanbul - Erzincan Gidiş Dönüş Uçak Bileti
Ev Havaalanı Transferi
3 Gece Konaklama
3 Akşam Yemeği
3 Kahvaltı
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Hijyen Paketi
Kemaliye Karanlık Kanyon Tekne Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri
4. Gün Akşam Yemeği
Kişisel Harcamalar
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • 08:40 Sabiha Gökcen Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi