TUR HAKKINDA

Mezopotamya'nın kalbi kadim uygarlıkların beşiği Mardin. Güneşin can verdiği taşlar Mardin’de hayat bulur, dile gelir ve Mardin'in muhteşem hikayesini anlatmaya başlar. Böylesine zengin bir coğrafyanın öyküsünü dinlemek, görkemine şahit olmak için Mardin, Midyat, Dara, bölgesinin Süryani ve Ezidi köylerini çok detaylı olarak gezeceğiz. Midyat evlerinden çarşılara, Mor Gabriel Manstırın'dan, Dara antik kentine kadar bu muhteşem güzellik sizleri bekliyor.

1.Gün: İstanbul - Mardin

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK2674 (06.15) seferi ile İstanbul Havaalanından Mardin’e uçuyoruz. Havaalanın da bizi karşılayacak olan aracımızla Mardin’e ulaşıyoruz. Panoramik bir şehir turu ve fotoğraf molalarının ardından eski bir güneş tapınağının üstüne kurulmuş ve bir zamanlar Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaretle güne başlıyoruz. Ardından Dara'ya geçiyoruz ve eski çağlarda Mezopotamya'nın önemli yerleşimlerinden biri ve İpek Yolu üzerinde Doğu Roma döneminde askeri bir garnizon olan Dara / Anastasiopolis antik kentinde, Kaya Mezarları, Sarnıçlar, Zindan ve köy ziyaretlerimizin ardından Mardin’de bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama İzala Otel

2.Gün: Mardin - Midyat - Mardin

Sabah kahvaltımızın ardından Midyat'a gidiyoruz. Turabdin bölgesi Metropolitlik merkezi olan Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat merkez'e dönüp yürüyerek Midyat'ı gezerken Süryani ustalarının el emeği göz nuru Midyat Evleri’ni, film platosu olarak da kullanılan Midyat'ın en güzel evlerinden Devlet Konuk Evi'ni ve Midyat Çarşılarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Midyat civarındaki bazı Süryani ve Ezidi köylerini ziyaret edip Mardin’e dönüyoruz.

Konaklama İzala Otel

3.Gün: Mardin - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Mardin Merkez’i yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Mardin Müzesi, Cumhuriyet meydanı, Abbaraları, eski İstiklal Mahkemesi, Cumbalı Ev, Ulucami, Tarihi Çarşılar  (Marangozlar, Bakırcılar, Kuyumcular vb) Kız Meslek Lisesi kapısı, Zinciriye Medresesi göreceğimiz en önemli gezi duraklarımız oluyor. Çarşıda serbest zaman ardından Artuklu döneminde inşaatına başlanıp Akkoyunlu döneminde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi ziyaretini yapıp Mardin Havaalanın’dan Türk Hava Yolları TK2677 (18.40) seferi ile Mardin’den İstanbul Havaalanına uçuyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : Mardin Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart