loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Mardin Güneş Ülkesi Yılbaşı Turu

Mardin Turu

TUR HAKKINDA
Yılbaşı turumuzda, kadim uygarlıkların beşiği, her şeyin başladığı topraklara, Mardin'e gidiyoruz. Yılbaşı Mardin Turumuzda zengin bir coğrafyanın öyküsünü dinlemek, görkemine şahit olmak için Mardin, Midyat, Dara, Nusaybin, bölgenin Süryani ve Ezidi köylerini çok detaylı şekilde içine alan gezimizde sizleri de aramızda görmek dileğiyle.


1.Gün: İstanbul - Mardin
Yılbaşı Mardin gezimize ilk olarak, sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul havaalanına gidiyoruz. İstanbul Havaalanından Türk Hava Yollarının TK2674 numaralı uçuşu ile saat 07.35 de Mardine uçuyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Mardin Havaalanı'nda saat 10:00 da toplanıyoruz. Mardin Havalimanı’ndan özel aracımızla hareket edip Mardin turumuzda, panoramik bir şehir turu ve fotoğraf molalarının ardından eski bir güneş tapınağının üstüne kurulmuş ve bir zamanlar dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’nda alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonra Dara’ya geçiyoruz ve eski çağlarda Mezopotamya’nın önemli yerleşimlerinden biri ve İpek Yolu üzerinde Doğu Roma döneminde askeri bir garnizon olan Dara / Anastasiopolis antik kentinde, kaya mezarları, sarnıçlar, zindan ve köy ziyaretlerimizin ardından Mardin merkeze dönüyor ve serbest öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Osmanlı döneminde Hamidiye milis alayları kışlası olan, şimdiki Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ve sonrasında yürüyerek şehri geziyoruz. Mardin’in en önemli süryani kiliselerinden kırklar kilisesi, Cumhuriyet meydanı, Mardin çarşıları (marangozlar, bakırcılar, kuyumcular çarşıları vb), Süryani taş ustalarının el emeği göz nuru Mardin evleri , Artuklu dönemi önemli eserlerinden Ulu cami, Mardin’in sembolü olmuş olan Kız Meslek Lisesi ve Artuklu döneminin önemli medreselerinden Zinciriye medresesi , şehirdeki yürüyüşümüzde göreceklerimizden bazıları. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’de otelimizde.


2.Gün: Mardin - Midyat - Mardin
Sabah kahvaltımızın ardından Midyat'a hareket ediyoruz. Mardin'de Turabdin bölgesi Metropolitlik merkezi olan Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat Merkez’e dönüp yürüyerek Midyat’ı gezerken Süryani ustalarının el emeği göz nuru Midyat Evleri’ni, film platosu olarak da kullanılan Midyat’ın en güzel evlerinden Devlet Konuk Evi’ni ve Midyat çarşılarını görüyoruz. Serbest öğle yemeği molamızın ardından Turabdin bölgesinin ilk Metropolitliği olan güzel Süryani köyü Hah / Anıtlı Köyü’nde Turabdin kiliseleri içinde formu itibariyle eşi benzeri bulunmayan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mardin merkeze dönüyor ve akşam için hazırlanıyoruz. Akşam Mardin’in en güzel konaklarından dünyaca ünlü Cercis Murat Konağı’nın Mezopotamya Ovası’na bakan büyülü atmosferinde, dünyanın en iyi şeflerinden Ebru Baybara Demir’in bizim için hazırladığı harika Yılbaşı yemeği eşliğinde, yörenin en güzel müzikleri ve muhteşem bir yeni yıl partisi ile yeni yılı karşılıyoruz. Konaklama Mardin’de otelimizde.


3.Gün: Mardin - Nusaybin - İstanbul
Yılbaşı Mardin turumuzda, yeni yılın ilk gününde Bereketli Mezopotamya Ovası’na bakarak uyanacağız. Sabah alacağımız geç kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp, Mardin’in en özel ve güzel kilisesi Mort Şmuni’ye (Azize Şmuni) gidiyoruz. Halk arasında “yedilerin anası” diye anılan ve Müslümanların da çok saygı gösterdiği bir azizeye adanmış bu kilisede dilenen dileklerin gerçek olacağı inancı yaygındır. Bizim için özel olarak açılacak olan bu çok ilginç kiliseyi hem gezebilecek, hem de yeni yılın bu ilk gününde mumlarınızı yakıp dileklerinizi dileyebileceksiniz. Sonrasında Suriye sınırı boyunca uzayıp giden İpek yolu üzerinden Mardin’in tarihi kadim çağlara dayanan önemli ilçesi Nusaybin’i ziyaret edeceğiz. Nusaybin turunda, Mor Yakup kilisesi, Suriye Kamışlı sınır kapısı, Kaçakçılar çarşısı, Zeynelabidin camii ve Sitti Zeynep türbesi ziyaretlerimiz ardından yine sınır boyunda yer alan tarihi İpek yolu üzerinden Mardin merkeze dönüyoruz. Mardin’de Artuklu döneminde inşaatına başlanıp Akkoyunlu döneminde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Mardin merkezde serbest zaman ardından Mardin Havaalanına hareket ediyoruz. Mardin havaalanından Türk Hava Yollarının TK2677 numaralı uçuşu ile saat 19.40 da İstanbul Havaalanına hareket ediyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, Mezopotomya'nın güzelliği içinde bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Mardin Güneş Ülkesi Yılbaşı Turu

Son 10 Kişi
TL 3.600,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uzman Rehberlik Hizmeti (Rehber: Nükhet Everi)
Türk Havayolları Uçak Biletleri
2 Gece Mardin İzala Otel’de Konaklama
2 Kahvaltı
Deyrulzafaran Manastırı'nda Alınacak İlk Gün Kahvaltısı
İzala Otel'de 1 Akşam Yemeği
Cercis Murat Konağında Yılbaşı Özel Eğlencesi 
Nükhet Everi'nin Ödüllü Kitabı ''Mardin / Güneş Ülkesi''
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
Yemeklerde ve Yılbaşı Gecesi Alınan İçecekler
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • 10.00 Mardin Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi