TUR HAKKINDA

• Orada bir Lavanta Kokulu Köy var...

• Şahane kadınlar onlar, gözleri parlayan, gelecek vaat eden, lavanta aşığı kadınlar...

• Geleceğe değer katanların köyü burası. Onlar, hepimize örnek. Yaşadıkları yere sahip çıkıyorlar, ekonomik geleceklerini kazanıyorlar ve köylerini marka haline getiriyorlar. Bizde bu güzel insanlara omuz vermeye gidiyoruz.

• Programımız doğa, kültür ve fotograf gezisinin harmanlanmış hali olup, doğanın ve tarihin içinde geçireceğimiz 4 gece 5 günlük program bizi bekliyor.

Göller, antik kentler, vadiler, şelaleler bizi beklemekte. Salda gölü, Kuyucak, Eğidir gölü, Zindan mağarası, Kovada gölü, Sagalasos, Yazılı Kanyon, Termesos, Güher vadisi, Köprülü kanyon, Adam Kayalar, Tazı Kanyonu, Manavgat Şelalesi, Green Kanyon ve daha niceleri programımızda yer almakta.

1. gün: Denizli >> Salda Gölü>> Kuyucak >> Sagalasos

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Pegasus Havayolları ile saat 09:20 de başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 10:30 de Denizli Havalimanına varıyoruz. Kahvaltımızın ardından sabah saatlerindeki ilk gezi noktamız olan Türkiye'nin en Derin ve en Berrak Gölü olan Salda Gölüne hareket ediyoruz. Ardından aracımız ile devam ederek Salda Gölü’ne varıyoruz. Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen bu eşsiz güzellikteki gölde fotoğraflarımızı çekip dolaşıyoruz. Ardından aracımız ile hareket ederek Kuyucak Isparta’nın lavantaları ile meşhur köylerini ziyaret ile gezimize başlıyoruz. Gül üretiminde Türkiye’de ve dünyada önemli bir konuma sahip olan Isparta bazı köyleriyle bugün bir lavanta diyarı olarak da bilinmektedir. Kuyucak köyü başta olmak üzere kuşçular, çukurören köylerinde de lavanta üretimi yapılmaktadır. İlk defa 1975 yılında Fransa’dan getirtilen lavanta fideleri hoş kokusu ve güzel görüntüsü için sadece bir süs bitkisi olarak değerlendirilmiş, 1990‘lı yıllardan itibaren de ticari amaçlı üretime geçilmiştir. Bu bölgede yaklaşık 3000 hektarlık bir alan lavanta üretimi için kullanılmaktadır ve Türkiye toplam lavanta üretiminin %90’nı karşılamaktadır. Kuyucak köyüne vardıktan sonra kendimizi lavanta bahçelerine bırakıyoruz. Fotoğraf ve lavanta ürünleri alışveriş molamızın ardından bir başka yörük köyüne gidiyor ve buradaki gezimizin sonrasında  konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinleniyoruz.

2. Sagalasos >> Kovada Gölü >> Yazılı Kanyon>>Antalya

Otelimizde alacağımız Kahvaltımızın ardından aracımız ile devam ederek Sagalasos Antik Kentin'ine gideceğiz. 2000 yıldır akmaya devam eden antik çeşmesi ile 1600 metre yükseklikte dağın yamacında bulunan Sagalasos Antik Kenti'ne varıyoruz. Ağlasun ilçesine 7 km uzaklıkta bulunan antik kent, Antik Yunan’da Pisidia’nın başkenti olarak bilinmektedir. Toros dağları üzerinde yüksek bir noktada konumlanmış bu etkileyici Yunan-Roma antik şehri halen çalışmakta olan çeşmeleri, tiyatrosu, agorası, roma hamam’ı gibi yapılarıyla bizi kendine hayran bırakacak. En iyi bölümlerinden biri olan tiyatro, agorası ve yamaç evleri ile Sagalasos zaman içinde bir yolculuğa bizleri sürüklemektedir. Sagalasos gezimizin ardından öğlen yemeğimizi alıyoruz. Devam ederek Kovada Gölü Milli parkına gidiyoruz. Kovada Milli Parkı içerisinde bulunan küçük Doğal Yaşam Müzesi’ni gezdikten sonra göl etrafında geziyor ve fotoğraf çekiyoruz. Sonra aracımız ile devam ederek serinliği en güzel hissedeceğimiz noktaya Yazılı Kanyon'a gidiyoruz. Yazılı Kanyon Milli Parkında gezip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenmek için Köprülü Kanyonda Bulunan Bungalow otelimize geçiyoruz.

3. Gün. Köprülü Kanyon >> Adam Kayalar >> Tazı kanyonu >> Antalya

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımız ile hareket ederek Torosların peri bacaları diye geçen kayalıkları gezmeye gidiyoruz. Adam Kayalıkları görüp fotoğrafladıktan sonra aracımız ile Tazı Kanyonu’na gidiyoruz. Tazı Kanyonu’nun harika panoramasında fotoğraflarımızı çekip keyif yapıyoruz. Burada gezimizi yapıp aracımız ile devam ediyoruz. Köprülü kanyonda fotoğraf çekip bölge hakkında bilgi alıyoruz. Aracımız ile Antalya'ya doğru devam ederek otelimize gidiyoruz.

4. Antalya >> Termessos >> Güher Vadisi >> Kurşunlu Şelalesi >> Antalya

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Termasos milli parkına gidiyoruz. Güllük Dağı Termasos milli parkı içerisinde bulunan Termasos antik kentini geziyoruz. Aracımız ile devam ederek Güher Çukuru Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından devam ederek Kurşunlu Şelales’ni geziyoruz. Side antik kentini geziyor ve konaklayacağımız Antalya'da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

5. Antalya >> Manavgat Şelalesi >> Green Kanyon >> Alanya Kalesi >> Havalimanı

Kahvaltımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile yola çıkıyoruz. Aracımız ile Manavgat Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelaleyi gezdikten sonra Green Kanyon’a gidiyoruz. Doğal güzelliği ile ünlü kanyonda tekne turu yapıyoruz. Yeşil ile mavinin kesiştiği bu kanyon bizi büyüleyecek güzellikte. Bol bol fotoğraf çekip dinlendikten sonra aracımız ile devam ederek Alanya’ya doğru devam ediyoruz. Alanya kalesini gezdikten sonra Alanya havaalanına giderek 20:30 daki uçuşumuzla gezimizi tamamlıyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : Lavanta Kokulu Köyler, Salda ve Göller Yöresi Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Konaklamamız

2 gece doğanın içerisinde bungalow otelde

2  gece Antalya 4 yıldız otelde olacaktır.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart