TUR HAKKINDA

Karia Yolu, Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyı şeridini takip eden en uzun mesafeli yürüyüş rotasıdır. 800 km olan yürüyüş rotası Marmaris’e çevresindeki kıyı şeridini kapsar. Bozburun ve Datça Yarımadaları, Gökova Körfezi ve Iç Karia olmak üzere 4 büyük bölüm ve Muğla Çevresi olarak 1 ek bölümden oluşmaktadır. Antik dönemin kadim izlerini taşıyan rota 46 ana etaptan oluşmaktadır. Bu etalar bir günü dolduracak şekilde parkurlara bölünerek yürünmektedir. Rotalar kıyı şeridini takiben gittiği için az eğimli arazilerden oluşmaktadır. Karia Yolu trekking turunda rotalarda alınan yükseklik 0-300 mt aralığında değişmektedir.

1.Gün: Dalaman - Marmaris - İçmeler - Turunç – Kumlubük

İstanbul'da yaşayan misafirlerimizi Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile evlerinden alarak Sabiha Gökçen Havaalanına gidiyoruz. Sabah 08:30 da Dalaman Havaalanı'nda buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Karia Yolu'nun en güzel rotolarının yer aldığı Marmaris’te bulunan Bozburun yarımadasının en güzel bölgelerinden olan İçmeler’e gidiyoruz. Ilık hava ile canlanan doğa da, görseli çok güzel olan coğrafyanın içine karışıyoruz. İçmeler’den başlayarak Turunç ve Amos Kalesi’ne oradan da Kumlubük’e kadar harika manzaranın eşliğinde, inişli çıkışlı bir rotada yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Aracımız ile pansiyonumuza giderek yerleşiyoruz. Yüzmek isteyenler pansiyonumuzda yüzme keyfi yapabilirler.

Yürüyüş mesafesi: 11,5 km

2.Gün: Kumlubük - Bayır – Selimiye

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Kumlubük’e gidiyoruz. Kumlubük’ten başlayan yürüyüşümüz de Çiftlik koyunun eşsiz güzelliğe sahip manzarasında yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Bayır’ı geçince tamamlıyoruz. Ardından aracımız ile pansiyonumuza dönüş yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 13 km

3.Gün: Bayır - Turgut Şelalesi – Kızkumu- Hydas Kalesi - Turgut köyü

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Bayır’a gidiyoruz. Bayır’dan başlayan yürüyüşümüz de rotamız üzerinde bulunan Turgut Şelalesi’ni gezecek burada kısa bir mola vereceğiz. Hydas Kalesi’ni gezeceğiz.Yürüyüşümüzü Yürüyüşümüzü Turgut Köy’de tamamlıyoruz. Aracımız ile Datça’da bulunan Pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam datça sokaklarında keyif yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

4.Gün: Datça - Yazı köyü - Değirmen Bükü - Knidos

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Yazı Köyü’ne gidiyoruz. Rotamız üzerinde badem, zeytin ağaçları ve deniz görseli bize eşlik edecek. İki ayrı plajdan geçerek rotamızı Knidos’ta tamamlayacağız. İstersek buralarda yüzme molası verebiliriz. Çok beğeneceğinizi umduğumuz harika bir rotayı tamamlayarak pansiyonumuza geri dönüş yapıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13,5 km

5.Gün: Datça - Eski Datça - Hızırşah – Domuzçukuru- Dalaman

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Datça Yarımadası’na gidiyoruz. Datça yarımadası Karia Yolunun Akdeniz kıyılarında yer alan bölgelerinden birisidir. Eski Datça’dan bağlı Hızırşah köy’ü yakınlarından yürüyüşe başlayacağız. Kartal vadisinden geçen rotamızı Domuzçukuru’ndan Kargı Tepesine bağlıyoruz. Muhteşem görseli ile bezeli Kargı limanına inerek yürüşümüzü tamamlayacağız. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya Karia Yolu'nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı ayrılma saatimiz 18:30'dur. İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Yürüyüş mesafesi: 8 km

Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri

28 Ekim 1 Kasım tarihleri için

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  28.10.2020, Çarşamba
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Dalaman
Kalkış Saati:06:10
Varış Saati:07:30
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  01.11.2020, Pazar
Havayolu Firması:
Pegasus
Kalkış Havaalanı:Dalaman
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:20:25
Varış Saati:21:45
K.B. : Karia Yolu Marmaris - Datça Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önemli not : Tüm eşyalarımızı araçımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandwich olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler : Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir : Dünyaca ünlü Antik Karia yolunun görseli en güzel parkurlarını yürüymek isteyenler, Yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir. Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır. Konaklama, Yörenin dokusuna uygun pansiyonlarda yapılacaktır. Turun satın alınması konaklama şartlarının kabil edilmesi demektir.

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart