TUR HAKKINDA

Tur günü İstanbul’da belirlenen duraklardan misafirlerimiz ile yola çıkacağız. Karadeniz turumuzda Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kulları ile güvenle gezeceğiz. Bu turumuzda kişi sayısı Max. 8 kişidir. Karadeniz'in engin yeşillikteki yaylalarını, muhteşem doğasını 7 Gece 8 Gün keşfe çıkıyoruz. Max.8 kişilik gruplara özel ve farklı bir tur için, sizi de aramızda görmek istiyoruz. Büyülü yaylalar, muhteşem bir doğa, şelaleler, dereler, hiçbir yerde karşılaşamayacağımız yöreye özgü birçok endemik hayvan ve bitki türü… İşte burası Doğanın ve yeşilin en bol olduğu Karadeniz. Havası, suyu, dağı taşı ve insanları ile Karadeniz tam anlamıyla bir cennet! Yok olmaya direnen bu doğa, nice güzellikleri de içinde barındırıyor. Kendine has kültürü, Karadeniz gibi deli dolu ama tatlı mı tatlı insanı, tulumu, kemençesi ve horonu bizleri çağırıyor. Bu turumuz yayla ve doğa turu konseptinde olup, doğa ile bütünleşeceğimiz bir hafa bizi beklemektedir. Turumuz 8 kişi katılım ile butik olarak yapılmaktadır. Tur programında bulunan yaylalara özel yayla araçları ile çıkıyoruz. Bölgeyi iyi tanıyan deneyimli rehberlerle yapacağınız turumuzda yemyeşil doğanın tadını çıkarak, yaylalarda salıncak ta sallanacak, muhteşem doğanın fotoğraflarını çekip, yöresel yemeklerin tadına bakacağız. Fındık ve çayın hikayesini dinleyecek, soframıza gelen çayın bahçeden fabrikasına kadar izini süreceğiz. Doğa, yayla, göl, şelale, kültür ve tarihin içinde butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turumuz ile seyyah gibi bir Karadeniz turu bizi bekliyor.

1.Gün İstanbul >> Samsun

İstanbul’dan akşam 21:00 de aracımız ile Samsun’a doğru hareket ediyoruz.

2.Gün Samsun >> Fatsa Gaga gölü >> Ordu Çamaş Kanyonu >> Kadınçık Şelalesi >> Kurul Kalesi

Sabah saat 08:00 da Samsun’da olacağız. Yol yorgunluğumuzu güzel bir kahvaltı yaparak atıyor ve güne başlıyoruz. Bu gezimizde hedefimiz doğanın içinde yer almak. O nedenle şehir merkezinde çok zaman kaybetmeyeceğiz. İlk durağımız, Kurtuluş mücadelesinde Mustafa Kemal’in ilk ateşi yaktığı yer olan ve İstanbul’dan Samsun’a gelirken kullandığı Vapur olan Bandırma Vapuru ve Atatürk heykelinin bulunduğu bölgeyi panoramik olarak geziyoruz. Ardından doğa ile iç içe olacağımız keyif dolu programımız başlıyor. Aracımız ile devam ederek yolumuz üzerinde bizi karşılayan Fatsa Gaga Gölü’ne hareket gidiyoruz. Gölü gezip fotoğrafladıktan sonra Çamaş Kanyonu bizi bekliyor. Yol yorgunluğumuzu Çamaş Kanyonunda yüzerek atıyor ve bölgeyi geziyoruz. Aracımız ile devam ederek Kadıncık Şelalesi’ne Gidiyoruz. Bura da kısa doğa yürüyüşü yapacak ve üç şelaleden oluşan alanı gezeceğiz. Burada bulunan İki yüz yıllık değirmeni fotoğraflıyoruz. Keyif dolu bir bölge bizi bekliyor. Kadınçık şelalesinden ayrılarak aracımız ile Kurul Kalesi’ne gidiyoruz. Kurul Kale’si bölgenin en güzel panoramasına sahip. Kısa bir yürüyüş ile kaleye çıkıyor ve manzaranın güzelliğini fotoğraflıyoruz. Aracımız ile alandan ayrılarak konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

3. Gün Ordu Boztepe >> Giresun Kalesi >> Rize Fırtına Vadisi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ordu’nun en güzel panoramasını görebileceğimiz, en yüksek noktalardan biri olan Boztepe’yi gezmeye gideceğiz. Teleferik ile Boztepe’ye çıkıyoruz. Manzara keyfimizi kahve molası ile birleştiriyoruz. Ardından inişe geçiyor ve aracımız ile Giresun’a doğru yol alıyoruz. Şehri iki bölüme ayıran ‘’Bronz Duvarlı Kale’’ olarak ta anılan Giresun Kalesi bizi beklemekte. Kaleyi gezdikten sonra yolculuğumuz devam ediyor ve Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola koyuluyoruz. Fırtına Deresi’ni takip ederek ilerliyor ve Ayder Milli Parkında bulunan Ayder yaylasına gidiyoruz. Daha sonra Tar Vadisinden Bulut Şelalesine sağlıklı herkesin yürüyebileceği keyifli ve kolay bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüş bizi Bulut şelalesine çıkaracak. Bu güzel vadide yürüdükten sonra Fırtına vadisindeki ahşap otelimize yerleşiyoruz.

4.Gün Zil Kale >> Gito Yaylası >> Palovit

Sabah derenin güzel sesi ve kuşların cıvıltısı ile uyanıyoruz. Fırtına Vadisinde bulunmak; derenin sesini dinlemek, onu süsleyen köprüleri fotoğraflamak, konaklarını ve içindeki yaşamları seyre dalarak bu güzel güne başlıyoruz. Doğu Karadeniz’in en çarpıcı dağı Kaçkar Dağı’nın zirvesinden akıp gelen derelerin birleşmesi sonucu oluşan Fırtına Deresi bizi misafir edecektir. Bugünkü ilk durağımız Zil Kale. Fırtına Deresi kadar meşhur ve zirve de bulunan kaleden etrafı seyretmek çok keyifli olacaktır. Ardından Çat Vadisinden geçerek Şimşir Ormanı’na ulaşıyoruz. Ormandaki molamızın ardından aslında bir Hemşin yaylası olan Gito yaylasına hareket edeceğiz. Manzara tek kelimeyle harika! Yaylada Verçenik, Kaçkar ve Karçal Zirvelerini hava açıksa görebileceğiz. Yayladan dönüşte Palovit Vadisinden geçerek Palovit Şelalesine gideceğiz. Şelale gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

5.Gün Pokut Yaylası >> Sal Yaylası

Sabah kahvelerimizi Şenyuva (Çinçiva Köyü) Köyünde içiyoruz. Burası bir dizi ile de gündeme gelen ufacık bir köy. Köyde gezinip tarihi Şenyuva Köprüsünde fotoğraflarımızı çekeceğiz. Sonrasında yola devam; köyden geçerek Doğu Karadeniz’in en güzel yaylası olarak tabir edilen Pokut yaylasına ve yanı başında yer alan Sal yaylasına gideceğiz. Sal ve Pokut yaylaları arasında kolay bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yaylada yürüdüğümüz yolun manzarası, yolda peşimizi bırakmayıp bize eşlik edecek, birde şansımız varsa bulut denizini seyredebiliriz. Yayladan indikten sonra konakları ve köy yaşantısını görüp gezeceğiz. Otelimize dönerek dinleniyoruz.

6.Gün Çamlıhemşin >> Borçka Karagöl >> Maçahel

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkına götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından Unesco tarafından tescillenmiş Türkiye’nin tek Biyosfer alanı olan Maçahel bölgesine doğru gidiyoruz. Programımıza Maral Köyünde bulunan Maral Şelalesi ve ahşap süslemeleri ile bizleri tarihsel yolculuğa çıkaracak olan camileri gezerek devam ediyoruz. Konaklamamızı Türkiye ve Gürcistan sınırında bulunan bu güzel Gürcü köyünde yapacağız. Maçahel ve yöreye özgü enfes Gürcü yemekleri bizleri bekliyor.

7.Gün Maçahel >> Hopa >> Mençuna Şelalesi >> Çayeli

Sabah kahvaltının ardından Maçahel merkezi geziyoruz. Son kez Macahel Vadisine bakıp bu diyara veda ediyoruz. Sonra Hopa’ya uğruyor ve Karadeniz müziğini herkese sevdiren, genç yaşta kaybettiğimiz Kazım Koyuncu’nun anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından Arhavi ilçesinde yer alan Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüleri görmeye gidiyoruz. Şelaleye yarım saatlik kolay bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Gördüğümüz manzara çok keyifli, bol bol fotoğraf çekecek ve dileyenler ile Şelaleye gireceğiz. Aracımız ile devam ediyor ve Çayeli’nde bulunan çay bahçelerini geziyoruz. Aracımız ile devam ederek otelimize yerleşiyoruz.

8.Gün Sinop >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Sinop’a doğru hareket ediyoruz. Sinop’u hiç görmeyenler çok şaşıracak. Sinop Kalesi’ni gezip kahve molamızı veriyoruz. Ardından Sabahattin Ali dahil çok sayıda edebiyatçının hapis yattığı, acılarını en derinden hissedeceğimiz Tarihi Sinop Cezaevi’ni gezeceğiz. Ardından Sinop’un yöresel lezzetlerini tadacağımız mekanlarda öyle yemeği yiyeceğiz. Sinop denilince akıldan çıkmayan ve Harika manzarası ile Gideros koyu bizi bekliyor. Koyda keyif yapıyoruz. Ve Hamsilos Tabiat parkı’na gidiyor ve burada keyifli, kısa bir yürüyüş bizi bekliyor. Akşam yemeğimizin ardından artık geri dönüş vakti. Karadeniz bölgesinin en güzel yayla ve köylerini içerisine alan bu gezimizde Sinop’tan Arhavi ve Macahele kadar bölgeyi gezerek tamamlamış oluyoruz. Bu güzel bölgeye veda ediyor ve aracımız ile İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Gece geç saatlerde İstanbul’a varmış olacağız.
Genel Şartlar
  • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
  • Tur esnasında 8 kişiye özel 16 kişilik minibüsler kullanılmaktadır.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk İndirimi bu turlarımızda uygulanmamaktadır.
  • Programdaki bazı günlerde öğlen yemekleri kumanya şeklinde alınacaktır.
  • Extra tur yoktur.
K.B. : Karadeniz Yaylaları İstanbul Haraketli Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart