TUR HAKKINDA

Yayladan yaylaya yürüyüşlerle doğanın içinde rüya gibi bir hafta…

Türkiye'nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan Kuzey Anadolu Dağları'nın doğudaki bölümünü oluşturur Kaçkar Dağları. Kaçkar Milli Parkı, Rize’nin Çamlıhemşin ve Artvin’in Yusufeli ilçesi bölgeleri arasındadır. Doğusundaki bir çok zirvesi 3500 m üzerindeyken, batı kesimi 2000 m yüksekliğe kadar ulaşır. Bu sahada birçok buzullarla birlikte; buzul gölleri, buzul vadileri ve morenler bulunur. Sizler için bu programı hazırlarken; muhteşem coğrafyanın en güzel yaylalarını sizlere yaşatmayı hedefledik. Bu programda, 3000 metre yüksekliklere kadar yapacağımız uzun yürüyüşlerle doğanın gizemini, kendine özgü yapısını, her mevsim değişen biyolojik çeşitliliği, bu değişimlerin yöre halkının karakterinin oluşmasındaki etkilerini, tulumun yüreklerden kopup hayatları yansıtan o büyülü sesini, çayın yaprak yaprak toplanarak soframıza gelişinin hikayesini bulacak ve ‘’hangi taşı kaldırsanız altından su çıkar’’ deyiminin gerçekliliğinin ne demek olduğunu göreceksiniz. Bulut denizlerinin oluşumuna şahit olup, bulutların gökyüzü ve dağlar ile dans edip vadilere nasıl gerdan kırdığını izleyeceksiniz. Her daim yağan yağmurun güneşle kavuşma anındaki muhteşem görsele şahit olup, o anda yöre haklının gözlerindeki umudu ve mutluluğu görme fırsatı yakalamakla kalmayacak doğa yürüşümüz esnasında aynı hisleri sizlerde yaşayacaksınız. Kaçkarlarda; yeşilin her tonunun harman olduğu, yemyeşil dağlar, muhteşem ormanlar, görseli ile gözlerinizi kamaştıracak flora, her daim çoşkuyla akan billur dereler, ülkemizin en güzel yaylalarıyla, doğanın hakimiyetinden gelen farklı kültürler sizi bekliyor olacak...

1.Gün: Trabzon - Çamlıhemşin - Tar Deresi Bulut Şelalesi

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Sabah saat 10:00’da Trabzon havalimanın da toplanıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile kahvaltı yapacağımız yere gidiyoruz.  Sonrasında Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Çamlıhemşin’e bağlı Tar deresi üzerinde bulunan Tar Deresi Şelalesi (Bulut Şelalesi). Şelaleye ulaşmak için patikada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Bulut Şelalesine ulaşacağız.  Fotoğraf molasının ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklamamızı Ayder Yaylası’nda yapacağız.

2.Gün: Çamlıhemşin - Yukarı Kavrun - Kaçkar Buzulu

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ederek Yukarı Kavrun yaylasına gidiyoruz. Yürüyüşümüze buradan başlayacağız. Burası Ağustos ayında dahi buz gibi akan deresi ve eşsiz manzarası ile bizi büyüleyecek güzellikte. Bu muhteşem coğrafya içerisinde Öküz Yatağına yapacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaçkar dağının eteğinde yer alan yüzyıllardır erimeyen buzul, yavaş yavaş erimeye başlamış durumda. Bu eşsiz güzelliği kaybetmeden sizlerin de görmenizi istiyoruz. Yürüyüşümüzün ardından aracımız ile Ayder Yaylası’na bulunan pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş süremiz yaklaşık 7 saat.

3.Gün: Çaymakçur Yaylası - Yukarı Kavrun Aşıtı - Yedi Göller

Sabah kahvaltımızın ardından, hazırlıklarımızı tamamlayarak Çaymakçur yaylası yönündeki Yukarı Kavrun Aşıtına doğru yürüyüşümüze başlarız. Bugünkü rotamız üzerinde Kaçkar’ın 7 göller bölgesi diye anılan göllerden, Büyük Deniz Gölü, Karadeniz Gölünün de bulunduğu dört tane göl var. Göllerde dinlenip, fotoğraflarımızı çektikten sonra inişe geçiyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Ayder Yaylası’na bulunan pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam yemek sonrası sohbet muhabbet bizi beklemekte.

Yürüyüş süremiz yaklaşık 7 saat.

4.Gün: Yukarı Kavrun Yaylası - Palovit Yaylası - Amlakit Yaylası

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Yukarı Kavrun yaylasına gidiyoruz. Rotamız bizi Palovit yaylasına çıkaracak. Burada vereceğimiz molanın ardından yürüyüşümüze devam ederek Meleskur yaylasını geçiyor ve Amlakit yaylasında yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Aracımız ile vadide bulunan pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş süremiz yaklaşık 8 saat.

5.Gün: Zil Kale - Gito Yaylası - Göller Bölgesi

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Gito Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Şimsir ormanlarını, Zil kaleyi gezeceğiz. Araç ile Gito yaylasına devam ediyoruz. Görseli ile muhteşem güzelliğe sahip Gito Yaylasında sabah kahvemizi içtikten sonra, yürüyüş rotamıza giriş yapıyoruz. Bugün bizi bol bol manzaraya sahip güzel coğrafya misafir etmekte. Yayladan başlayan patikanın izinde göllere yürüyeceğiz. Dört tane göl rotamız üzerinde bizi beklemekte. Yürüyüşün sonunda aracımız ile Gito Yaylası’nda bulunan pansiyonumuza dönüyoruz.

Yürüyüş süremiz yaklaşık 6 saat.

6.Gün: Hazindak Yaylası - Samistal Yaylası - Pokut Yaylası - Sal Yaylası

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Hazindak yaylasına yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Şen yuva köyüne uğrayacağız. Ardından Hazindak yaylasına varıyoruz. Ormanlar ile kaplı rüya gibi bir patikayı adımlayarak Samistal yaylasına ulaşacağız. Burada vereceğimiz molanın ardından yürüyüşümüze devam edip Pakut yaylasına varacağız. Aracımız ile Pokut’ta bulunan pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinlenmeye geçiyoruz.

Yürüyüş süremiz yaklaşık 8 saat.

7.Gün: Fırtına Vadisi - Ağaran Şelalesi - Trabzon

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, Fırtına vadisinde dileyenler ile rafting yapıyoruz. Keyif ve eğlencenin sonrasında Fırtına vadisine veda ederek Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Ağaran Şelalesini geziyoruz. Çay’ın yapraktan başlayıp demliğe düştüğü hikayeyi dinlemek için çay fabrikasına uğruyoruz. Bu güzel coğrafya ile vedalaşma zamanı geldi. Kaçkarlara veda edip saat 18:30 da havaalanında olacak şekilde Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakıyoruz.
Genel Şartlar
  • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
  • Tur esnasında kullandığımız araçlar bölgenin arazi koşullarına uygun 14 kişilik minibüslerdir.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
  •  Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir.
  • Tur konaklaması Yayla/vadi konaklaması olup, yörenin dokusuna uygun ve şartlarda konaklama yapılacaktır.
  • Extra tur yok.

12-18 Temmuz 2020 tarihleri için :


Trabzon Havaalanı Toplanma saatimiz 10:00 dır.

Önerilen uçak firma ve saatleri:

Pegasus Hava Yolları İle;

Gidiş 12 Temmuz 2020 Pazar günü
Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Trabzon’a saat 07:50’de kalkış.

Dönüş 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü
Pegasus Hava Yolları Trabzon Havaalanından İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına saat 20:55’de kalkış.

Anadolujet Hava Yolları İle;

Gidiş 12 Temmuz 2020 Pazar günü
Anadolujet Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Trabzon’a saat 07:00’de kalkış.

Dönüş 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü
Pegasus Hava Yolları Trabzon Havaalanından İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına saat 21:25’de kalkış.

Türk Hava Yolları İle;

Gidiş 12 Temmuz 2020 Pazar Günü
Türk Hava Yolları ile İstanbul Havaalanından Trabzon’a saat 06:45’de kalkış.

Dönüş 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü
Türk Hava Yolları ile Trabzon Havaalanından İstanbul Havaalanına saat 21:00’da kalkış.

K.B. : Kaçkar Yaylaları Trekking Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu, baton, yağmurluk veya panço, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, polar kazak, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, kafa feneri, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, kişisel ilaçlarınız, sac kurtma makinasi, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, v.b

Konaklama: Yayla ve Vadi'de bulunan Pansiyon konaklama (Mütevazi, küçük yayla pansiyonlarıdır. 2-3 kişilik odalar)

3 gece Ayder Yaylası pansiyon konaklama

1 gece Vadi pansiyon konaklama

1 gece Pokut yaylası pansiyon konaklama

1 gece Gito yaylası pansiyon konaklama

Kimler Katılabilir: Ülkemizin en güzel coğrafyasını görmek isteyerek tek başına gidemeyenler, yeşilde, bulutlar ve sislerde gezmek isteyenler, fotoğraf ve doğa tutkunları, zihnini tüm sıkıntı ve stresten arındırmak isteyenler, uzun yürümeyi, doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart