İptal ve İade Koşulları

Düş Patikası Turizm ve Müşteri İptal Koşulları:

1.  Düş Patikası Turizm, müşterinin belirtilen tarihlerde ödeme yapmaması durumunda ödemelerdeki gecikmelerde mecbur kalmadığı halleder de gecikme faizi uygulamaz. Ancak müşteri ayrıntılı tur programında aksi belirtilmediği sürece turun hareket tarihinden en geç 15 gün öncesine kadar ödemelerini tamamlamak zorundadır. Aksi takdirde Düş Patikası Turizm işbu sözleşmeyi tek taraflı olarak iptal etme hakkını saklı tutar ve uçak, otel, etkinlik ve konser biletleri hariç tüm ödemeleri geri iade eder.

2.  Düş Patikası Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, Müşteri' den onay almaksızın ancak Müşteri'ye bildirmek kaydıyla tur hareket tarihinden; şehir içi turlarda 3 iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 3  iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda ise 15 iş günü öncesinden turu iptal edebilir. Bu tür bir iptalde Düş Patikası Turizm, Müşteri'ye ödediği ücreti iade etmekle yükümlüdür. Ancak Müşteri iptalden dolayı tazminat talep edemez.

 1. Müşteri, nedeni ne olursa olsun herhangi bir sebeple şehir içi turlarda 7  iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 15 iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda 30 iş günü öncesinden turu iptal ettiği takdirde ödemiş olduğu ücretin tamamını iade alır. İade Düş Patikası Turizm’e ödeme yapılan hesaba veya kredi kartına iptalin haber verilmesinden 15 gün içerisinde yapılır.
 2. Bu tarihlerden sonra nedeni ne olursa olsun Müşteri tarafından yapılacak herhangi bir iptalde Müşteri, tur ücretinin kalan bakiyesinin tamamını ödemeyi taahhüt eder ve o ana kadar yapmış olduğu ödeme iade edilmez. Eğer bu zaman zarfında yerine başka bir Müşteri bulunursa ödediği ücretin tamamı geri iade olunur. İade Pusula Turizm'e ödeme yapılan hesaba veya kredi kartına iptalin haber verilmesinden 30 gün içerisinde yapılır.
 3. Müşteri iptal tarihi ne olursa olsun adına alınmış olan uçak, otel, etkinlik ve konser biletleri ücretlerini ödemeyi taahhüt eder.
 4. Müşteri satın aldığı turu şehir içi günlük turlarda 7 iş günü öncesine, yurt içi turlarda 15 iş günü öncesine kadar, yurt dışı turlarda 30 iş günü öncesine kadar bir başkasına devredebilir. Düş Patikası Turizm bu sürenin müşteri lehine uzaması için elinden gelen gayreti göstereceğini taahhüt eder. Devir alan kişi, bakiyeden, devir alınmasıyla doğabilecek masraflardan devir edenle birlikte müteselsilden sorumludur. Devir alan kişinin işbu satış sözleşmesi ve formlarda imzası olmasa bile işbu sözleşme hükümleri ile bağlıdır.
 5. Müşteriye olan iade tutarı Düş Patikası Turizm'e yapılan döviz cinsinden yapılır.
 6. Zamanında vize alınamaması durumunda tur iptal koşulları işbu sözleşmenin 3, 4, 5 ve 6, 7. maddelerinde belirtilmiştir. Vize alımında Düş Patikası Turizm, Müşteri ile konsolosluklar arasında aracılık hizmeti vermektedir. Zamanında başvuru ve konsoloslukların talep ettikleri belgeleri zamanında ve eksiksiz olarak sunmak müşterinin sorumluluğu altındadır. Vize alınamamasından Müşteri, Düş Patikası Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutamaz.

 

SEYYAH GİBİ GEZMEK İÇİN

BUTİK TURLAR
Yurt içi Kars, Karadeniz, Ilgaz, GAP, Dalyan; Yurt dışı Fransa, Venedik, Balkanlar, Hindistan, Moğolistan, İran, Fas turlarımızla kendine has, orjinal tur deneyimleri yaşatıyoruz. Turist gibi değil, #seyyahgibi geziyoruz
TUR LİDERLERİMİZ
Özcan Yurdalan, Nükhet Everi, Ersin Fırat, Selçuk Eracun gibi turun yapılacağı lokasyonun coğrafyasına ve kültürüne hakim tur liderlerimiz, seyyah gibi gezmek şiarıyla kendine has bir yolculuk deneyimi sunuyor.
GÜVENLİ & KONFORLU ULAŞIM
Otobüslü turlarımızda, kullanılan araçlar TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu araçlardır. Buna ek olarak, sizi gerektiği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
Düş patikası, seyyahlarına Facebook, Instagram vb. sosyal mecralarda ulaşabilecekleri; rezervasyonlarında faydalanabilecekleri indirim kuponları sunar.
DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
Duspatikasi.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu ister kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart
 • Paraf
 • Axess
 • Card Finans