İptal ve İade Koşulları

1. Düş Patikası Turizm, Tüketici/Katılımcının belirtilen tarihlerde ödeme yapmaması durumunda işbu sözleşmeyi tek taraflı olarak iptal etme hakkını saklı tutar ve Düş Patikası Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamalar hariç ödemeleri geri iade eder.

2. Düş Patikası Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, Tüketici/Katılımcı' dan onay almaksızın ancak Tüketici/Katılımcı'ya bildirmek kaydıyla tur hareket tarihinden; şehir içi turlarda 3 iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 3 iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda ise 15 iş günü öncesinden turu iptal edebilir. Bu tür bir iptalde Düş Patikası Turizm, Tüketici/Katılımcı'ya ödediği ücreti iade etmekle yükümlüdür. Ancak Tüketici/Katılımcı iptalden dolayı tazminat talep edemez.

3. Tüketici/Katılımcı, nedeni ne olursa olsun herhangi bir sebeple şehir içi turlarda 7 iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 30 iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda 30 iş günü öncesinden turu iptal ettiği takdirde Düş Patikası Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamalar hariç ödemeleri geri iade alır.

4. İptal süresi dışında nedeni ne olursa olsun Tüketici/Katılımcı tarafından yapılacak herhangi bir iptalde Tüketici/Katılımcı, tur ücretinin kalan bakiyesinin tamamını ödemeyi taahhüt eder ve o ana kadar yapmış olduğu ödeme iade edilmez.

5. Tüketici/Katılımcı iptal tarihi ne olursa olsun Düş Patikası Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamaları. Ödemeyi taahhüt eder.

6. Tüketici/Katılımcı satın aldığı turu şehir içi günlük turlarda 7 iş günü öncesine, yurt içi turlarda 30 iş günü öncesine kadar, yurt dışı turlarda 30 iş günü öncesine kadar bir başkasına devredebilir. Devir alan kişi, bakiyeden, devir alınmasıyla doğabilecek uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri masraflardan devir edenle birlikte müteselsilden sorumludur. Devir alan kişinin işbu satış sözleşmesi ve formlarda imzası olmasa bile işbu sözleşme hükümleri ile bağlıdır.

7. Promosyonlu, kampanyalı ve erken rezervasyon indirimi bulunan turlarda rezervasyon yapıldıktan sonra nedeni ve tarihi ne olursa olsun Tüketici/Katılımcının iptal, iade ve değişiklik hakkı bulunmamaktadır.

8. Tüketici/Katılımcı’ya özel ve gruplar için hazırlanmış olan tur paketlerinde Tüketici/Katılımcı, nedeni ne olursa olsun herhangi bir sebeple şehir içi turlarda 15 iş günü öncesinden, yurt içi turlarda 60 iş günü öncesinden, yurt dışı turlarda 90 iş günü öncesinden turu iptal ettiği takdirde Düş Patikası Turizm tarafından Tüketici/Katılımcı için yapılan uçak (Grup ve münferit) biletler, otel, etkinlik, konser ve benzeri harcamalar hariç ödemeleri geri iade alır.

9. Tüketici/Katılımcı’ya olan iade tutarı Düş Patikası Turizm'e yapılan döviz cinsinden yapılır.

10. Turların düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı Tüketici/Katılımcı’ya sunulan broşürde belirtilmiştir. Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısına ulaşılamaması halinde paket turun kısmen veya tamamen iptal edilebileceği hususu hareket tarihinden en az 7 gün öncesine kadar Tüketici/Katılımcı’ya bildirilir. Bu durumda Tüketici/Katılımcı’nın tazminat hakkı yoktur. Ancak seyahat acentesi Tüketici/Katılımcı aldığı tüm ödemeleri ve Tüketici/Katılımcı’ya borç altına sokan tüm belgeleri 14 gün içinde Tüketici/Katılımcı’ya iade edeceğini taahhüt eder.

11. Zamanında vize alınamaması durumunda tur iptal koşulları işbu sözleşmenin 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 maddelerinde belirtilmiştir. Vize alımında Düş Patikası Turizm, Tüketici/Katılımcı’ya gerekli tur Rezervasyon formu, Tur satış sözleşmesi ve seyahat sigortasını vermekle yükümlüdür. Zamanında başvuru ve konsoloslukların talep ettikleri belgeleri; zamanında ve eksiksiz olarak sunmak Tüketici/Katılımcının sorumluluğu altındadır. Vize alınamamasından Tüketici/Katılımcı, Düş Patikası Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutamaz. Vize alınmış olsa bile, bu ülkeye kesin giriş yapılabileceği anlamına gelmez, Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ve sonrasında oluşacak maddi ve manevi durumlardan Düş Patikası Turizm sorumlu tutulamaz.

  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart