loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

İğneada Longoz Ormanları Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
Güneyi ve batısında bulunan Yıldız (Istıranca) Dağları ile sırt sırta veren İğneada Longozu, mevsimsel olarak oluşan su basar ormanlarıdır. Ender oluşan bu ekosistem; bataklıkları, tatlı su gölleri ve kıyı kumullarının bir arada bulunması ile oluşur. Fauna ve florası ile muhteşem doğal güzellikleri barındırmaktadır. Biz de baharla birlikte bu güzelliğin içinde ruhumuzu dinlendireceğimiz İğneada Longoz Ormanları Trekking Turu'nu hazırladık sizlere. İğneada Longoz ormanları doğa yürüyüşü parkurları bakımından çok zengindir. İğneada Longoz ormanları trekkig turumuzda bu doğal çeşitliliğin içinde, baharın keyfini çıkarcağımız bir program hazırladık sizler için.
1. Gün İstanbul >> Kırklareli >> İğneada >> Longoz Ormanları
Cumartesi sabahı yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecek. Çakıllı Köy’ünde bulunan Tarihi Çınaraltı’nda kahvaltımızı yapacağız. Ardından Kırklareli Vize’ye varıyoruz. Burada bize köklü tarihi ve Trak medeniyetinin izlerini yansıtacak olan Vize Kalesi’ni gezeceğiz. Kale gezimizin ardından aracımız ile devam ederek İğneada bölgesine gidiyoruz. Dünyanın sayılı ormanları arasında yer alan, İğneada Longoz Ormanları trekking turumuzda doğal çeşitliliğin içinde yürüyerek, derelerden geçerek, çeşmelerinden su içip, patika yolları ve orman içindeki gölleri fotoğraflayacağız. Yaklaşık 10 km sürecek, mis gibi orman havasını ciğerlerimize doldurarak yürüyüşümüze başlıyoruz. Parkurun durumuna göre Subasar (longoz) ormanı içerisinde yer yer dereler, patikalarda yürüyerek, orman içindeki göllerde fotoğraf çekeceğiz. Sarp deresi ve Mert gölü rotamız üzerinde yer almakta. Bu güzel nadide ormanlarımızı belki de son kez göreceğiz. Maalesef ki gecen yıllarda termik santral yapımına başlanacağı haberini aldık. Yürüyüşümüzün ardından otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyor ve dinleniyoruz.
Yürüyüş Mesafesi 10 Km
2. Gün İğneada >> Sivriler Köyü >> Monopetra Kayalıları >> İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ediyoruz. Bugün Sivriler Köyü’ne bağlı Monopetra kayalıkları parkurunu yürüyeceğiz. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra aracımız ile Vize’ye ulaşıp, akşam yemeğimizi yedikten sonra bu güzel bölgeye veda ederek İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 10 km

İğneada Longoz Ormanları Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 950,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1 Gece  Otel Konaklama
1 Kahvaltı
1 Akşam Yemeği
Rehberlik
Ulaşım
Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi
Araç içi ikramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Öğlen Yemekleri

Hareket Saatleri

  • 06:40 Kadıköy Evlendirme
  • 07:00 Mecidiyeköy Meydan
  • 07:20 İncirli Ömür
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi