loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Gürcistan Mestia Svaneti Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
Sınır komşumuz Gürcistan, muhteşem doğası Avrupa kentlerini aratmayan şehirleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Üstelik bu ülkeye gitmek için sadece TC Kimlik Kartınızın olması yeterli. Vize derdi yok, pasaporta gerek yok. Gürcistan’da Svaneti bölgesi tam bir doğa cennettir. Kafkas dağlarının Gürcistan sınırlarında Svaneti 5.000 metrelik dağlar ve derin vadilerle izole olmuş bir coğrafyadır. Kafkasların en yüksek 10 zirvesi bu bölgede bulunur. Gürcistan trekking turu rotalarımız, el değmemiş doğası ve korunan tarihi değerleriyle görülmeye değer bu bölge Avrupa’nın en yüksek yerleşim merkezidir. Svaneti’nin genel görünümünü, derin vadilerle birbirinden ayrılan yüksek dağlar oluşturur. Bölgenin büyük bölümü, deniz seviyesinden 1.800 metreden daha yüksektir. Ormanlık alanlarda bölgeye özgü türlere, huş, ladin, köknar, kayın, meşe, gürgen gibi ağaçlara rastlanır. Gürcistan Mestia Svaneti Doğa yürüyüşü çok güzel parkurlara sahiptir. Gürcistan svaneti mestia trekking turu'nda harika bir coğrafyada yürüyecek; manzara, doğa ve lezzetli yemeklerin keyfine varacağız.


1.Gün: İstanbul >> Trabzon
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) Havaalanına gidiyoruz. Cumartesi gecesi saat 23:00'da Trabzon’da buluşuyor ve Gürcistan'a doğru hareket ediyoruz. Sarp Sınır kapısını geçtikten sonra Batum'da gezmek için mola veriyoruz. Batum ışıklı sokakları, gece eğlenceleri, kahve kokulu caddeleri ile ünlü bir şehir. Işıklı caddelerde gezip kahvemizi içtikten sonra buradan ayrılıyoruz. Mestia'ya doğru yola çıkıyoruz.  Bu bölgeye, gece yaklaşık 8 saat sürecek olan araç yolculuğu ile ulaşacağız. Programımız süresince Svaneti bölgesinin başkenti olan Mestia kasabasında kalacağız. Mestia’da akşamları kasaba merkezinde bulunan yerel kafelerde çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Dünyanın pek çok yerinden gelen ziyaretçilerin arasında yerel içeceklerin tadına bakabilir ve yerel müzikler dinleyebilirsiniz.


2.Gün: Trabzon >> Mestia
Gün ağarmaya başladığında yemyeşil coğrafyası ile Gürcistan doğası bize merhaba diyecek. Bu harika yolda manzara eşliğinde devam ediyoruz. Mestia'ya sabah kahvaltı saatimizde varmış olacağız. Kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimize yerleşip dinleniyor yol yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz. Bugün Mestia Kasabası'nı keşfedeceğiz. Kasabada bulunan yerel bir müzeyi gezeceğiz. Yine kasaba içinde, bölgedeki evlerin savunması amaçlı yapılmış kulelerden birisini ziyaret edeceğiz. Bu bölgede 1200’lü yıllardan kalan ve her evin savunma amaçlı sahip olduğu kuleler, saldırı olduğunda ev halkının içine girerek kendilerini korudukları yapılardır. Akşam yemeğinde yöresel yemekler bizi beklemekte. Yemek sonrasında yerel içeceklerin tadına bakıp mekânları keşfedeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.Gün: Mestia >> Chaladi
Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Gürcistan Mestia Svaneti trekking turu rotalarımızdan; Chaladi Buzulu'nu görmek için yola çıkıyoruz. Aracımızla ulaştığımız bir noktadan başlayarak çok kuvvetli akan Buzul Deresi boyunca muhteşem bir ormanda yükseleceğiz ve Chaladi Buzulu'na ulaşacağız sonra yine başladığımız noktaya dönecek ve Mestia’ya kadar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Chaladi’den dönüşte Mestia’ya gelmeden önce telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili Seyir Terası'ndan bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz. Yürüyüş sonrasında Mestia içinde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Toplam yürüyüş mesafesi 10 km süre 4 saat.


4.Gün: Becho >> Ushba Dağ
Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızla Mestia’dan hareket ediyoruz ve köylerin içinden geçerek Becho Topluluğu ve sonrasında Mazeri Köyü'ne geliyoruz. Buradan aracımızdan ineceğiz ve Ladin, Göknar Ve Huş Ağaçları arasında harika bir ormanda Ushba Dağı eteklerinde yürüyüşümüze başlayacağız. Ushba’nın muhteşem manzarasını izleyerek ilerlediğimiz bir patikada birdenbire karşımıza çıkan muhteşem Shdugra Şelalesi'nin manzarasına inanamayacaksınız. 200 metreden aşağıya kat kat dökülen bu muhteşem şelaleye doğru yükselmeye devam edeceğiz ve şelalenin altına kadar ulaşacağız. Yürüyüş sonrasında Mestia’ya geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Yürüyüş süresi 6 saat, mesafe yaklaşık 15 km.


5.Gün: Mestia >> Koruldi Gölü
 Bugün manzara günümüz. Bol bol manzara fotoğrafı çekip ruhumuzu doğanın içerisinde kaybedeceğiz. 1800 metre irtifada bulunan Mestia Kasabası'ndan aracımız ile Büyük Hac'ın olduğu bölgeye çıkacağız. Yürüyüşümüzde önce nefis bir manzaradan, ardından Alpin Çayırları'ndan yükselerek 2300 metrelerde bulunan Koruldi Gölleri'ne ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yürüyüş süresi 14 km Ve 5 saat.


6.Gün: Mestia >> Tsaldash
Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve Mestia’dan başlayan yürüyüşümüz orman patikaları, yemyeşil çayırlar ve zaman zaman da küçük köylerden geçerek Tsaldashi Köyü'nde sona erecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Kolay olan parkurumuz yaklaşık 14 km ve yürüyüş süresi yaklaşık 6 saat.


7.Gün: Mestia >> Ushguli >> Hotsvili
Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile Avrupa’nın en yüksek süreli yaşam merkezi Ushguli Köyü'ne ulaşıyoruz. Ushguli Mestia’ya 50 Km mesafede ama bu yolu ancak 2 saatte alabiliyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne eklenmiş Ushguli Köyü'nün güzelliklerini beraber keşfedeceğiz. Neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evler, Svan Kuleleri ile bu şehir hala orta çağda yaşamaya devam ediyor. Ushguli’den dönüşte Mestia’ya gelmeden önce telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili Seyir Terası'ndan bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz. Shara Dağı eteklerinde bulunan eski kiliseyi gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8.Gün: Mestia >> Batum >> Trabzon
Bugün Trabzon’a dönüş günü. Sabah saatlerinde başlayan yolculuğumuz sonrasında tahmini saat 13.00 gibi Batum’a ulaşıyoruz. Batum şehir turumuzu yaptıktan sonra saat 16.00'da Trabzon’a hareket edeceğiz ve yaklaşık 20.00'da Trabzon’a ulaşmış olacağız. Trabzon Havaalanı'ndan ayrılma saatimiz 20:00'dir. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Gürcistan Mestia Svaneti Trekking Turu

Son 10 Kişi
USD 580,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

6 Gece Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
6 Sabah Kahvaltısı
6 Akşam Yemeği
Trabzon - Mestia - Trabzon Arası Ulaşım
Rehberlik
Arazi Araçları İle Yapılan Transferler
Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi
Araç içi ikramlar

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
İlk Gün kahvaltı, son gün akşam yemeği ve tüm öğlen sandwichleri
Teleferik/Teleseyij Ücretleri
Bahşişler
Yurt dışı Çıkış Harcı

Hareket Saatleri

  • 23:00 Trabzon Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi