loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Göbeklitepe Urfa Turu

TUR HAKKINDA


2014 senesinde kaybettiğimiz Göbeklitepe kazı başkanı Prof. Dr. Klaus Schmidt’in anısına düzenlediğimiz ve çok ilginç sürprizlerle dolu bu gezide siz de olun.

1.Gün:İstanbul - Urfa
Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK2246 seferi ile sabah Urfa’ya uçuyoruz. Urfa’da özel aracımızla şehir merkezine gidiyoruz. Urfa’da şehir merkezindeki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Fırfırlı kilise ve ulu camii ziyaretimizin ardından son yıllarda kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan Edessa Nekropolü'ndeki kaya mezarlarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Balıklıgöl'e gidiyoruz. Hazreti İbrahim'in ateşe atıldığında oluştuğuna inanılan Halil-ül rahman Gölü'nü ve Ayn Zeliha Gölü'nü, çevresindeki tarihi eserleri gördükten, hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağarayı da ziyaret ettikten sonra Urfa'nın rengârenk çarşılarını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Urfa’da otelimizde.
2.Gün: Urfa
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 34.000 m2’lik alana yayılan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesi’ndan oluşan ve Türkiye’nin en büyük müzesi olan Haleplibahçe Müze Kompleksi’ni çok kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde geziyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Urfa çarşılarında serbest zaman. Akşamüstü göbeklitepe kazıları sırasında Prof. Dr. Klaus Schmidt ve ekibi tarafından kazı evi olarak kullanılan evi ziyaret ediyoruz. Tipik bir Urfa evi olan eski kazı evinde, arkeoloji dünyasının hayranlığını üzerinde toplayan Göbeklitepe’nin detaylarını ve bilinmeyenlerini dinleyecek ve evin avlusunda çaylarımız eşliğinde merak ettiklerimizin cevaplarını arayacağız. Bu akşam bir Urfa geleneği olan sıra gecesine katılıyoruz ve akşam yemeğimiz sıra gecesi esnasında. Konaklama otelimizde.
3.Gün: Urfa - Göbeklitepe - Harran - İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelimizden ayrılıyor ve Göbeklitepe’ye yola koyuluyoruz. Göbeklitepe’de, Şanlıurfa arkeoloji müzesi ve Kazıevi’nde gördüklerimiz ve dinlediklerimiz ışığında heyecan verici ve detaylı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Harran’a yola çıkıyoruz. Harran'da dünyaca ünlü Harran evlerinde, otantik bir ortamda serbest öğlen yemeği molasından sonra Emevi Halifesi Mervan Dönemi'nde yapılmış olan Harran ulu camii ve Harran Höyük'te dünyanın ilk üniversitesi olarak bilinen Harran okulu, bu höyükte yapılan kazılarda çıkan katmanlar, yolların kesiştiği bir noktada ınşa edilmiş olan Harran'ın surları, Halep kapısı ve iç kale görülecek yerler arasında. Türk Hava Yolları'nın TK2249 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.00'da İstanbul'a dönmek üzere havalimanına yola çıkıyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakıyoruz.

Göbeklitepe Urfa Turu

Son 10 Kişi
TL 3.100,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Uzman Rehberlik Hizmeti (Rehber: Nükhet Everi)
İstanbul – Şanlıurfa – İstanbul THY Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
İstanbul Ev Havaalanı Transfer
2 Gece Şanlıurfa Nahrini Otel Konaklama
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği (1 Akşam Yemeği Otelde, 1 Akşam Yemeği de Sıra Gecesinde Alınacaktır)
Sıra Gecesi
Göbeklitepe Kazıevi’nde Özel Gösterim ve Workshop
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
İsteğe Bağlı İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası
Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet

Hareket Saatleri

  • 10.00 Şanlıurfa
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi
Benzer Turlar