Gezilerimizde Alacağımız Covid Önlemleri

Covid 19 salgınının olduğu bu günlerde seyahat yasağının kalkması ile birlikte hepimiz yine eski günlerde olduğu gibi; hareket etmek, yolculuğa çıkmak istiyoruz ve  her geçen gün eyleme geçme isteğimiz artıyor.


Düş Patikası olarak; Covid 19 günlerinde normalleşme süreçleri ile ilgili değerlendirmeler yaparak; "Hangi şartlarda seyahat etmek isterim" sorusunu kendimize sorarak bu sorunun ışığında yol haritamızı ve şartlarımızı oluşturduk.

COVID-19 Laboratuvar Sorumlusu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şaban GÜRCAN’ dan danışmanlık aldık.


Bu kapsamda turlarımızda; tura katılan tüm misafirlerimizin ve ekibimizin sağlığını korumak için, doğru uygulamalar ile tur esnasında hepimizin sağlığını korumayı hedefliyoruz. Gezilerimizde alacağımız Covid 19 önlem listemizi belirledik.

Turlarda Katılımcı Sayısı ve Konaklama Bilgileri

 • Turlarımızda maksimum kişi sayısı 8 olacaktır.
 1. Böylece rehberimiz tur esnasında katılımcılarla daha detaylı ilgilenip takip edebilecek.
 2. Tur aracı ve gezilen yerlerde Temasa girilen kişi sayısı azalacağı için covid riski azalacak.
 3. Butik konaklama ve butik yemek tesisleri tercih edilebileceği için grubumuza özel hizmet alınabilecek
 4. Daha sakin ama az kişi sayısının sonucu ile bir o kadar seri harfeket edebileceğiz,
 5. Çevre insan etkileşiminde; az insan az bulaşma ilkesi ile rahat hareket etme özgürlüğü yaşayacağız.

Turlarda Katılımcıların Sağlık Durumu ve Tespiti.


Tur Organizasyonuna Katılamayacak Olanlar:

 • Misafirlerden ateş, öksürük, nefes darlığı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, kas ağrıları, tat ve koku alma kaybı veya ishal belirti ve bulgularından herhangi biri bulunanlar tur organizasyonuna katılamazlar.
 • Son 14 gün içinde:
 1. Yurt dışında bulunanlar veya onlarla yakın temas edenler,
 2.  Solunum sıkıntısı nedeniyle hastanede yatan veya COVID-19 tanılı bir yakını olanlar tur organizasyonuna katılamazlar.
 • COVID-19 enfeksiyonu geçirenler son negatif test sonucundan sonra 14 geçmemiş ise tur organizasyonuna katılamazlar. 

Tercih Edilen Tur Destinasyonları

Butik ve özel turlarımızda, konaklama yerlerimizi konaklama kapasitesi az olan butik oteller, bungalov, pansiyonları tercih ediyoruz.

Sağlık bakanlığı tarafından ‘’Güvenli tesis’’ olarak belirlenen hijyen kurlarına uyan, ekstra olarak da bizim istediğimiz standartlar da hijyen uygulaması yapan tesislerde konaklama yapacağız.

Turlarımız doğa ile iç içe olacağımız kültür/doğa konseptindedir. Şehirlerin kalabalığından uzak bölgeleri geziyoruz.  Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kulları ile güvenle gezeceğiz.


Turlarda Dezenfekte ve Hijyen Önlemlerimiz

 • Araçlarımızı günde 2 kez Sağlık bakanlığı araçlarında uygulanması gereken dezenfekte kurallarına göre dezenfekte ediyoruz.
 • Araca giriş ve çıkışlarda kullanılabilmesi için; araç girişinde dezenfektan şişesi olacak.  Araçlarımızda Temassız ateş ölçer mevcuttur.
 • Turun başında misafirlerimize hijyen paketi dağıtılacaktır. Pakette; ıslak mendil, mini kolonya, eldiven ve günlük 5 adet maske bulunacaktır.
 • Tur misafirlerimizle paylaşacağımız bilgi formu ve tur araçlarımız içerisine asacağımız detaylı bilgilendirme formları oluşturduk. Aşağıdaki tüm konuların detaylarını bur formlarda belirteceğiz.
 1. Düş patikası ekibinin (Rehber, Tur lideri, Kaptanlar) uyması gerekenler
 2. Tur katılımcılarımızın tur esnasında uyması gereken detaylar
 3. Minibüslerde havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyon kuralları
 4. Yemek salonu ve genel kullanım alanlarında uyulması gerekenler
 • Ekibimizde yer alan, rehber ve kaptanlarımız hijyen eğitimlerini tamamladı. Her yeni tura başlarken testleri yapılarak güvenle yanınızda yer alacaklar.

Doğa’ya kaçış turlarımız başlıyor. Mottomuz; az bilinen antik kentleri gezerek, doğanın içinde, butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turlar ile seyyah gibi gezmektir.


 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart