Gezerek Öğreniyorum

Yurt içi ve yurt dışında doğal ve tarihi güzelliklerini görmeyi, farklı lezzetleri tatmayı, yaparak, yaşayarak ve en önemlisi de gezerek öğrenmeyi yaşam biçimi haline getirmek isteyen çocuklarımız ile birbirinden farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacağız. Kültür turlarında çocuklarımız tarihi mekanları dolaşırken geçmiş ve günümüzde yaşanılan hayatları birbiri ile ilişkilendirerek tanıma, anlama ve yorumlama imkanına sahip olacaklar.


EDEBİYAT - SANAT - BİLİM TURLARIDünya ve Türkiye coğrafyasında edebiyata, sanata ve bilime ev sahipliği yapan şehirlerin, o şehirlerde yaşarken dünyaya yeni bir bakış acısı getirmiş yazar, ressam, şair, müzisyen v.b kişilerin hayat hikayelerini öğrenip; günümüze kadar gelmiş olan eserleri hakkında bilgi sahibi olacağız. Çocuklarımızın bu turlarda kişisel gelişimlerine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunarak; sorumlu, sorgulayan, paylaşımcı ve özgür düşünme yeteneğine sahip bireyler haline gelmelerine destek olmak.

Edebiyat - Bilim - Sanat turlarımızı incelemek için tıklayınız.KÜLTÜR TURLARI

Yurt içi ve yurt dışında bulunan doğal ve tarihi güzelliklerini görmeyi, farklı lezzetleri tatmayı, yaparak, yaşayarak ve en önemlisi de gezerek öğrenmeyi yaşam biçimi haline getirmek isteyen çocuklarımız ile birbirinden farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacağız. Kültür turlarında çocuklarımız tarihi mekanları dolaşırken geçmiş ve günümüzde yaşayan hayatları birbiri ile ilişkilendirerek tanıma, anlama ve yorumlama imkanına sahip oluyorlar.


Kültür turlarımızı incelemek için tıklayınız

DOĞA TURLARI

Türkiye ve dünyadaki otsu ve odunsu bitki türlerini yerinde görmek, tanımak, mevsimine uygun sebze ve meyveleri dalından toplamak, dere sularında ıslanmak, toprağın kokusunu içimize çekmek, ateş başında oyunlar oynayıp, dans ederek güzelliklerin farkına varmak. Gençlerimiz doğa şartlarında karar verme, yaratıcı düşünme, takım çalışması v.b yaşam becerilerini somut bir şekilde deneyimleyerek kişisel gelişimlerine destek olarak, doğayı ve çevreyi farklı bakış açısıyla görmeyi sağlamaktır.


Doğa turlarımızı incelemek için tıklayınız.


FATMA GÜL BİLGİCİOĞLU

İstanbul doğumlu Fatma Gül Bilgicioğlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünü okudu. Çocukluğundan beri seyahet etme tutkusu sayesinde kendini hep farklı kültürleri keşfederken buldu. Organisazyonel becerileri, farklı iş deneyimleri, insan ilişkilerindeki güçlü kişiliği ile bildiklerini ve deneyimlerini insanlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duyar. Bir çocuk annesidir.

EVCİM BİLGİÇ

İstanbul doğumlu Evcim Bilgiç Nişantaşı Üniversitesinde Psikoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı. Kocaeli Üniversitesinde çocukların kendilerine özgü birey olduklarına ve kendi kapasiteleri doğrultusunda öğrendiklerine odaklanan, özgüven, insiyatif, konsantrasyon, düzenlilik, ne istediğini bilme, bağımsızlık, başkalarına olan saygıyı geliştirme anlayışını benimseyen Montessori Eğitmenliği Sertifikasını aldı. Çocukların duygu ve düşüncelerini rahat bir şekilde ifade etmelerini sağlarken davranışlarını da eğitmesine yardımcı olan Drama Eğitmenliği Sertifikasını aldı. Özel kurumlarda çocuklarla yapılan eğitimlerine devam etmektedir.

SEYYAH GİBİ GEZMEK İÇİN

BUTİK TURLAR
Yurt içi Kars, Karadeniz, Ilgaz, GAP, Dalyan; Yurt dışı Fransa, Venedik, Balkanlar, Hindistan, Moğolistan, İran, Fas turlarımızla kendine has, orjinal tur deneyimleri yaşatıyoruz. Turist gibi değil, #seyyahgibi geziyoruz
TUR LİDERLERİMİZ
Özcan Yurdalan, Nükhet Everi, Ersin Fırat, Selçuk Eracun gibi turun yapılacağı lokasyonun coğrafyasına ve kültürüne hakim tur liderlerimiz, seyyah gibi gezmek şiarıyla kendine has bir yolculuk deneyimi sunuyor.
GÜVENLİ & KONFORLU ULAŞIM
Otobüslü turlarımızda, kullanılan araçlar TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu araçlardır. Buna ek olarak, sizi gerektiği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
Düş patikası, seyyahlarına Facebook, Instagram vb. sosyal mecralarda ulaşabilecekleri; rezervasyonlarında faydalanabilecekleri indirim kuponları sunar.
DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
Duspatikasi.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu ister kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart
  • Paraf
  • Axess
  • Card Finans