TUR HAKKINDA

Tur Programı

Gezimiz hepimizin hayatında en az bir kere kullanmış olduğu Tünel’in Beyoğlu girişinde saat 10:00 başlıyor. Fransız mühendis Henri Gavand’ın Sultan Abdülazizden 10 Haziran 1942 yılında yap- işlet- devret modelinin ilk uygulaması olan Tünel’in hikayesini dinledikten sonra Osmanlı da ilk modern belediyecilik uygulaması olan 28 Aralık 1857 de açılmış olan (Beyoğlu Belediyesi) 6. Daire’yi göreceğiz. Tünel meydanından aşağıya doğru Galip Dede caddesinden gezimize devam edeceğiz. Galata Mevlevihanesi’nin önünden geçtikten sonra Okçumusa caddesindeki İstanbul’un ilk apartmanlarını göreceğiz. Daha sonraki durağımız Kamonda ve Doğan apartmanlarının da yer aldığı Serdar-ı Ekrem sokağı. Sokağın sonunda yer alan Kırım Kilisesi İngiliz mimarisi ile İstanbul da tek olma özelliğine sahip.

Yüksek Kaldırım caddesinden yolumuza devam edip Bereketzade camisini görüyoruz. Kırım Hastahanesi ve Saint George Avusturya lisesini görüp bu gün bir sanat evi olarak kullanılan Terziler Sinagogunu ziyaret ediyoruz.

Gezimize Banker sokakta devam edeceğiz. Ceneviz podestasnı ve zindanı görüp Andre Sheine’yenin de yaşadığı düşünülen St. Piyer Hanına geliyoruz. Buradan yolumuz Bankalar caddesine dönüyor ve caddenin bir zamanki ihtişamını Üzerinde bu gün dahi işlevlerini sürdüren hanlardan kavrayıp ikinci dönem Osmanlı Mimarisi hakkında bilgi alıyor Alexandre Vallauri , Mongieri gibi önemli mimarlarımızın yaptıklarını öğreniyor ve gezimizi yine bir Levanten Mimarımız Tommaso D’Aronco’nun yaptığı ve bu gün artık sadece temelleri kalmış olan Merzifonlu Kara Mustafa Paşa caminin önünde bitiriyoruz.

Genel Şartlar
  • Önerilen malzemeler: Rahat bir ayakkabı, Rahat Kıyafetler, Şapka, Güneş gözlüğü, Küçük sırt çantası, Yağmurluk, Düzenli kullandığınız ilaçlar, Su ve enerji vermesi için kuru yemiş / kuru meyve
  • Rehber gezinin seyrini bozacak nedenlerden (yol durumu, hava şartları ) dolayı programda değişiklik yapabilir.
Galata Turu fiyat kişi başıdır, çocuk indirimi uygulanmaz.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart