loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Frig Vadisi Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA

Frig Vadisi Yolu, İsmini MÖ 1200’dan başlayarak Trakya’dan boğazları aşarak gelen halkın, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Isparta, Burdur, Ankara ve Eskişehir topraklarına yerleşmesi ile MÖ 7. yy’da yükselen ve adından söz ettiren bir uygarlık kuran Frigler den almıştır. Frig Yolu Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara şehirleri arasında kalan 506 km uzunluğundaki antik yerleşim yerlerini birbirine bağlayan doğal güzellikleri görebileceğimiz, tarihi değerlerin izlerini sürebileceğimiz, jeolojik oluşumların içinde yer alacağımız, kültürel değerler ile harmanlanacağımız yürüyüş rotasıdır. Frig vadisi trekking turu'na geçtiğimiz Başkent Gordion (Yassıhöyük), Pessinus (Ballıhisar) ve Midas şehri (Yazılıkaya) Friglerin en ilgi çekici merkezleridir. Türkmen Dağı’nın lavları ile kaplı bu güzel bölgenin kaya anıtı, mağaraları, peri bacaları, geçmişten günümüze kadar gelen antik yolları ile Frig vadisi doğa yürüyüşü parkurları bizi ağırlamak için beklemektedir.
Biz de bu baharla birlikte bu güzelliğin içinde ruhumuzu dinlendireceğimiz program hazırladık sizlere.


1.Gün: İstanbul > Eskişehir > Yazılıkaya>Midas Anıtı> Ağlarca>Çukurca
Sabahı erken saatte İstanbul’dan aracımız ile yola çıkıyoruz. Yolda kahvaltımızı yapıyoruz. Bozüyük, Eskişehir, Seyitgazi üzerinden. Yazılı Kaya bölgesine gidiyoruz. Frig Vadisi Trekking Turumuz Yazılıkaya ‘da çay keyfinin ardından Midas Anıtı ve Yazılıkaya platformlarını geziyorek başlıyor. Ardından hazırlıklarımızı tamamlayarak bu günkü rotamıza giriş yapıyoruz. Yazılıkaya’dan başlayan yürüyüşümüzü Ağlarca’da tamamlayacağız. Bugün bizi mağaralar, Yazılıkaya anıtı ve Frig vadisinin doğal güzellikleri karşılayacak. Rotamızı tamamladıktan sonra aracımız ile otelimize giderek akşam akşam yemeğimizi yiyor ve dinlenmeye geçiyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 8 km


2.Gün: Çukurca>Kümbet>Doğanlıkale>Çukurca
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. Bugün Çukurca Köyü’nden başlayacak olan yürüyüşümüz de Kümbet’te mola vereceğiz. Frigler döneminde kalma eserleri geziyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Doğanlıkale’de yürüyüşümüzü tamamlıyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 16 km


3.Gün: Çukurca>Afyonkarahisar> Bayramaliler> Burmeç -Aslankaya> İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile Afyonkarahisar’a doğru hareket ediyoruz. Bayramaliler Köyü’nden başlayan yürüyüşümüzü Burmeç anıtı ve Aslankaya Anıtı’nda tamamlıyoruz. Fotograf ve keyif molasının ardından aracımıza ile devam ederek Afyon sınırları içerisindeki Ayazini’ne gidiyoruz. Öyle yemeğimiz burada yedikten sonra Ayazini ve Avdalaz Kale’sini geziyoruz. Ardından doğanın içerisinde geçireceğimiz harika bir yürüyüşün ardından Seyitgazi, Eskişehir, Bozüyük üzerinden yaklaşık 22.30 da olmayı planlayarak İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 8 km

Frig Vadisi Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 1.500,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece  Otel Konaklama
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği
Rehberlik
Ulaşım
Seyahat Sigortası
Hijyen Paketi
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Öğlen Yemekleri

Hareket Saatleri

  • 06:30 İncirli Metrobüs Üst Geçit
  • 07:00 Mecidiyeköy Meydan
  • 07:30 Kadıköy Evlendirme
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi