TUR HAKKINDA

Tur Programı

Buluşmamız saat 10.00’da Yavedud Camisi’nin önündedir. (Yavedud Camisi Haliç köprüsün ayağında defterdar iskelesinin karşısındadır). Buluşma noktamızdan yürüyüşe başlayarak Mimar Sinan tarafından yapıldığı iddia edilen ve alemi çok dikkat çeken Defterdar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında 1577 yılında yapımı tamamlanan Zal Mahmut Paşa Külliyesini ziyaret ediyoruz. Mimar Sinan’ın eseri olan Külliyenin ardından bir başka eseri olan Sokullu Mehmet Paşa Türbesi’ne gidiyoruz. Dıştan sekizgen olan Türbe içten onikigendir. İçi kalem ile bezenmiş Kubbe oldukça ilgi çekicidir. Yazılı medrese diye de anılan Sokullu Medresesi sıradaki rotamız. Ardından Sultan Reşat Türbesi ve Cülus Yolu’nu ziyaret edeceğiz.

Yürüyüşümüze devam edip Deneyimli Rehberimizden Eyüp Sultan Camisi hakkındaki efsaneleri dinleyeceğiz. Osmanlıdan beri en çok ziyaret edilen, defalarca onarılan ve bu günkü halini almış olan Eyüp Sultan Türbesi’nde ziyaret noktalarımız arasında. Sonrasında Eyüp Çarşısı, Özbekler Tekkesi, Saçlı Abdülkadir Türbesi, Cellat Mezarları, Eyüp’ün en yüksek tepesinde kurulmuş olan; Karyağdı Baba Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Piyer Loti’de bir kahve molası verip, fotoğraf çekiyoruz. İdris-i Bitlisi Türbesi Turumuzun son bitiş noktasıdır.

Genel Şartlar
  • Önerilen malzemeler: Rahat bir ayakkabı, Rahat Kıyafetler, Şapka, Güneş gözlüğü, Küçük sırt çantası, Yağmurluk, Düzenli kullandığınız ilaçlar, Su ve enerji vermesi için kuru yemiş / kuru meyve
  • Rehber gezinin seyrini bozacak nedenlerden (yol durumu, hava şartları ) dolayı programda değişiklik yapabilir.
Eyüp Sultan Turu fiyat kişi başıdır, çocuk indirimi uygulanmaz.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart