loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Eco Trails Köyceğiz Dalyan Trekking Turu

Trekking Turu - Doğa Yürüyüşü

TUR HAKKINDA
Eco Trails, rotası Karia yolu ile Likya yolunu birbirine bağlayan,  470 km yürüyüş rotasıdır. Karia Yolu, Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyı şeridini takip eden en uzun mesafeli doğa yürüyüş rotasıdır. Likya trekking rotaları Antalya-Fethiye arasını kapsar. Eco Trails rotaları bu iki kadim medeniyeti birbirine bağlayan ve doğanının içinde yeryer sahil seridi yer yer de iç kısımlardan giden rotadır.  Eco Trails Trekkin turumuzda Köyceğiz Dalyan  bölgesi eteplarını yürüyecek hergün başka bir kumsalda yüzecek, bol bol yüzme molası vereceğiz. Arkeotrek rotaları içinde yer alan  doğal güzelliklerin yanında antik kentleri ile de bize ev sahipliği yapacaktır.
Karettaların yaşam alanı, masmavi denizi, yemyeşil ormanları, kaya mezarları ile nehir kıyısındaki cennettir Dalyan. Kendine has havası ile gidenleri büyüleyen bu güzel bölge de trekking yapacağız.

 

1. Gün Dalyan - Kaunos Antik Kenti - Dalyan

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Dalaman Havaalanı'nda saat 10:00 da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Dalyan'a doğru gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından nehir kenarında bulunan otelimize yerleşip biraz dinleniyoruz. Karia trekking turumuzun ilk gününe keyifli bir rota ile başlayacağız. Otelimizin önünden tekneyle Dalyan Kanalı’nın karşı kıyısına geçerek Kaunos Antik Kenti harabelerine kadar yürüyoruz. Harabelerde fotoğraf molası verecek ve yöre tarihi hakkında bilgi alacağız. Geniş bir alana yayılan harabelerin içinde yürüyüşümüz devam edecek. Rotamız farkı bir patikadan devam ediyor. Kanalları geri geçerek yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyoruz, ardından nehir kenarında keyif yapıyoruz.

Yürüyüş mesafesi 8 km. Yükselti farkı yok.

 

2. Gün: Dalyan - Seyir Tepesi - İztuzu Plajı
Sabah otelimizde kahvaltımızı yapıyoruz. Eco Trails trekking turu'nda bu günkü yürüyüşümüze otelimizin önünden tekneyle Dalyan Kanalı’nın karşı kıyısına geçilerek başlıyoruz. Orman içi yollardan başlayan yürüyüşümüzde, zeytinlik bir alanlardan geçecek ve tepeye çıkacağız. Bölgeyi panoramik olarak gören bu güzel noktada tarih, coğrafya, jeoloji, ekoloji hakkında bilgi alıp, fotoğraf çekip, dinleniyoruz. İnişe geçerek bu güzel rotayı tamamlıyoruz. Otelimize döndükten sonra dileyenler ile İztuzu plajına gidip yüzme keyfi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıp dileyenler ile nehir kenarında bulunan aşk yolunda keyif yürüyüşü yapıyoruz.

Yürüyüş Mesafesi 10 km. Yükselti farkı 400 mt çıkış ve iniş


3. Gün: Gökbel - Kargıcak Koyu
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Gökbel Mevkiine doğru hareket ediyoruz. Gökbel mevkiinde son hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürüyüşümüze başlayacağız. 100 mt. rakımdan başlayan yürüyüşümüz 350 mt. ye kadar yükselecek. Burada keyif yapıyor ve dinleniyoruz. Ardından inişe geçiyor ve Kargıcak Koyunda denize ulaştığımızda rotamızı tamamlıyoruz. Yüzme molasından sonra aracımızda hareket ederek Organik narenciye çiftliğini ziyaret ediyoruz. Ardından aracımızla otelimize dönerek dinleniyor kahve keyfimizi yapıyoruz.

Yürüyüş Mesafesi 12 km. Yükselti farkı 250mt.


4. Gün: Aşağı Kışla – Aşı Koyu
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Aşağı Kışla’ya doğru hareket ediyoruz. Aracımızla 300 metre rakımda bulunan Kışla Mevkiine ulaştıktan sonra yürüyüşümüze başlayacağız. Rotamızı Aşı Koyunda deniz seviyesine indiğimizde tamamlıyoruz. Aşı koyunda yüzme keyfi yapıyoruz. Yüzdükten sonra aracımızla otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dileyenler ile tekne ile nehirde mehtap gezisi yapıyoruz. Otelimize dönerek dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi 16 km. Yükselti farkı 300 mt. iniş.


5. Gün: Sığla Ormanı - Köyceğiz Gölü - Toparlar Şelalesi - Dalyan - İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Sığla ağaçlarını göreceğimiz doğal Sığla koruluğuna gidiyoruz. Farklı koku ve havası olan bu alan içinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Sığla ağaçlarının arasında bu endemik bitkiyle ilgili rehberimizden ayrıntılı bilgi alacağız. Köyceğiz Gölü’ne doğru devam edecek ve buraya yakın olan Toparlar Şelalesi’ne doğru kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Şelale keyfinin ardından isteyenlerle Köyceğiz Gölünde, bu sefer tatlı-sodalı suda yüzüyoruz. Artık geri dönüş vakti. Karia Yolu doğa yürüyüşü parkurlarının geçtiği bu güzel bölgeye veda ederek Dalaman Havalimanı'na giderek dönüşe geçiyoruz. Dalaman Havaalanı ayrılma saatimiz 18:00'dir. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Eco Trails Köyceğiz Dalyan Trekking Turu

Son 10 Kişi
TL 2.890,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4 Gece Konaklama
Ev Havaalanı Transferi
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Hijyen Paketi
Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
Tüm Öğlen Yemekleri 
Müze & Ören yeri girişleri

Hareket Saatleri

  • 10:00 Dalaman Havaalanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi