TUR HAKKINDA

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu ekspresiyle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerlini süreceğimiz Kars'ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü'de atlı kızakla kayacak, gölün balığını  yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış'ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.

1.Gün: Kars

Kars havaalanında saat 12:00 da buluşup otelimize yerleştikten sonra şehirde dolaşmaya çıkacağız. Kars Baltık mimarisine sahip dokusu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla Kale’nin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak.

2.Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından ani Harabeleri'nden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan köyü olan Yalınçayır Köyü'nü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü'ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz.

3.Gün: Sarıkamış - Selim - Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Misafirler ile selim kekeç köyü cirit gösterisine gidiyoruz. Serbest zaman sonrası Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, ismet paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, tren garı, Kars kalesi, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars müzesi göreceğimiz yerler. Akşam yemeğimizin ardından Kars Gar'da saat 23:30'da TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve saat 23.55.'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız.

4.Gün: Kars - Ankara

Doğu ekspresinde geçireceğimiz gece yolculuğunun ardından muhteşem manzaralarla dolu bir yolculuk bizleri bekliyor olacak. Bolca fotoğraf ve video çekiminin yanı sıra Divriği ve Sivas (Bostankaya) verilecek 3 er saatlik molalarda Sivas merkez, Divriği ulu cami ve Divriği konaklarını gezeceğiz. Akşam yemeğimiz trende.

5.Gün: Ankara

Sabah saat 05:15 de Ankara’ya ulaşarak masal gibi bir turu sonlandırıyoruz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : Doğu Ekspresi İle Kars Ankara Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart