TUR HAKKINDA

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu ekspresiyle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerlini süreceğimiz Kars'ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü'de atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış'ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.

1. Gün Ankara - Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi

Ankara Gar'da saat 16:00'da buluşmamızın ardından TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 16.55.'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Konaklama trende yataklı odalarımızda.

2. Gün: Ankara - Kars Seyahati - Turistik Doğu Ekspresi

Sabah saat 06:05 de ulaştığımız İliç istasyonundan aracımız ile 3 saat sürecek olan Kemaliye ve karanlık kanyon gezimizi yapıyoruz. Kemaliye’nin tarihi yapılarını ve sokaklarını gezdikten sonra karanlık kanyon da bot turumuzu da yapıyoruz. Saat 09:05 de trenle hareket ettikten sonra saat 11:00 da Erzincan’a varıyoruz. Erzincan’da 3 saat sürecek olan çağlayan şelale gezimizin ardından saat 14:00 da tren ile Erzurum’a hareket ediyoruz. Saat 17:33 ile saat 20:13 arasında Erzurum’un tarihi yapılarını gezip akşam yemeğimizi yedikten sonra Kars’a hareket ediyoruz. Gece saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

3. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından ani Harabeleri'nden ayrılarak çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan köyü olan Yalınçayır Köyü'nü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra çıldır Gölü'ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz.

4. Gün: Sarıkamış - Selim - Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Misafirler ile Selim Kekeç köyü cirit gösterisine gidiyoruz. Serbest zaman sonrası Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, ismet paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, tren garı, Kars kalesi, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Misafirler ile selim kekeç köyü cirit gösterisine gidiyoruz. Serbest zaman sonrası Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, ismet paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, tren garı, Kars kalesi, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz.

5.Gün: Kars - İstanbul

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Kars Hava Alanına hareket ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Kars Hava Alanına saat 08.00 ve saat 01.00 da servis yapılacaktır.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : Doğu Ekspresi İle Ankara Kars Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart