TUR HAKKINDA

Pandemi döneminin etkisi ile uçak yolcuğu olan turlarımızı, rotamıza farklı bölgeler ekleyerek araçla ulaşım yapılacak şekilde değiştirdik. Tur günü İstanbul’da belirlenen duraklardan, 8 misafirimiz ile yola çıkacağız. Munzur Trekking turumuzda Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kuralları ile güvenle gezeceğiz. Bu turumuzda kişi sayısı Max. 8 kişidir. Bu güzel bölge şelaleleri, yaylaları, gölleri, dünyaca ünlü kanyonları, vadileri, kaleleri, yerel lezzetleri ile bizi beklemekte. Programda Tohma Kanyonu, Levent vadisi, Halbori Gözeleri, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Kırkmerdiven Şelalesi, Ganihesen Yaylası, Kepir Gölleri, Çet Yaylası, Tornova köyü, Ağdata Köyü, Çanbulak Köyü, Girlevik Şelalesi göreceğimiz yerler arasında. Doğa, kültür ve tarihin içinde butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turumuz ile seyyah gibi bir Munzur trekking turu bizi bekliyor.

1.Gün İstanbul >> Malatya

Akşam saat 20:00 da belirtilen duraklardan aracımız ile hareket ediyoruz.

2.Gün İstanbul >> Malatya Darende >> Tohma Kanyonu >> Levent Vadisi >> Malatya Merkez

Sabah kahvaltımızı Malatya’nın Darende İlçesin de yapacağız. Aracımız ile devam ederek Darande’ye bağlı Tohma Kanyonu’na gidiyoruz. Tohma Kanyonu, iki büyük duvarın arasındaki doğal çıkıntı, oyuk ve mağaraların oluşumun varlığı ile etkileyicidir. Kanyon rafting, trekking, foto turu ve kaya tırmanış sporları için elverişlidir. Tohma Konyonu’nda, sabah kahvemizi içiyor, kısa bir yürüyüş yaparak geziyor buranın keyfini çıkartıyoruz. Ardından aracımız ile devam ederek Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Levent Vadisi’ne gidiyoruz. Burasının, 65 milyon yıl önce, neolitik dönemde oluştuğu düşünülmekte. Doğal oluşumları ile dünyada ilgi çeken Levent Vadisi, köyleri, kaya kabartmaları, mağaraları içerisinde barındırmakta. 28 km uzunluğundaki vadi üzerine yapılan seyir terasındaki manzarası ile fotoğraf çekme isteğinizi arttıracak güzellikte. Vadiyi geziyor, Levent vadisi seyir terasına çıkıyoruz. Fotoğraflarımızı çekip manzaranın keyfini sürüyoruz. Ardından aracımız ile devam ederek Malatya merkezde panoramik olarak geziyoruz. Malatya’nın köyleri kayısı hasadı için bizi beklemekte. Köy’e gidiyor ve burada dalından kayısı toplayarak, dilediğimiz kadar yiyecek ve alacağız. Kayısı hasadı yapılırken fotoğraflar çekiyor bu eşsiz güzellikteki ritüle dahil oluyoruz. Aracımız ile konaklayacağımız otelimize giderek dinleniyoruz.

3.Gün Malatya >> Elazığ >> Tunceli Merkez >> Ovacık

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ederek Tunceli merkeze doğru yola çıkıyoruz. Feribot ile Pertek’e geçiyoruz. Pertek kalesini feribottan fotoğraflayacağız. Pertek üzerinden devam ederek Tunceli merkez’e geliyoruz. Tunceli merkezde gezdikten sonra Munzur çayının kenarında Öğlen yemeğimizi alıyoruz. Aracımız ile Ovacık’a devam ediyoruz. Görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi'nden geçerken; vadide molalar verip kısa yürüyüşler yapacağız. Burası görseli ile doyamayacağız güzelliğe sahip. Munzur Vadisi Milli Parkı içerisinde bulunan Halbori Gözeleri’ni ve Laş Deresini göreceğiz. Halbori Gözeleri buz gibi Munzur suyunun kenarında yer almakta. Suyun sesi ile Munzur vadisinin hikayesini dinliyoruz. Masalsı bir yolculukla, türkülere destan olan Munzur Dağları'nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a varacağız. Ovacık merkezi gezdikten sonra, Munzur dağları manzarasında Munzur gözelerini gezip, çay keyfi yapacağız. İsteyenler ile burada soğuk suyun dinlendirici etkisinden faydalanmak için ayaklarımızı suya sokacağız. Burası Munzur suyunun ilk çıktığı nokta ve doğal güzelliği ile ünlüdür. Gözelerin keyfini sürüyoruz. Ardından pansiyonumuza giderek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizin ardından alışverişi yapıp ertesi güne hazırlanıyoruz.

4.Gün Tunceli >> Ovacık>> Kırkmerdiven şelalesi>> Ganihesen Yaylası

Sabah kahvaltısı ardından, kamp için eksik olan malzemeler tamamlıyoruz. Kamp malzemelerimizi katırlar taşıyacak, bizler küçük sırt çantalarımız ile yürüyeceğiz. Kamp malzemelerini atlara yükleyerek yola çıkıyoruz. Kırkmerdiven vadisinden yaklaşık 5 saatlik bir yürüyüşle Ganihesen Yaylasına varacağız. Yayla da çadırları kurup kamp alanınımızı oluşturuyoruz. Ardından hemen yaylanın yanında bulunan çifte göllere gidiyoruz. Binbir çiçeçiğin bulunduğu yaylada fotoğraf çekip yaylanın etrafında dolaştıktan sonra kamp alanına dönüyoruz. Bizim için hazırlanan akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Bu saatlerde yaylanın etrafında bulunan yaban keçilerini görme fırsatımızda olur. Akşam ise ateş yakarak, etrafında sohbet ve muhabbet ediyoruz. Sonra milyonlarca yıldız ve samanyolunun altında gökyüzünü seyrederek binlerce yıldızın kuytusunda uykuya geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi 10 km

5.Gün Ganihesen >> Kepir Gölleri

Sabah kalktıktan sonra kahvaltı yaparak, kampımızı topluyoruz. Malzemeleri tekrar atlara yükleyerek başka bir rotadan 2500 mt ler de Kepir Yaylasına doğru yürüyüşe geçiyoruz. Krater gölleri ile anılan bu bölge de 2 tane göl bizi beklemekte. Binlerce çiçeğin içinde ve etrafta akan suların çağıltısı ile yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz zaman zaman kar üstünde geçiyor 2 saatlik bir yolculuktan sonra Kepir Yaylasındaki gölün kenarına kampımızı kuruyoruz. Yakın mesafedeki buzul gölüne kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra yaylanın etrafında gezip buranın keyfini çıkartıyoruz. Kamp alanına dönüyor ve bizim için hazırlanan akşam yemeğimizi yiyoruz. Kamp ateşi ve yıldızların altında keyif dolu bir sohbetten sonra çadırlarımızda uykuya geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi 10 km

6.Gün Kepir Gölleri >> Çet yaylası >> Ovacık

Sabah bizler için hazırlanan kahvaltının ardından kamp malzemelerimizi topluyoruz. Göller yöresinden ayrılarak dönüş yoluna koyuluyoruz. Munzur dağları eteklerinden öğlen saatlerinde çıkmış olacağız. Ardından aracımız ile Ovacık’a geliyoruz. Dileyenler ile Munzur çayında rafting yapıyoruz. Ardından bu güzeller güzeli bölgede otelimize geçerek dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi 10 km

7. Gün Munzur Vadisi >> Tornovaköyü >> Ağdata Köyü >> Çanbulak Köyü >> Ovacık >> Erzincan

Sabah kahvaltısı ardından aracımızla Ovacık’tan Munzur Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Araç ile yaklaşık 20 km sonra Tornova Köyünden geçerek yolumuzu Seyitrıza'nın Köyü Ağdata doğru çeviriyoruz. Yolumuz 1800 rakıma kadar yükseliyor. Yol boyunca vadiyi yüksekten seyrediyoruz. Meşe ve ardıç ağaçlarıyla kaplı yerlerden geçerek Seyitrıza’nın Köyüne (Ağdat) varıyoruz. Burada yürüyüşümüze başlıyoruz. Sultanbaba (Tujik) dağı eteklerinde ilerleyerek derin vadilerin olduğu Çanbulak Köyünü geçip Çat Çöyüne doğru devam ediyoruz. Bu bölgede çeşit çeşit bitki ve çiçek göreceğiz. Derin vadiler ulu meşe ve ceviz ağaçları arasında akan derede suya girecek ve kuş sesleri arasında biraz dinleneceğiz. Yürüyüşümüzün sonunda aracımız ile aynı yoldan döneceğiz. Munzur Çayı kenarında son çaylarımızı içip, görselliği ile adından söz ettiren diğer bir vadi olan Pülümür Vadisinden geçerek Erzincan’a Gidiyoruz. Erzincan’a bağlı Çağlayan Beldesi'nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Şelale gezimizin ardından bu güzel coğrafyaya veda ederek İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi 8 km

8. gün İstanbul

Sabah erken saatlerde İstanbul’a varacağız. Doğa ile bütünleşerek dinlenen ruhumuza eşlik eden bedenlerimiz yoruldu. Evlerimize giderek dinleniyoruz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur esnasında 8 kişiye özel 16 kişilik minibüsler kullanılmaktadır.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Çocuk İndirimi bu turlarımızda uygulanmamaktadır.
 • Programdaki bazı günlerde öğlen yemekleri kumanya şeklinde alınacaktır.
 • Extra tur yoktur.
K.B. : Munzur - Ovacık Yaylaları Trekking Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu, baton, yağmurluk veya panço, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, polar ceket, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, kafa feneri, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve v.b
 • Kamp için malzemeler: Çadır, uyku tulumu, mat, kafa feneri 
 • Çadır'ı olmayan misafirlerimize cadır temin edilebilir. Sınırlı sayıdadır. 
 • Lütfen kayıt yaptırırken Çadır durumunuz hakkında bilgi veriniz.
 • Çadır yüklerimizi Katırlar taşıyacak olup biz küçük yürüyüş çantamız ile yürüyeceğiz. 

 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart