TUR HAKKINDA

Yolcuğumuz Gelibolu yarımadası ile Egenin kesiştiği yer olan Gökçeada’ya doğru başlıyor. Tur günü İstanbul’da belirlenen duraklardan misafirlerimiz ile yola çıkacağız. Gökçeada turumuzda gezdiğimiz bölgelerde ve Doğada izole olacağız ve hijyen kulları ile güvenle gezeceğiz. Bu turumuzda kişi sayısı Max. 8 kişidir. Bu güzel bölge masmavi denizi, yöresel lezzetleri, kültürü, taş evlerden oluşan köyleri ve yerel lezzetleri ile bizi beklemekte. İçinde tarihin izlerini taşımaya devam eden yaşanmışlıkları göreceğimiz Gökçeada da; Dereköy, Uğurlu Plajı, Kaleköy, Bademli Köy gezeceğimiz yerler arasında. Doğa, deniz, kültür ve tarihin içinde butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turumuz ile seyyah gibi bir Gökçeada turu bizi bekliyor.

1.Gün İstanbul >> Gökçeada

Cuma günü sabah erken saatte belirtilen noktalardan hareketle yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en batı ucu, güneşin en son battığı, Citta Slow (Yavaş Şehir) ünvanlı Gökçeada güzelliği ile bizi bekliyor. Tekirdağ’da ihtiyaç molası vereceğiz. Ardından araç yolcuğumuzun son durağı olan Kabatepe iskelesine geliyoruz. Vapurla yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra öğleden sonra Dört Yanı Huzur olan Gökçeada’ya merhaba diyoruz. Otelimize yerleştikten sonra denizin keyfini çıkarmak için yüzmeye gidiyoruz. Aydıncık plajı güzelliği ile bizi bekler. Dileyenler sörf eğitimi bile alabilirler. Akşama kadar deniz keyfinden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizin ardından. Keyifle dinlenmeye geçiyoruz.

2.Gün Gökçeada >> Dereköy >> Uğurlu Plajı >> Kaleköy >> Bademli Köyü

Kalvaltımızın ardından akşam olana kadar deniz ve adanın gezilecek çoğu noktalarını gezeceğiz. Eskiden Türkiye’nin en büyük Rum köylerinden birisi olan Dereköye’e gidiyoruz. Buranın meşhur kahvesini içerek kahve keyfimizi yapıyoruz. Dereköy terk edilmiş bir Rum köyü olmasına rağmen burada hala diğer Rum köylerinden daha fazla kişinin yaşadığı bilinmektedir. Burada eski tarihlerde köylüler tarafından ortak kullanılan çamaşırhaneyi ve kiliseyi geziyoruz. Dereköy’ü gezdikten aracımız ile devam ederek adanın diğer ucuna gidiyoruz. Uğurlu plajı yüzmek için bizi bekliyor. Günün yüzmek için en güzel saatinde deniz keyfi yapıyoruz.

Aracımız ile otelimize dönerek gün batımını izlemek için hazırlanıyoruz. Aracımız ile eski adı Kastro olan Kaleköy’e gidiyoruz. Burası adanın tarihinde önemli yer tutan ve antik dönemlerden kalan bir yerleşim yeridir. Öncelikle Kaleköy’de büyük çınarın altına konumlanmış olan Mustafa’nın Kahvesi’nde kahvemizi içeceğiz. Ardından sabun yapımını izleyeceğimiz sabunhaneye gidecek ve fotoğraflar çekeceğiz. Harika manzarası ile Kaleköy’de bulunan kaleye çıkacağız. Gün batımının en güzel izlendiği yerlerden biridir burası. Günü burada batırıyoruz. Adanın en güzel fotoğraf alanında fotoğraflarımızı çekip dinlendikten sonra, aşağıya inerek Eski Bademli köyüne gidiyoruz. Bu köy mimari yapısı ve kuşbakışı görüntüsüyle bizleri kendine hayran bırakacak. Dimitri’de keyifle akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimize dönerek dinleniyoruz.

3.Gün Gökçeada >> İstanbul

Kahvaltımızın ardından aracımız ile Zeytinliköy’e gidiyoruz. Patrik Bartholomeos'un da köyü olan Zeytinliköy, taş evleri, dar sokakları, şirin mi sirin kafeleri, dibek kahvesi ile ünlü. Zeytinliköy’ü gezip, köy meydanında bulunan kafelerde dibek kahvesi ve sakızlı muhallebilerimizin tadına bakıyoruz. Güzel fotoğraflara ev sahipliği yapan bu köyün sokaklarında fotoğraf çekiyor ve dinleniyoruz. Aracımız ile devam ederek Tepeköy’e gidiyoruz. Tavernaları ve kilisesi ile adından söz ettiren Tepeköy’ü gezdikten sonra ada merkezine gelerek Panaghia’da dolaşacağız. Yöresel reçeller, dibek kahvesi, ada şarabı, yöresel gıdalar ve adaya özgü Efi badem kurabiyesi alabileceğimiz alışveriş molası vereceğiz. Meşhur Gökçeada dondurmasını da yedikten sonra geri dönüş için yola koyulacağız.

Adadan ayrılırken Çanakkale Boğazı manzarasıyla İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Genel Şartlar
  • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
  • Tur esnasında 8 kişiye özel 16 kişilik minibüsler kullanılmaktadır.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk İndirimi bu turlarımızda uygulanmamaktadır.
  • Programdaki bazı günlerde öğlen yemekleri kumanya şeklinde alınacaktır.
  • Extra tur yoktur.
K.B. : Gökçeada Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart