loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Mardin El Sanatları
Mardin El Sanatları

Mardin geçmişten günümüze farklı dini inançlar ile gelenek ve görenekleri son derece çağdaş bir anlayış içinde sürdürmektedir. Şehrin bu özelliğinin yansımasını değişik el sanatları ve zanaatlarda da görürüz.

Gökçeada –Zeytinliköy ve Dereköy
Gökçeada –Zeytinliköy ve Dereköy

Mitolojik efsanelerde denizler tanrısı Poseidon’un adası olarak bahsedilen Gökçeada, yani eski ismiyle İmroz, son yıllarda bilinçli ve çevreye duyarlı yavaş gezginlerin uğrak noktasıdır.

Küba Devrim Müzesi
Küba Devrim Müzesi

Haftalık Küba ile ilgili bilinmeyenleri bu hafta Küba’nın gerek devrim öncesi gerek devrin sonrası en önemli müzelerinden Küba'nın Havana kentinin Eski Havana bölümünde yer alan ve Küba turlarımızda ziyaret ettiğimiz Küba Devrim Müzesi’nden bahsedeceğiz.

Mardin Mutfağı
Mardin Mutfağı

Mardin, Kuzey Mezopotamya’nın giriş kapısı denen bölgede yer alan, dünyanın en güzel ve özel kentlerinden biridir. Tarih boyunca aklınıza gelebilecek her konuyla adından söz ettiren bu şehrin elbette çok köklü bir mutfak geleneği vardır.

Küba Müziği
Küba Müziği

Küba turlarımızda bol bol deneyimleyeceğiz Küba müziği; tüm dünyada herkes tarafından sevilen, dinlenilen, bilinen, popüler müzik derinliği bol, ritm ve enerji yüklü hareketli müziklerdir.

Küba’da Eğitim Sistemi
Küba’da Eğitim Sistemi

Küba’nın eğitim sistemi ile ilgili bilgileri orada yaşayan ve Küba turlarımızda bizlere eşlik eden deneyimli rehberlerimizden sizlere aktarıyoruz.

Ülkemizde Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Gerçeküstü Harika!
Ülkemizde Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Gerçeküstü Harika!

Bu harika mekanların bazılarını ziyaret etmiş olabilirsiniz. Fakat ülkemizde seçtiklerimiz dışında binlerce gezilip görülesi yerler var. Bu mekanların hepsini şuan için sizlerle buluşturamadığımız için affınıza sığınıyoruz.

Türkiye’de Tarihe Yolculuk Edeceğiniz 5 Yer
Türkiye’de Tarihe Yolculuk Edeceğiniz 5 Yer

Anadolu toprakları, binlerce yıldır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapıyor. Asya, Orta Doğu ve Avrupa arasında önemli bir geçiş güzergahında yer alan Anadolu, insanlık tarihine ışık tutan tarihi ve kültürel merkezleriyle tüm dünyanın ilgisini çeken bir coğrafya. Türkiye‘nin batısından doğusuna dört bir yanında onlarca antik kent, ören yeri, müze ve kültürel merkez bulunuyor. Her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan bu noktalardan en popülerlerini bir araya getirdik.