TUR HAKKINDA

Yolcuğumuz yeşil ile mavinin raks ettiği yer olan Batı Karadeniz’e doğru başlıyor. Tur günü İstanbul’da belirlenen duraklardan misafirlerimiz ile yola çıkacağız. Batı Karadeniz turumuzda Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kulları ile güvenle gezeceğiz. Bu turumuzda kişi sayısı Max. 8 kişidir. Bu güzel bölge yemyeşil gölleri, masmavi denizleri, uçsuz bucaksız kumsalları, Fiyortları, yaylalar, göller, dünyaca ünlü kanyonları, vadileri, kaleleri, yerel lezzetleri ile bizi beklemekte. İçinde tarihin izlerini taşımaya devam eden Sinop Cezaevi, İsveç Fiyortları kadar güzel Hamsilos Fiyordu, ünlü Valla Kanyonu göreceğimiz yerler arasında. Doğa, deniz, kültür ve tarihin içinde butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turumuz ile seyyah gibi bir Batı Karadeniz turu bizi bekliyor.

1.Gün İstanbul >> Sinop

Akşam saat 22.00’da İstanbul’dan doğanın kalbine doğru yolculuğumuza başlıyor.

2.Gün Sinop >> Erfelek >> Hamsilos

Sabah saatlerinde Erfelek ilçesine ulaşmış oluyoruz. Kahvaltımızı bölge de aldıktan sonra Erfelek Şelalelerini, diğer bir ismi yle Tatlıca Şelalelerini gezmeye başlıyoruz. Bünyesinde 28 tane şelale barındıran bu doğal alan, ününü dünyaya duyurmayı başarmış. Yapacağımız gezintinin ardından Sabahattin Ali’nin en güzel şiirlerini yazdığı, bugüne dek birçok aydına, yazara mekan olan bir yere gidiyoruz, burası Sinop Cezaevi. Cezaevinde gezerken Sabahattin Ali’nin kaldığı hücreyi de görebileceğiz. Ardından gezimize yemek molasıyla devam ediyoruz. Bu öğle yemeğimizi yöresel tatlardan oluşturacağız. Karnımızı doyurduktan sonra Akliman ve İskandinav Fiyortları kadar güzel Hamsilos Fiyorduna gidiyoruz. Hamsilos’a bayılacaksınız. Hamsilos, bizlere güzel fotoğraflar verecek. Ardından bugünün son durağı olan İnceburun’a giderek manzaranın keyfini çıkartıyoruz.

3.Gün Sinop >> Kastamonu >> Pınarbaşı

Kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Ayancık’a doğru yola koyuluyoruz. Biraz dinlendikten sonra kanyonda yarım saatlik yürüyüş yapıp İnaltı Mağarası’na ulaşacağız. İnaltı Mağarası 95 yılında turizm kazandırılmış, traverten oluşumları bakımında önemli ve görmemiz gereken bir yer. 400 metresinin ziyarete açık olduğunu bildiğimiz mağaranın toplam uzunluğu ise 700 metredir. Mağara gezimizin ardından Sinop’un Akgöl Yaylası’na Akgöl Gölü’nü görmek için yola çıkacağız. Akgöl Yaylasının rakımı 1200 metre etrafını kaplayan sık köknar ormanları ve iki çayın birleşiminden oluşan gölü ile manzaranın harika. Fotoğraf molamızın ardından yola çıkıyoruz. Kastamonu’ya vardıktan sonra Cumhuriyet Meydanı, saat kulesi, Etnografya Müzesi olarak hizmet veren tarihi ve görkemli Kastamonu evi Liva Paşa Konağı’nı geziyoruz. Aracımız ile devam ederek Pınarbaşı’na gidiyoruz.

4.Gün Azdavay >> Çatak Kanyonu >> Ilıca Şelalesi >> Horma Kanyonu

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Azdavay’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Çatak Kanyonu oluyor. Kanyonda herkesin kolaylıkla yürüyebileceği bir saatlik yürüyüşümüzü yapacağız. Kanlı Çay ve Devrekani Derelerini seyredeceğimiz harika bir manzara, yürüyüş sonunda Çatak Kanyonu Cam Teras’ta seyir ve fotoğraf keyfi yapıyoruz. Ardından aracımız ile Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ilıca Şelalesine gidiyoruz. Şelalenin bir havuzu andırdığını ve hazırlıklı gelmeniz gerektiğini şimdiden söyleyelim. Ilıca Şelalesi’de yüzme keyfinden sonra buradan ayrılıyor ve Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Horma Kanyonu doğal güzelliği ile bizi bekliyor. Horma Kanyonu’nu geziyor ve doğanın mucizesine tanıklık ederek keyifle geziyoruz.

5.Gün Valla Kanyonu >> Yörük Köyü >> Safranbolu

Doğa içindeki tesisimizde uyanıp sabah kahvaltımızı alıyoruz. İlk önce kaya oluşumu bakımından dünyaca ünlü Valla Kanyonunu gezeceğiz. Orman içinde herkesin kolayca uyum sağlayacağı bir yürüyüş yapacağız. Kanyonu kuş bakışı seyredip fotoğraflarımızı çekeceğiz. Ardından Pınarbaşı’ndan ayrılıp Safranbolu Yörük Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Köy adeta bir açık hava müzesi, günümüze kadar yağmalanmadan, herhangi bir insan tahribatına uğramadan gelmiş bu yer. Köyü gezip Safranbolu’ya doğru ilerliyoruz. Yemek molasının ardından Batı Karadeniz bölgesine veda edip İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz.
Genel Şartlar
  • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
  • Tur esnasında 8 kişiye özel 16 kişilik minibüsler kullanılmaktadır.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk İndirimi bu turlarımızda uygulanmamaktadır.
  • Programdaki bazı günlerde öğlen yemekleri kumanya şeklinde alınacaktır.
  • Extra tur yoktur.
K.B. : Batı Karadeniz Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart