loading

Batı Karadeniz Aile Çocuk Kampı

Doğa ve Aktivite Gezisi-Doğa Yürüyüşü

Gezerek Öğreniyorum

Tur Hakkında

Gezerek öğreniyorum turlarımız, çocuklar ve ailelerin bir arada nitelikli ve eğlenceli vakit geçirmeleri üzerinde planlanmış gezilerdir. Bu turlarımız; çocuğun doğal yaşamda kendi yeteneklerini fark edeceği, hem arkadaşları hem de ailesinin yanında kendini keşfetmesini imkan sunan aktiviteler içerir. Çocukların, anne, baba ve kardeşler ile dolu dolu eğlenceli, macera dolu vakit geçirecekleri zamanlardır. Çocukların hafızaları söylenen sözcüklerden çok yapılan eylemleri hatırlar. Bu nedenle aile ve çocuk arasındaki bağların güçlenmesi amaçlanmaktadır. Geziler, doğa yürüyüşleri, fiziksel hareketlilik içeren oyunlar, zeka gerektiren yarışmalar, ekolojik değerleri tanımalarını sağlayan doğa gezileri, yoga, hayal gücü masalları ve eğlence.. Şimdi çocuğunuzla eğlenmenin ve gezmenin vakti geldi. Hem de aileler ve çocuklar bir arada yapacağımız doğa yürüyüşleri, oyunlar ve aktiviteler ister anne veya baba ile çocukların, isterseniz hepiniz bir arada olacağınız keyif ve eğlence faaliyeti sizi bekliyor.

 

1.Gün Amasra >> Safranbolu >> Mağara >>  Kastamonu >> Daday

Belirtilen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra yaklaşık 6 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyor ve Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda kahvaltımızı yapıyor ve dinleniyoruz. Yolculuğumuz devam ediyor Tanışma çemberi yapıyor ve tüm ekibimizle eğleniyoruz. Safranbolu’da meydanda şehir turu ve Saat Kulesi gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Safranbolu Bulak Mencilis Mağarasına gidiyoruz. Sarkıtlar, dikitler ve ilginç oluşumlar bizi bekliyoruz. Aracımız ile devam ederek Daday’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Otelimizde aldıktan sonra grup sohbeti ardından dinlenmeye geçiyoruz. Konaklama Daday.

 

2.Gün Daday >> Küre Dağları Milli Parkı >> Çatak Kanyonu >> Cam Teras >> Horma Kanyonu >> Daday

Otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza binerek yola çıkıyoruz. Bugün doğa yürüyüşü yapacağız. Aileler ve Çocuklarımız ile bir arada yürüyeceğimiz harika bir gün bizi bekliyor. Kaya oluşumu bakımından dünyaca ünlü Çatak Kanyonunu gidiyoruz. Çatak Kanyonu’nda kolay bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Cam Teras'a çıkıyoruz. Seyir terasından Kanyonu kuş bakışı seyredip fotoğraflarımızı çekeceğiz. Öğlen yemeği yiyor ve biraz dinleniyoruz. Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Horma Kanyonuna gidiyoruz. Parkur başlangıcında son hazırlıklarımızı tamamlayarak parkura giriyoruz. Kanyon içerisinde yer alan ahşap yolda yaklaşık 2 saatlik çok kolay bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüşümüz sırasında kanyon’un tüm doğal güzelliklerini görme şansını elde edeceğiz. Ekoloji, bitki örtüsü ve iklim konularında sohpet ederek bir başka doğa harikası Ilıca Şelalesi ‘ne gidiyoruz. Şelale gezimizin ardından aracımız ile otelimize dönüyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra sanat atölyesi faaliyetleri bizi bekliyor. Atölye faaliyetlerinin ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından ateş başı hikaye zamanı, kestane keyfi ve sohbet ediyoruz. Odalarımıza geçerek dinleniyoruz. Konaklama Daday.


3. gün Daday >> Çiftlik Gezisi >> Göl Yürüyüşü

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bugün otelimize çok uzak olmayan bir bölge bizi bekliyor. Yumurtacı Göleti kıyısında doğa yürüyüşüne gidiyoruz. Kolay bir yürüş bizi bekliyor. Göçmen kuşların uğrak yeri olan göl çevresindeki parkurumuzu yürüyoruz. Çiftlik evine gidiyor ata binmek isteyenlerle ata biniyoruz. İnekler, tavuklar çiftlik hayatı bizi bekliyor. Öğlen yemeği sonrasında etkinlikler yapacağız. Aktivite saati başlıyor. Macera dolu (Oyunlar, yarışlar), aktivitelerini yapıyoruz. Serbest oyun etkinlikleri veya dinlenme saatimizden sonra sanat atölyemiz başlıyor. Sanat atölyemizden ardından akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemeğimizin ardından ateş başı sohbet yapıyoruz.


4. gün Daday >> Kastamonu >> Ilgaz Kayak ve Kızak Keyfi >> Daday

Otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza binerek yola çıkıyoruz. Yaklasık 2 saatlik yolculuk sonunda Ilgaz dağı kayak Merkezi'ne varıyoruz. Bugun kar yürüyüşü, kayak ve kızakla eğlence günü. Hep birlikte Ilgaz Dağları'nda nefis çam ormanlarının arasında kolay bir parkurda kar yürüyüşü yapıyoruz. Yürüyüşe katılmak istemeyenler kayak tesislerinde kayak yapabilir kızakla eğlenebilirler. Bu bölgede Kiralık kayak malzemesi ve Kızak kiralayan tesislerde bulunmaktadır. Kayak tesisinde eğleniyor, dinleniyor ve keyif yapıyoruz. Keyifle geçireceğimiz zamanın ardından Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu’ya vardıktan sonra cumhuriyet meydanı, saat kulesi, geziyoruz ve aracımız ile otelimize dönüyoruz. Serbest oyun etkinlikleri veya dinlenme saatimizden sonra sanat atölyemiz başlıyor. Sanat atölyemizden sonra akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemeğimizin ardından ateş başı mısır keyfi ve veda partisi (Maske-Şapka ve Kostüm) yapıyoruz.

 

5.Gün Pınarbaşı >> Yörük Köyü >> İstanbul

Kahvaltımızdan sonra sanat atölyesi (Dost Bilekliği Yapma) etkinliğimizi yapıyoruz. Etkinlik saati bittikten sonra otelden ayrılıyoruz. Safranbolu’ya doğru ilerliyoruz. Yemek molasının ardından Batı Karadeniz bölgesine veda edip İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. Aksam 20:00 civarı İstanbul’a dönüyoruz.

Batı Karadeniz Aile Çocuk Kampı

Son 10 Kişi
TL 3.900,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 4 Gece Butik Hotel Konaklama (İksir Hotel)
 • 4 Gün Kahvaltı
 • 4 Gün Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Hijyen Kiti
 • Araç İçi İkramlar
 • Sanat Atölyesi Malzemeleri (Kil, keçe, mutfak malzemeleri, bijuteri malzmeleri, kırtasiye malzemeleri v.b)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • At turu, Kayak ve Kızak Malzemeleri
 • Müze & Ören yeri & Mağara girişleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Kahvaltısı
 • Bahşişler

Hareket Saatleri

 • İncirli Alfemo: Saat 07.00
 • Mecidiyeköy Yapı Kredi: Saat 07.20
 • Kadıköy Evlendirme: Saat 07.40
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi