TUR HAKKINDA

Nebil Özgentürk’ün portre anlatımı ile yazım dünyamızın önemli isimleri olan ve Anadolu Yakası şairleri olarak da bilinen Can Yücel, Cemal Süreya ve Melih Cevdet Anday’ın yaşamlarının ve edebi eserlerinin izinde bir tur gerçekleştiriyoruz.

Tur Programı

Sizlerle sabah saat 10.00’da Kadıköy iskele meydanındaki Haldun Taner sahnesinin önünde buluşuyoruz. İtalyan mimar tarafından meydanı simgeleyen üç neoklasik ikondan biri olan sahne hakkında rehberimiz tarafından detaylı bilgi alacağız ve şehir emanetleri binasını da görüp; siz misafirlerimizle pazar kahvaltımızı yapacağımız mekana geçeceğiz. Kahvaltımızın ardından Nebil Özgentürk’ün bu tur için özel olarak hazırladığı belgeselimizi izleyeceğiz.

Belgeselin ardından ayağımızın altında kaldırımlarla Kadıköy’ü arşınlamaya başlayacağız. İlk duraklarımızdan birisi Cemal Süreya’nın oturduğu ev olacak. Kadıköy belediyesi tarafından belgelenen bu evin önünde Nebil Özgentürk’ün anekdotlarını dinleyip; fotoğraf çekip turumuza Melih Cevdet Anday’ın Bahariye’sine doğru devam edeceğiz.

Kadıköy’ü, Melih Cevdet Anday’ı ve Cemal Süreya’yı ardımızda bırakıp; Can Yücel’in Kuzguncuk’una doğru yola çıkacağız. Yeşil dalları, cumbalı evleri ve güler yüzlü insanlarıyla dizilerde ve filmlerde set olarak da kullanılan; Rıfat Ilgaz’a ve Oktay Rıfat’a da ev sahipliği yapmış olan bu semtin sokaklarında Nebil Özgentürk’ün anlatımıyla Kuzguncuk’u ve Kuzguncuk’u ebedi kılan edebiyatçılarımızı dinleyeceğiz.

Genel Şartlar
  • Önerilen malzemeler: Rahat bir ayakkabı, Rahat Kıyafetler, Şapka, Güneş gözlüğü, Küçük sırt çantası, Yağmurluk, Düzenli kullandığınız ilaçlar, 
  • Rehber gezinin seyrini bozacak nedenlerden (yol durumu, hava şartları ) dolayı programda değişiklik yapabilir. 
Anadolu Yakası Şairleri Turu fiyat kişi başıdır, çocuk indirimi uygulanmaz.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart