TUR HAKKINDA

Farklı din ve mezhepleriyle hoşgörü şehri Hatay kozmopolit dokusunun yanı sıra her damağa hitap eden lezzetleriyle de ilgi görüyor. Dillere destan Hatay ve Adana mutfağını denemek için sizleri lezzet yolculuğuna davet ediyoruz.

1.Gün: İstanbul - Hatay

Sabah saat 09:10 da Sabiha Gökçen Havaalanından Pegasus Hava Yolları ile Hatay uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Hatay şehir merkezine varışımızın ardından gezimize dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi ile başlıyoruz. Kilise gezimizden sonra dünyanın ışıklandırılmış ilk caddesi olan Herod Caddesi üzerinden panoramik bir eski Antakya şehir turu yapıyoruz. Gezimize Anadolu’nun ilk camisi Habibi Neccar Camisini gezerek devam ediyoruz. Ezan, çan, hazan seslerinin duyulduğu cami, cami duvarına bitişik Katolik Kilisesi ve hemen Caminin karşısındaki Sinegog (havra) u gezip eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeğinde sonra Bitki müzesini ve daha sonra Türkiye’nin en büyük dünyanın 2.büyük mozaik müzesini geziyoruz. Müze gezimizden sonra serbest zaman ile uzun çarşıda nar ekşisi, peynir, defne sabunu vb, Antakya’ya özgü yöresel ürünleri görmemiz için verilecek serbest zaman ile keyifli bir alışveriş imkânı bulacağız. Harbiye gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün: Hatay - Samandağ

Sabah kahvaltımızdan sonra gezimize Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçemiz ile başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu bir halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Vakıflı Köyü’nden sonra Kel Dağ ve Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Dor Mabedi’ni ziyaret ettikten sonra Dünya’nın 8.Harikası olarak bilinen Vespasianus Titus Tüneli’ni geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşü 1 saat olan yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından; En devasa olan Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Daha sonra Hatay’a yarım saat mesafede bulunan Bakras Kalesi ne gidiyoruz. Kale gezimizin ardından otelimize dönerek dinleniyoruz.

3.Gün: Adana - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Adana’ya doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret yerimiz ise Yaşar Kemal'in "Kafamda yazdım ama daha kâğıda dökmedim" dediği, Akça Sazın Ağaları üçlemesinin son kitabı olmasını istediği Anavarza antik kentini gezerken Helenistik, Roma, Bizans, Ortaçağ, Arap, Ermeni, Abbasi, Selçuklu, Ramazanoğluları ve Osmanlı'nın izlerini süreceğiz. Anavarza antik kenti gezimizin ardından Adana şehir merkezine geçerek Adana turumuza başlıyoruz. Adana şehir turumuzda  Adana Müzesi, Tren Garı, Yaşar Kemal Heykeli, Tepe bağ Evleri, Küçük Saat, Yağ Cami, Ulucami Külliyesi, Ramazanoğlu Konağı, Büyük Saat, Kazancılar Çarşısı, Tarihi Taşköprü, Sinema Müzesi gezip Adana Şakir Paşa Havaalanına geçiyoruz. Pegasus Hava Yolları ile saat 18.25 de İstanbul Sabiha Gökçen Uçuşumuzu yapıyoruz.

Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : Hatay Adana Gurme ve Kültür Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart