TUR HAKKINDA

2014 senesinde kaybettiğimiz Göbeklitepe kazı başkanı Prof. Dr. Klaus Schmidt’in anısına düzenlediğimiz ve çok ilginç sürprizlerle dolu bu gezide siz de olun.

1.Gün:İstanbul - Urfa

Türk Hava Yolları’nın TK2246 seferi ile sabah Urfa’ya uçuyoruz. Urfa’da özel aracımızla şehir merkezine gidiyoruz. Urfa’da şehir merkezindeki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Fırfırlı kilise ve ulu camii ziyaretimizin ardından son yıllarda kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan Edessa Nekropolü'ndeki kaya mezarlarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Balıklıgöl'e gidiyoruz. Hazreti İbrahim'in ateşe atıldığında oluştuğuna inanılan Halil-ül rahman Gölü'nü ve Ayn Zeliha Gölü'nü, çevresindeki tarihi eserleri gördükten, hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağarayı da ziyaret ettikten sonra Urfa'nın rengârenk çarşılarını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Urfa’da otelimizde.

2.Gün: Urfa

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 34.000 m2’lik alana yayılan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesi’ndan oluşan ve Türkiye’nin en büyük müzesi olan Haleplibahçe Müze Kompleksi’ni çok kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde geziyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Urfa çarşılarında serbest zaman. Akşamüstü göbeklitepe kazıları sırasında Prof. Dr. Klaus Schmidt ve ekibi tarafından kazı evi olarak kullanılan evi ziyaret ediyoruz. Tipik bir Urfa evi olan eski kazı evinde, arkeoloji dünyasının hayranlığını üzerinde toplayan Göbeklitepe’nin detaylarını ve bilinmeyenlerini dinleyecek ve evin avlusunda çaylarımız eşliğinde merak ettiklerimizin cevaplarını arayacağız. Bu akşam bir Urfa geleneği olan sıra gecesine katılıyoruz ve akşam yemeğimiz sıra gecesi esnasında. Konaklama otelimizde.

3.Gün: Urfa - Göbeklitepe - Harran - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelimizden ayrılıyor ve Göbeklitepe’ye yola koyuluyoruz. Göbeklitepe’de, Şanlıurfa arkeoloji müzesi ve Kazıevi’nde gördüklerimiz ve dinlediklerimiz ışığında heyecan verici ve detaylı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Harran’a yola çıkıyoruz. Harran'da dünyaca ünlü Harran evlerinde, otantik bir ortamda serbest öğlen yemeği molasından sonra Emevi Halifesi Mervan Dönemi'nde yapılmış olan Harran ulu camii ve Harran Höyük'te dünyanın ilk üniversitesi olarak bilinen Harran okulu, bu höyükte yapılan kazılarda çıkan katmanlar, yolların kesiştiği bir noktada ınşa edilmiş olan Harran'ın surları, Halep kapısı ve iç kale görülecek yerler arasında. Türk Hava Yolları'nın TK2249 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.00'da İstanbul'a dönmek üzere havalimanına yola çıkıyoruz.
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
K.B. : Göbeklitepe Urfa Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart