TUR HAKKINDA

Yayladan yaylaya yürüyüşlerle doğanın içinde rüya gibi bir hafta…

Türkiye'nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan Kuzey Anadolu Dağları'nın doğudaki bölümünü oluşturur Kaçkar Dağları. Kaçkar Milli Parkı, Rize’nin Çamlıhemşin ve Artvin’in Yusufeli ilçesi bölgeleri arasındadır. Doğusundaki bir çok zirvesi 3500 m üzerindeyken, batı kesimi 2000 m yüksekliğe kadar ulaşır. Bu sahada birçok buzullarla birlikte; buzul gölleri, buzul vadileri ve morenler bulunur. Sizler için bu programı hazırlarken; muhteşem coğrafyanın en güzel yaylalarını sizlere yaşatmayı hedefledik. Bu programda, 3000 metre yüksekliklere kadar yapacağımız uzun yürüyüşlerle doğanın gizemini, kendine özgü yapısını, her mevsim değişen biyolojik çeşitliliği, bu değişimlerin yöre halkının karakterinin oluşmasındaki etkilerini, tulumun yüreklerden kopup hayatları yansıtan o büyülü sesini, çayın yaprak yaprak toplanarak soframıza gelişinin hikayesini bulacak ve ‘’hangi taşı kaldırsanız altından su çıkar’’ deyiminin gerçekliliğinin ne demek olduğunu göreceksiniz. Bulut denizlerinin oluşumuna şahit olup, bulutların gökyüzü ve dağlar ile dans edip vadilere nasıl gerdan kırdığını izleyeceksiniz. Her daim yağan yağmurun güneşle kavuşma anındaki muhteşem görsele şahit olup, o anda yöre haklının gözlerindeki umudu ve mutluluğu görme fırsatı yakalamakla kalmayacak doğa yürüşümüz esnasında aynı hisleri sizlerde yaşayacaksınız. Kaçkarlarda; yeşilin her tonunun harman olduğu, yemyeşil dağlar, muhteşem ormanlar, görseli ile gözlerinizi kamaştıracak flora, her daim çoşkuyla akan billur dereler, ülkemizin en güzel yaylalarıyla, doğanın hakimiyetinden gelen farklı kültürler sizi bekliyor olacak...

1.Gün: Trabzon - Çamlıhemşin

Akşamüzeri belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Cumartesi gecesi saat 23:00'da Trabzon’da buluşuyor ve Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Vadide bulunan Butik otelimize yerleşerek dinleniyoruz.

2.Gün: Huser Yaylası-Ayder Yaylası- Tar Deresi Bulut Şelalesi

Butik otelimizde yapacağımız kahvaltımızdan sonra aracımız ile hareket ediyoruz. Huser yaylasına çıkıyor ve yaylayı geziyoruz. Bulut denizi ile ünlü Huser yaylasında Şansımız varsa bulut denizi görürüz. Yayla da keyif yapıp fotoğraf çektikten sonra Ayder’e olan yürüyüşümüze başlıyoruz. İniş olan rotamızı Ayder’de tamamlıyoruz. Aracımız ile yol üzerinde bulunan Tar Deresi Şelalesi (Bulut Şelalesi) ne doğru gidiyoruz. Şelaleye ulaşmak için patikada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Bulut Şelalesine ulaşacağız. Fotoğraf molasının ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Yürüyüş süremiz yaklaşık 6 saat.

3.Gün: Çamlıhemşin – Ayder-Yukarı Kavrun - Kaçkar Buzulu- İsimsiz Göl

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile hareket ederek Ayder’den geçerek Yukarı Kavrun yaylasına gidiyoruz. Yürüyüşümüze buradan başlayacağız. Burası Ağustos ayında dahi buz gibi akan deresi ve eşsiz manzarası ile bizi büyüleyecek güzellikte. Bu muhteşem coğrafya içerisinde Öküz Yatağına yapacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaçkar dağının eteğinde yer alan yüzyıllardır erimeyen buzul, yavaş yavaş erimeye başlamış durumda. Bu eşsiz güzelliği kaybetmeden sizlerin de görmenizi istiyoruz. İsimiz göl’de dinleniyor ve keyif yapıyoruz. Dönüşe geçiyoruz. Yürüyüşümüzün ardından Yukarı Kavrun yaylasında bulunan pansiyonumuza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra dinlenmeye geçiyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 7 saat.

4.Gün: Yukarı Kavrun Yaylası - Palovit Yaylası - Amlakit Yaylası

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağız Yukarı Kavrun’dan başlayan rotamız bizi Palovit yaylasına çıkaracak. Burada vereceğimiz molanın ardından yürüyüşümüze devam ederek Meleskur yaylasını geçiyor ve Amlakit yaylasında yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Amlakit Yaylası’nda bulunan pansiyonumuza yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinlenmeye geçiyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 8 saat.

5.Gün: Çat vadisi- Pokut Yaylası - Sal Yaylası

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile Çat vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Şen yuva köyüne uğrayacağız. Kahvelerimizi içip sabah keyfi yapıyoruz.. Çat köyü’nü geziyor ve köyde keyfi yapıyoruz. Ardından aracımız ile Sal yaylasına doğru devam ediyoruz. Ardından Sal yaylasına varıyoruz. Sal yaylasını gezip burada dinlendikten sonra Sal Yaylası ile Pokut Yaylasına giden kısa ama keyifli yolu yürüyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Bugün Pokut yaylasının keyfini sürme zamanı. Pokut yaylasında bulunan Pansiyonumuza yerleşiyoruz. Yaylayı geziyor bol bol fotoğraf çekiyoruz. Bu gün Pokut yaylasında keyif yapıyor ve dinleniyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 2 saat.

6.Gün: Pokut Yaylası-Hazindak Yaylası - Samistal Yaylası

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Hazindak yaylasına yola çıkıyoruz. Ormanlar ile kaplı rüya gibi bir patikayı adımlayarak Samistal yaylasına gideceğiz. Bu yol kral yolu diye geçen taş patikadan oluşmakta. Doğanın dansı bizi bekliyor. Burada vereceğimiz molanın ardından yürüyüşümüze devam edip Hazindağ yaylasına gideceğiz. Yürüyüşün sonunda aracımız ile vadide bulunan butik otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinlenmeye geçiyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 8 saat.

7.Gün: Zil Kale-Gito Yaylası - Göller Bölgesi

Butik otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Gito Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Şimsir ormanlarını, Zil kaleyi gezeceğiz. Araç ile Gito yaylasına devam ediyoruz. Görseli ile muhteşem güzelliğe sahip Gito Yaylasında sabah kahvemizi içtikten sonra, yürüyüş rotamıza giriş yapıyoruz. Bugün bizi bol bol manzaraya sahip güzel coğrafya misafir etmekte. Yayladan başlayan patikanın izinde göllere yürüyeceğiz. Dört tane göl rotamız üzerinde bizi beklemekte. Gölleri geziyor ve Gito Yaylasına geri dönüyoruz. Yürüyüşün sonunda aracımız ile vadide bulunan butik otelimize dönüyoruz. Yürüyüş süremiz yaklaşık 6 saat.

8.Gün: Fırtına Vadisi - Ağaran Şelalesi – Trabzon

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, Fırtına vadisinde dileyenler ile rafting yapıyoruz. Keyif ve eğlencenin sonrasında Fırtına vadisine veda ederek Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Ağaran Şelalesini geziyoruz. Çay’ın yapraktan başlayıp demliğe düştüğü hikayeyi dinlemek için çay fabrikasına uğruyoruz. Bu güzel coğrafya ile vedalaşma zamanı geldi. Kaçkarlara veda edip saat 18:30 da havaalanında olacak şekilde Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakıyoruz.
Genel Şartlar
  • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
  • Tur esnasında kullandığımız araçlar bölgenin arazi koşullarına uygun 14 kişilik minibüslerdir.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
  •  Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir.
  • Tur konaklaması Yayla/vadi konaklaması olup, yörenin dokusuna uygun ve şartlarda konaklama yapılacaktır.
  • Extra tur yok.

15 Ağustos-22 Ağustos tarihleri için

Sabiha Gökçen havalimanından gitmek isteyenler için;

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  15.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Trabzon
Kalkış Saati:19:15
Varış Saati:21:00
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  22.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Trabzon
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:21:30
Varış Saati:23:15


İstanbul havalimanından gitmek isteyenler için;

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  15.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
THY
Kalkış Havaalanı:istanbul
Varış Havaalanı:Trabzon
Kalkış Saati:20:00
Varış Saati:21:55
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  22.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
THY
Kalkış Havaalanı:Trabzon
Varış Havaalanı:İstanbul
Kalkış Saati:20:25
Varış Saati22:25
K.B. : Kaçkar Yaylaları Trekking Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu, baton, yağmurluk veya panço, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, polar kazak, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, kafa feneri, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, kişisel ilaçlarınız, sac kurtma makinasi, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, v.b

Konaklama: Butik otel ve Yayla  Pansiyon konaklama (Mütevazi, küçük yayla pansiyonlarıdır. 2-3 kişilik odalar)

4 gece Vadi Butik otelı  konaklama

1 gece Kavrun Yaylası pansiyon Konaklama

1 gece Pokut Yaylası pansiyon konaklama

1 gece Amlakit  yaylası pansiyon konaklama

Kimler Katılabilir: Ülkemizin en güzel coğrafyasını görmek isteyerek tek başına gidemeyenler, yeşilde, bulutlar ve sislerde gezmek isteyenler, fotoğraf ve doğa tutkunları, zihnini tüm sıkıntı ve stresten arındırmak isteyenler, uzun yürümeyi, doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart